Zabiegi na owal twarzy

Zabiegi na owal twarzy

Zabiegi na owal twarzy

Z wiekiem nasza skóra zaczyna tracić jędrność, a w tkance tłuszczowej twarzy pojawiają się ubytki. Twarz traci swój dawny wygląd i owal, a policzki opadają. Możemy powstrzymać ten proces, gdyż medycyna estetyczna oferuje dziś szeroki wachlarz zabiegów na owal twarzy, a ich skuteczność potwierdzają zadowoleni pacjenci. Poprawa wyglądu i przywrócenie jędrności naszej skórze to także poprawa samopoczucia i jakości życia. Poznaj zabiegi na owal twarzy.

Zabiegi na owal twarzy

Zabiegi na owal twarzy

 

Z jakich zabiegów medycyny estetycznej poprawiających owal twarzy warto skorzystać, aby osiągnąć oczekiwany efekt? Jest wiele różnych zabiegów na poprawę owalu twarzy i opadających policzków, a do najpopularniejszych należą:

Wolumetria twarzy

 

Zabiegi na owal twarzy wykonywane w gabinecie medycyny estetycznej polegają na uzupełnieniu objętości twarzy, tak aby przywrócić jej odpowiedni kształt. Taki lifting wolumetryczny poprawia elastyczność skóry szczególnie w obszarach policzków i skroni, a do iniekcji używa się preparatów, które w konsystencji przypominają naturalną tkankę. Najczęściej do zabiegu wolumetrii twarzy wykorzystuje się produkty z usieciowanym kwasem hialuronowym. Efekty naturalnej świeżości oraz wyrazu wypoczętej twarzy widoczne są niemalże od razu i utrzymują się nawet do 12-18 miesięcy. 

HIFU

 

Do zabiegu HIFU w klinice medycyny estetycznej Warszawa wykorzystujemy urządzenie Hifu emitujące Ultradźwięki Wysokiej Częstotliwości. Uzyskana w skórze energia cieplna pozwala na jej wzmocnienie, napięcie i modelowanie. Zabieg HIFU daje doskonałe efekty właśnie na twarzy, w okolicach podbródka i policzków poprawiając gęstość i elastyczność skóry. Specjalne głowice umożliwiają pracę na różnych głębokościach skóry, co pozwala stymulować jej głębokie warstwy i pobudzić do produkcji kolagenu.

Liposukcja strzykawkowa podbródka

 

Zabieg w gabinecie medycyny estetycznej polega na odessaniu niewielkiej ilości tłuszczu z podbródka i jest to bardzo efektywna metoda redukcji tkanki tłuszczowej. Liposukcja strzykawkowa to zabieg idealny dla pacjentów, których problemem jest podwójny podbródek czy tzw. „chomiki na twarzy”. Zabieg liposukcji strzykawkowej wykonuje się za pomocą specjalnej strzykawki i jest on mało inwazyjny, bezpieczny i bezbolesny, gdyż liposukcję strzykawkową przeprowadza się  w znieczuleniu miejscowym.

Botoks na żwacze

 

Jest to zabieg, który poprzez wstrzyknięcie toksyny botulinowej osłabia mięśnie żwaczy, celem wyszczuplenia twarzy. Poza względami właśnie estetycznymi zabieg wykonywany jest też   ze wskazań medycznych (bruksizm). Działanie botoksu blokuje przepływ impulsu nerwowego do mięśni żwaczy, co powoduje zmniejszenie napięcia i rozluźnienie mięśnia. Dzięki podaniu toksyny botulinowej rysy twarzy w okolicy szczęki ulegają złagodzeniu i odmłodzeniu, a twarz wygląda smuklej. Procedura zabiegowa z udziałem toksyny botulinowej w klinice medycyny estetycznej Warszawa jest szybka i prosta, a zabieg całkowicie bezpieczny dla naszego zdrowia.

 

Sprawdź: Wolumetria twarzy – na czym polega?

Przeczytaj także Jakie zabiegi są najczęściej wykonywane w klinice medycyny estetycznej?Data aktualizacji:29.06.2023

Icon

Szukaj

+48 600 380 741