29.06.2023 JAK WYSZCZUPLIĆ TWARZ – SKUTECZNE ZABIEGI
JAK WYSZCZUPLIĆ TWARZ ?
Jak wyszczuplić twarz? – to pytanie, które często zadają pacjenci. Poznajmy zatem bezpieczne i sprawdzone sposoby na wyszczuplenie twarzy, których można dokonać w gabinecie medycyny estetycznej.
Wypełniacze
Wyszczuplanie twarzy w gabinecie medycyny estetycznej może odbyć się z pomocą wypełniaczy. Są one powszechnie stosowane i prowadzą do wypełnienia zmarszczek, do poprawy owalu twarzy czy też jej wyszczuplania. W gabinecie medycyny estetycznej stosuje się takie wypełniacze jak: kwas hialuronowy, syntetyczne wypełniacze, biostymulator na bazie kolagenu, jak i również autologiczne wypełniacze – osocze bogatopłytkowe, CGF, fibryna bogatopłytkowe. Są one nieocenione w modelowaniu twarzy czy wolumetrii policzków lub brody. Leczenie za pośrednictwem wypełniaczy jest nieinwazyjne, szybkie i bezpieczne. Wiąże się też z bardzo małym ryzykiem powikłań. Oczywiście lekarz medycyny estetycznej indywidualnie dobiera rodzaj wypełniacza na twarz – np. kwasu hialuronowego, do preferencji pacjenta i efektu, jaki ma zostać osiągnięty. Z pewnością kwas hialuronowy to jeden z najpopularniejszych wypełniaczy. A efekt zabiegu z użyciem kwasu hialuronowego na twarz utrzymuje się od kilku miesięcy do dwóch lat.
SKUTECZNA REDUKCJA ZMARSZCZEK I BIOSTYMULACJA SKÓRY?
JAK WYSZCZUPLIĆ TWARZ? POZNAJ HIFU
HIFU jest nieinwazyjnym zabiegiem liftingująco-modelującym, który wykorzystuje skoncentrowane Ultradźwięki Wysokiej Częstotliwości (HIFU). Zabieg działa w oparciu o Technologię Dyfuzji Termicznej (TDT™). Urządzenie wykorzystywane do wyszczuplenia twarzy składa się z 2 głowic – punktowej „Pen-type” i liniowej. Aplikator zapewnia działania na nierównym obszarze powierzchni skóry za pomocą techniki „w ruchu”. Dodatkowo urządzenie wykorzystuje o 10 Hz większą prędkość penetrując na pewną głębokość skórę i w związku z tym nie uszkadza naskórka. Technologia HIFU prowadzi do pobudzenia kolagenu za pomocą efektu rozgrzania włókien kolagenowych skóry. Jest to remedium na niesatysfakcjonujący wygląd twarzy, prowadząc do efektu napięcia skóry i znacznego wyszczuplenia twarzy. Podczas zabiegu urządzenie generuje energię do 65 stopni Celsjusza, co zapewnia optymalny efekt cieplny w podskórnej warstwie tłuszczu.
Toksyna botulinowa na żwacze
Częstym problemem, z którym borykają się pacjenci to bruksizm. Bruksizm jest patologicznym tarciem zębami żuchwy o zęby szczęki. Dolegliwość nasila się w czasie snu lub podczas wybudzania się. Przyczyną bruksizmu jest nadaktywność mięśni żwaczy i może prowadzić do „kwadratowej szczęki”, która wygląda bardzo nieestetycznie. Dlatego na bruksizm stosuje się toksynę botulinową, czyli botoks, ponieważ jej działanie prowadzi w rezultacie do bezpiecznego zaniku siły mięśniowej w płytce ruchu. Wówczas mięśnie przestają się nadmiernie kurczyć i zakończenia nerwowe nie wysyłają neuroprzekaźnika. Botoks przyczynia się do zmniejszenia się szczękościsku. Toksyna botulinowa (potocznie określana mianem botoks) jest produktem leczniczym, który wykorzystywany jest w leczeniu bruksizmu, szczękościsku, likwidacji zmarszczek, nadpotliwości czy migren.
Zabieg z udziałem botoksu rozpoczyna się od konsultacji z lekarzem medycyny estetycznej. Po przeprowadzeniu wywiadu medycznego i dopuszczeniu pacjenta do zabiegu, następuje zabieg iniekcji toksyny botulinowej. Przed dokonaniem wkłucia lekarz dopasowuje odpowiednią dawkę. Następnie wprowadza toksynę botulinową za pomocą mikroigły do mięśni usytuowanych pod skórą. Pacjent dzięki znieczuleniu miejscowemu nie czuje bólu, a sam zabieg jest komfortowy i bezbolesny. Zabieg trwa kilkanaście minut i prowadzi do szybkich rezultatów w leczeniu bruksizmu.
Przeczytaj: Nowoczesne metody na pozbycie się zmarszczek