Wypełniacze w służbie urody

Wypełniacze w służbie urody

Wypełniacze w służbie urody

Wraz z wiekiem pojawiają się bruzdy, zmarszczki, wiotkość skóry, czy też rozmycie się owalu twarzy. To naturalny proces, natomiast możliwe jest zredukowanie oznak starzenia. Wypełniacze w medycynie estetycznej są coraz popularniejsze. Dzięki ich wykorzystaniu twarz staje się wizualnie odmłodzona, a zmarszczki mniej widoczne. Dowiedzmy się zatem, jakie wypełniacze są stosowane w zabiegach medycyny estetycznej. 

Wypełniacze w służbie urody

Czym są wypełniacze w medycynie estetycznej?

 

Wypełniacze tkanek miękkich w zależności od preparatu są podawane do różnych warstw skórnych lub nawet mięśniowych. W ten sposób możliwe jest zwiększenie objętości skóry lub rozluźnienie mięśni. To przekłada się na bardziej napiętą i wypełnioną tkankę oraz wyraźniejszy owal twarzy. Stosowanie wypełniaczy w zabiegach medycyny estetycznej jest wskazane przy następujących oznakach:

– zmarszczki,

– wiotkość skóry i tzw. chomiki,

– rozmyty owal twarzy.

Osoby, chcące uzyskać wizualnie młodszy wygląd, skorzystają na takich procedurach. Warto jednak mieć na uwadze, że większość wypełniaczy z czasem ulega wchłonięciu się – zatem, aby utrzymać efekt, należy powtarzać zabiegi w klinice medycyny estetycznej. Wyjątkiem jest zastosowanie przeszczepu tłuszczu, który zapewnia trwalszy rezultat, bo nawet utrzymujący się przez kilka lat.  

Zabiegi medycyny estetycznej z wypełniaczami – przegląd

 

Pacjenci często zastanawiają się, jaki wypełniacz tkankowy będzie odpowiednim rozwiązaniem dla nich. Oto przegląd najpopularniejszych preparatów stosowanych w zabiegach medycyny estetycznej.

Toksyna botulinowa

 

Choć nie jest to tradycyjny wypełniacz, jest wykorzystywany m.in. przy redukcji oznak starzenia. Botoks powoduje czasowe porażenie skurczy mięśni. W efekcie skóra staje się bardziej wygładzona, a zmarszczki zredukowane. Ma on zastosowanie także w profilaktyce anty-aging. Jego atutem jest fakt, że nie zmienia rysów twarzy, a efekt jest naturalny. Przed zabiegiem z botoksem należy wyeliminować przeciwwskazania: nadwrażliwość na toksynę botulinową, schorzenia autoimmunologiczne, nowotwory, uszkodzenia skóry, infekcje wirusowe i bakteryjne, ciąża i laktacja. 

Kwas hialuronowy

 

Kwas hialuronowy usieciowany ma silne właściwości wiążące wodę. Przez to jest to naturalny wypełniacz tkankowy. Ma zastosowanie nie tylko przy redukcji widoczności zmarszczek, ale również przy korekcji i powiększaniu ust. Oprócz zwiększenia objętości tkanki pobudza on także pracę fibroblastów, co przekłada się na większą ilość elastyny i wiązań kolagenowych. W zależności od indywidualnych uwarunkowań efekt zabiegów medycyny estetycznej z kwasem hialuronowym będzie utrzymywał się do 12 miesięcy. Z zabiegu z tym wypełniaczem nie mogą skorzystać kobiety ciężarne i karmiące piersią, osoby cierpiące na poważne schorzenia czy uczulone na składniki preparatu. 

Przeszczep tłuszczu

 

Lipofiling, czyli przeszczep tłuszczu pozwala na trwalszą redukcję zmarszczek oraz wypełnienie owalu twarzy. Tłuszcz jest pobierany z bioder lub brzucha pacjenta. Po odpowiednim przygotowaniu tłuszczu możliwa jest jego iniekcja w wybrany obszar. Przed zabiegiem medycyny estetycznej lipofiling konieczne jest wykluczenie przeciwwskazań: ciąży i laktacji, nowotworów, chorób autoimmunologicznych, niewyrównanej cukrzycy, problemów krążeniowych.

Autologiczne wypełniacze tkankowe

 

Fibryna bogatopłytkowa to autologiczny wypełniacz tkankowy pozyskiwany z krwi własnej pacjenta. Wystarczy niewielka ilość osocza, aby uzyskać bogaty w czynniki wzrostu preparat. Następnie podawany jest specjalny aktywator, który pozwala na koagulację białek – zmienia to postać płynną osocza bogatopłytkowego w żel. Ponadto autologiczny preparat nie tylko wypełnia zmarszczki, ale także stymuluje aktywność fibroblastów. Skóra staje się wizualnie odmłodzona, gęstsza i bardziej napięta. Przed zabiegiem osoczem bogatopłytkowym należy wykluczyć przeciwwskazania: ciążę i laktację, poważne schorzenia i nowotwory, aktywne infekcje, zaburzenia metaboliczne oraz przyjmowanie antykoagulantów. 

Kwas L-polimlekowy

 

To substancja naturalnie występująca w organizmie człowieka, przez co można ograniczyć do minimum występowanie reakcji alergicznych. Podawany jest poprzez iniekcję i wpływa na zwiększoną produkcję wiązań kolagenowych. Po zabiegu medycyny estetycznej z kwasem L-polimlekowym tkanka jest wygładzona i zyskuje na jędrności. Liczba sesji potrzebnych do uzyskania pełnego efektu terapeutycznego jest ustalana indywidualnie. Konieczna jest także wizyta kwalifikacyjna, aby wykluczyć przeciwwskazania: ciążę i laktację, infekcje skórne, poważne schorzenia czy przyjmowanie antykoagulantów. 

Zabiegi z wypełniaczami tkanek miękkich są dobierane pod względem indywidualnych wskazań pacjenta. 



Data aktualizacji: 20.11.2023

Icon

Szukaj

+48 600 380 741