30.06.2023 Wiotkość skóry twarzy i szyi
Wiotka skóra twarzy i szyi jest spowodowana utratą ich jędrności i sprężystości. Szczególnie skóra szyi narażona jest na szybką utratę nawilżenia i staje się przesuszona, gdyż ma małą ilość gruczołów łojowych. To wszystko jest wynikiem procesu starzenia, którego nie da się uniknąć, ale można opóźnić zabiegami medycyny estetycznej w klinice medycyny estetycznej Warszawa.
Z wiekiem nasza skóra twarzy i szyi starzeje się, a spowodowane jest to utratą elastyny i kolagenu, czyli głównych białek składających się na tkankę łączną. To właśnie dekolt, szyja czy okolice oczu są często pierwszym miejscem, gdzie obserwujemy objawy starzenia w postaci zmarszczek. Poprzeczne zmarszczki na szyi zazwyczaj mamy wszyscy, gdyż wynikają one często ze złej postawy i np. czytania w pozycji leżącej, pochylania głowy w trakcie korzystania z telefonów komórkowych. Dodatkowo skóra w tych miejscach narażona jest na szkodliwe działanie promieni UV czy podrażnienia przez ubranie.
W zależności od stanu naszej skóry lekarz w gabinecie medycyny estetycznej Warszawa doradzi nam z jakich zabiegów najlepiej skorzystać. Na wiotkość skóry powinny pomóc zabiegi, które przede wszystkim nawilżają, poprawiają gęstość i elastyczność skóry.
Wiotkość skóry twarzy i szyi – zabiegi Warszawa
Wiotka skóra to często sucha skóra twarzy i szyi, dlatego należy ją przede wszystkim nawilżyć i odżywić. Można na początek poddać się zabiegom nawilżającym z wykorzystaniem silnie działających masek, peelingom z kolagenem lub algami, a także masażom z wykorzystaniem olejów o właściwościach odżywczych i nawilżających.
Mezoterapia twarzy i szyi
Jednym z najbardziej popularnych zabiegów medycyny estetycznej jest mezoterapia igłowa skóry twarzy i szyi. Polega na wstrzykiwaniu składników aktywnych zawierających np. kwas hialuronowy w głębokie warstwy skóry, a popularność tej metody wynika z bardzo wysokiej skuteczności i efektywnego działania. Mezoterapia służy do szybkiej poprawy kondycji skóry oraz tkanki podskórnej właśnie w takich miejscach jak: twarz, szyja czy dekolt. Jest to skuteczna metoda w walce z wiotką skórą oraz zmarszczkami. W trakcie zabiegu lekarz używa strzykawki z bardzo cienką igłą i po dobraniu odpowiednich substancji rewitalizujących i regenerujących (tzw. koktajli) wstrzykuje je w wybrane partie skóry.
Najczęściej są to preparaty zawierające kwas hialuronowy, witaminy, aminokwasy, ale także coraz większą popularnością cieszy się osocze i fibryna bogatopłytkowa. Zarówno osocze bogatopłytkowe, jak i fibryna bogatopłytkowa są substancjami otrzymywanymi z krwi własnej pacjenta, a ich działanie przyspiesza proces regeneracji, aktywacji komórek macierzystych, odnowy i pobudzenia fibroblastów. Na wrażliwe i trudno dostępne miejsca polecany jest zabieg mezoterapii mikroigłowej, który wykorzystuje system pulsujących igieł i pozwala również na precyzyjne podanie substancji aktywnych.
Stymulatory tkankowe
Na wiotką skórę twarzy i szyi rekomendujemy stymulatory tkankowe. Stymulator tkankowy z kwasem hialuronowym to preparat wyróżniający się bardzo dużym stężeniem kwasu hialuronowego. Nie jest on wypełniaczem – po aplikacji pod skórę unosi ją, zapewniając skuteczny efekt wygładzenia skóry. Stymulator tkankowy z kwasem hialuronowym posiada łańcuchy kwasu hialuronowego o wyselekcjonowanej długości, co pobudza skórę do syntezy kolagenu typu I i III oraz elastyny. Drugim z nich jest stymulator tkankowy – preparat stworzony na bazie kolagenu. Jego unikatowość polega na innowacyjnej technologii z udziałem jedwabników. W składzie biostymulatora na bazie Rh kolagenu znajduje się też kwas hialuronowy o wysokiej masie cząsteczkowej i karboksymetyloceluloza. Efektem działania preparatu jest przywrócenie skórze jędrności, redukcja wiotkości skóry czy też usuwanie niedoskonałości skóry twarzy i ust.
Biostymulatory wpływają korzystnie na pobudzenie skóry, jej odbudowę i regenerację. Preparaty z większą liczbą cząsteczek kwasu hialuronowego jest dedykowany głębszym zmarszczkom, a z mniejszą będzie idealny dla osób z mniej widocznymi oznakami starzenia.
Biostymulatory są dedykowane pacjentom potrzebującym poprawy wolumetrii twarzy i redukcji zmarszczek. Preparaty tworzą specjalne rusztowanie dla skóry i stymulują fibroblasty do produkcji elastyny, kolagenu i kwasu hialuronowego. Dzięki unikatowemu składowi będą idealne dla wymagającej skóry.
Laser CO2 i zabieg HIFU na wiotkość skóry
Innymi metodami dostępnymi w gabinetach medycyny estetycznej Warszawa na wiotkość skóry jest m.in. laseroterapia czy lifting ultradźwiękami (HIFU). Do najczęściej wybieranych zabiegów przez pacjentów medycyny estetycznej Warszawa należy HIFU, laser frakcyjny CO2, a także mezoterapia mikroigłowa.
Szerokie zastosowanie lasera frakcyjnego CO2 wynika z jego wysokiej skuteczności w zabiegach poprawiających wygląd skóry, poprzez uruchomienie naturalnych procesów naprawczych i regeneracyjnych.
Przeczytaj także: Wykorzystanie laserów w medycynie estetycznej.