Dbasz o siebie, starasz się walczyć z wiotką skórą w okolicy powiek. Martwią Cię jednak cienie i worki pod oczami. Zapewne stosujesz różne zabiegi opóźniające ten proces, jednak widzisz, że okolica Twoich oczu nie wygląda tak świeżo jak kiedyś.
PRZYWRÓĆ MŁODOŚĆ SKÓRZE WOKÓŁ OCZU
To częsty problem naszych pacjentów. Czy Ciebie także on dotyczy?
Zauważasz, że skóra pod oczami jest sucha i wiotka, uległa ścieńczeniu. Codziennie rano widzisz cienie lub worki pod oczami, których nie możesz się pozbyć mimo stosowania różnych kosmetyków.
Cienie i worki pod oczami to powszechny problem, z jakim zmagają się pacjenci a zarazem wyzwanie terapeutyczne z racji złożonych mechanizmów zachodzących w trakcie starzenia okolicy oka.
Procesy starzenia zachodzące na twarzy właśnie najszybciej widoczne są w tej okolicy i rozpoczynają się często bardzo wcześnie, nawet przed 30 rokiem życia. Starzenie się okolicy oka to proces złożony obejmujący nie tyko skórę – zanik kolagenu i elastyny objawiający się zwiększeniem wiotkości i ścieńczeniem skóry – ale również tkanki miękkie – włączając zanik tłuszczu – a nawet kości oczodołu.
Dlatego skuteczne leczenie polega na łączeniu różnych metod terapeutycznych a efekty są tym lepsze im wcześniej leczenie zostanie włączone.
W terapii starzenia okolicy oka, gdy proces ten praktycznie się zaczyna, z sukcesem stosuje się zabiegi małoinwazyjne (karboksyterapia, mezoterapia). Zabiegi te dają dobre rezultaty.
W przypadku bardziej zaawansowanego starzenia, musimy sięgnąć po inne rozwiązania, takie jak aminokwasy. W naszym gabinecie przeprowadzone zostały 2 badania, które potwierdziły znaczną poprawę po wykonaniu serii 3-4 zabiegów aminokwasami.
I wreszcie przy dużej wiotkości skóry, doskonale sprawdzają się terapie łączone oraz wykorzystujące technologię, jak laser frakcyjny, HIFU oraz plazmę medyczną. W przypadku HIFU i plazmy medycznej możemy też pochwalić się własnymi badaniami. Wyniki znajdują na naszej podstronie Badania.
Zapraszamy na konsultacje.
Cienie pod oczami to dość częsty problem pacjentów. Najczęściej jest wynikiem cienkiej skóry, która przez lata utraciła kolagen i elastynę. Dlatego strategia leczenia polega na stymulacji skóry do produkcji kolagenu. W zależności od stanu zaawansowania procesu starzenia, można zastosować mezoterapię aminokwasami lub leczenie laserem frakcyjnym.
Wiele zabiegów promowanych jako cudowne rozwiązania nie daje dobrych rozwiązań i opinie na ich temat mogą być mało pochlebne. Okolica oka wymaga podejścia systemowego a dobre efekty daje tylko ciężka praca i systematyczność. Dobre opinie mają zabiegi poprawiające napięcie skóry i stymulujące kolagen, w usuwaniu cieni pod oczami dobrze radzi sobie laser frakcyjny CO2. U młodych osób dobre rezultaty da mezoterapia.
Cena zabiegu zależy od rodzaju preparatu (aminokwasy będą droższe od mazoterapii), objętości preparatu, ilości zaplanowanych zabiegów. W przypadku laseroterapii cena może być nieco wyższa niż mezoterapia.
Rodzaj zabiegu zależy od aktualnego stanu skóry, wieku pacjenta oraz od przebiegu procesu starzenia. Najczęściej wykonywanym zabiegiem jest mezoterapia, doskonale sprawdza się ona przed 30 r.ż., u osób starszych efekty są słabsze, ale nadal zadowalające. Lekarz na konsultacji wybierze odpowiednią metodę leczenia.
To często promowany zabieg i dający dobre efekty u osób, u których obserwujemy zanik tkanek miękkich pod mięśniem okrężnym oka. Oczywiście mamy na myśli kwas hialuronowy usieciowany. Kwas hialuronowy wolny (nieusieciowany) dobrze się sprawdza do nawilżenia okolicy oka.
Sińce pod oczami świadczą o cienkiej skórze, najczęściej okolicy oka. Często też są wynikiem nadmiernego nagromadzenia melaniny (barwnika w skórze). W zależności od przyczyny lekarz dobierze optymalne rozwiązanie. Należy mieć świadomość, że by osiągnąć efekty, trzeba wykonać serię zabiegów.
Nowoczesna medycyna estetyczna dysponuje wieloma rozwiązaniami HI-TECH. Numerem jeden jest laser frakcyjny CO2. To sprawdzone rozwiazanie, efekty już widać po pierwszym zabiegu. Bardzo dobre efekty daje również radiofrekwencja mikroigłowa i można ją wykonywać latem. Optymalne efekty osiągamy po 2-3 zabiegach. Osoby nie mające czasu na gojenie wybierają zabieg HIFU a osoby ceniące sobie ekonomiczne rozwiązania i nie oczekujące spektakularnych wyników wybierają karboksyterapię.
Data aktualizacji:22.05.2024