Usta

usta

Usta

Usta to częste źródło kompleksów i problemów estetycznych. W artykule prezentujemy sposoby na wyrównanie asymetrii ust, a także powiększanie ust, które pozwolą Ci bezpiecznie poprawić swój wygląd w gabinecie medycyny estetycznej. 

Problemy z ustami

 

Usta są częstym źródłem problemów i spadku samooceny naszych pacjentów. Szczególnie kobiety marzą o zgrabnych i symetrycznych ustach. Pierwszym czynnikiem wpływającym na spadek atrakcyjności ust jest ich starzenie się. Wraz z wiekiem u człowieka zanikają gruczoły łojowe i potowe. Za ten stan rzeczy odpowiedzialne jest nie tylko starzenie się organizmu, ale i palenie papierosów, ekspozycja na światło słoneczne, wady zgryzu tudzież nadmierna ekspresja mimiczna. Usta wraz z wiekiem stają się mniej jędrne, marszczą się i zwężają, a u pacjenta również widoczne są opadające kąciki ust. 

Jakie usta nam się nie podobają?

 

Najczęściej nie podobają nam się zbyt wąskie i małe usta lub opadające kąciki. Problemem jest asymetria ust. Taki stan rzeczy może powodować, że pacjent wygląda na niezadowolonego. Piętą achillesową wielu pacjentów jest utrata objętości ust, co przekłada się negatywnie na wygląd twarzy. 

Asymetria ust – definicja

 

Jest to defekt estetyczny, który cechuje się m.in. opadaniem kącika ust. Wyróżniamy parę rodzajów asymetrii ust. Pierwszym z nich jest nieproporcjonalność ze względu na umiejscowienie (prawa lub lewa część ust, górna lub dolna warga). Drugim rodzajem asymetrii ust jest podział na statyczną (widoczna podczas neutralnego wyrazu twarzy) lub dynamiczną (widoczna podczas mówienia czy ruchów mimicznych). 

Poznajmy zabiegi na usta

Kwas hialuronowy

 

Pierwszym z zabiegów na usta jest kwas hialuronowy. Jest to glikozaminoglikan, który występuje naturalnie w organizmie człowieka. W medycynie estetycznej używa się usieciowany kwas hialuronowy, który został dopuszczony do użycia przez Amerykańską Agencję Żywności i Leków (FDA) w 2007 r.

Zabieg polega na wstrzyknięciu w usta za pomocą kaniuli depozytów kwasu hialuronowego. Procedura medyczna powinna być koniecznie wykonywana przez lekarza z doświadczeniem. Zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym jest nieinwazyjny i trwa 15-30 minut. Przed zabiegiem odbywa się wywiad lekarski, podczas którego lekarz kwalifikuje pacjenta do zabiegu. Podczas zabiegu powiększania ust kwasem hialuronowym lekarz następnie używa kremu znieczulającego, co sprawia, że pacjent nie odczuwa bólu i może cieszyć się komfortem podczas wizyty. Kwas hialuronowy zapewnia zwiększenie objętości ust, a także ich nawilżenie. 

Lipofilling ust

 

Drugim zabiegiem na usta w gabinecie medycyny estetycznej jest powiększanie ust własnym tluszczem (lipofilling warg). Jest to procedura polegająca na pobraniu tłuszczu od pacjenta i następnie wypełnienie nim warg. Przeszczep tłuszczu wykonywany jest za pomocą liposukcji – tłuszcz pobierany jest z brzucha, ud czy wewnętrznej części kolan. Pobiera się ok 20-30 ml tkanki. Podczas lipofillingu tłuszcz poddaje się obróbce, a następnie gotowy preparat wstrzykuje się w usta za pomocą kaniuli. Zabieg powiększania ust własnym tłuszczem przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym, a cała procedura przeszczepu tłuszczu trwa ok. 30-40 minut. 

Botoks

 

Trzecim zabiegiem na usta w gabinecie medycyny estetycznej jest zabieg powiększania ust botoksem inaczej nazywany jest Lip Flip. Jego istotą jest uzyskanie naturalnego efektu powiększenia ust. Toksyna botulinowa podana w odpowiedniej dawce przez doświadczonego lekarza zapewnia bezpieczeństwo i skuteczność zabiegu. Botoks rozluźnia mięśnie warg, co wpływa na to, że stają się bardziej uwidocznione. Toksyna botulinowa zapewnia efekt optycznego powiększenia ust i również sprawia, że usta stają się pełniejsze. Po wywiadzie lekarskim lekarz następnie wstrzykuje toksynę botulinową za pomocą cienkiej igły w mięśnie wokół warg. Działanie botoksu prowadzi do zmniejszenia odległości między ustami a końcem nosa.



Data aktualizacji:03.11.2021

Szukaj

+48 600 380 741