Ujędrnienie skóry

Ujędrnienie skóry

Ujędrnienie skóry

Sprawdzonymi metodami na wiotką skórę są zabiegi medycyny estetycznej – radiofrekwencja mikroigłowa, laser frakcyjny CO2 czy wampirzy lifting. 

Ujędrnienie skóry

Dlaczego skóra traci jędrność?

 

Już po 25 roku życia poziom kolagenu, odpowiedzialnego za jędrność skóry, spada o 1% co roku. Dochodzi również do rozpadu włókien elastynowych i spadku poziomu kwasu hialuronowego, który zapewnia nawilżenie. Główną przyczyną utraty jędrności skóry są procesy starzenia się. Osoby po 25 roku życia mogą zauważyć na swojej twarzy pierwsze zmarszczki. Najwcześniej zmiany wynikające z procesów starzenia widoczne są pod oczami, gdzie skóra jest cienka. Powstają wówczas kurze łapki, czyli zmarszczki wokół oczu. Nierzadko na twarzy pacjenci mogą zaobserwować bruzdy nosowo-wargowe.  Z kolei po 40 roku życia charakterystyczną tendencją jest spadek owalu twarzy – opadają brwi, policzki i powieki, a cała skóra ulega zwiotczeniu. Na twarzy i rękach pojawiają się zmarszczki. Wpływ na utratę jędrności skóry mają takie czynniki jak: ekspozycja na promieniowanie UV, uwarunkowania genetyczne, zaburzenia hormonalne, nadmierna mimika twarzy. Na powstanie zmarszczek może mieć wpływ niewłaściwa pielęgnacja, palenie papierosów, szkodliwe czynniki środowiskowe. Na utratę elastyczności skóry bardziej narażone są osoby o dużych wahaniach wagi – utrata dużej ilości kilogramów w krótkim czasie powoduje zwisające fałdy tłuszczu, których ciężko się pozbyć. 

Zabiegi medycyny estetycznej na ujędrnienie skóry – bezpieczeństwo i skuteczność

 

Laseroterapia – remedium na wiotką skórę

 

Wszystkie zabiegi w naszej klinice poprzedzone są konsultacją, wywiadem lekarskim i odrzuceniem przeciwwskazań tj: ciąża i laktacja, stosowanie retinoidów, aktywne nowotwory, niewyregulowana cukrzyca, stosowanie antybiotykoterapii czy tendencje do tworzenia się bliznowców. Lasery przynoszą pożądane rezultaty w odmładzaniu i terapii anti-aging. Największą skuteczność w ujędrnianiu skóry wykazuje laser frakcyjny CO2. Światło lasera emituję energię, która wypala w naskórku mikrokolumny. Kontrolowane mikrouszkodzenia w laseroterapii pobudzają zdrowe obszary skóry do wzmożonej regeneracji, co prowadzi do odmłodzenia skóry. Jest to remedium na zmarszczki, przebarwienia, bruzdy i pozbawioną elastyczności i jędrności skórę twarzy, dekoltu, szyi czy grzbietów rąk.

Laser erbowo-yagowy

 

Ten typ lasera rekomendowany jest do redukcji płytkich zmarszczek czy walki z fotostarzeniem się skóry. Podczas zabiegu lekarz kieruje wiązkę lasera w obszar zabiegowy, wycinając w skórze mikropory. Pobudza to skórę do regeneracji dzięki produkcji nowego kolagenu. Wyróżnikiem tej procedury laseroterapii jest aplikacja substancji aktywnych podczas zabiegu, które potęgują jego działanie. Terapia ujędrniania skóry odbywa się najczęściej z udziałem kwasu hialuronowego, osocza bogatopłytkowego, koktajli mezoterapeutycznych czy też witamin, które lekarz nanosi na twarz lub ciało pacjenta. Po zakończeniu zabiegu z udziałem lasera erbowo-yagowego nakładana jest maska pozabiegowa. 

Radiofrekwencja mikroigłowa – termolifting na zmarszczki

 

U osób ze skórą pozbawioną jędrności szczególnie rekomendowany jest zabieg radiofrekwencji mikroigłowej. Wskazaniem do procedury jest pozbawiona wiotkości skóra, zmarszczki na twarzy i szyi, rozstępy. Ujędrnienie skóry dzięki radiofrekwencji mikroigłowej jest bezpieczne, małoinwazyjne i nie wymaga udziału skalpela. Radiofrekwencja mikroigłowa jest wykonywana innowacyjnym urządzeniem, które za sprawą sztucznej inteligencji kontroluje emisję właściwej ilości energii w czasie rzeczywistym. Przekłada się to na bezpieczeństwo i efektywność. Urządzenie z technologią RF umożliwia precyzyjne dostosowanie strefy koagulacji, a opatentowana głowica przyczynia się do podniesienia komfortu pacjenta. Zabieg łączy zalety dwóch procedur: promieniowania elektromagnetycznego o częstotliwości fal radiowych z mezoterapią mikroigłową. Lekarz wprowadza mikroigły na odpowiednią głębokość, następnie tkanka jest nagrzewana przy jednoczesnej emisji promieniowania elektromagnetycznego, które prowadzi do punktów koagulacji i kontrolowanych przegrzań. Zabieg z udziałem radiofrekwencji mikroigłowej emituje energię poprzez izolowane mikroigły.  Powstaje aż 50.000 punktów mikrokoagulacji, co prowadzi do produkcji kolagenu i elastyny. Dzięki temu skóra zyskuje jędrność i napięcie, zmarszczki ulegają redukcji, a skóra odmładza się. 

Wampirzy lifting – terapia osoczem bogatopłytkowym na ujędrnienie skóry

 

Wampirzy lifting to zabieg wykorzystujący autologiczne osocze bogatopłytkowe pacjenta. Krew pobiera się z pomocą igły i poddaje obróbce, uzyskując preparat bogaty w komórki macierzyste. Wykazują one szereg pozytywnych właściwości – stymulują produkcję kolagenu i elastyny (odmłodzenie i napięcie skóry oraz tworzenie specjalnego rusztowania dla skóry), przyczyniają się do produkcji nowych naczyń krwionośnych (poprawa ukrwienia skóry). W naszej klinice medycyny estetycznej wampirzy lifting wykonuje się u pacjentów z problemem zmarszczek, skórą pozbawioną elastyczności oraz nawilżenia. Jest to remedium na kurze łapki czy cienie pod oczami. Procedura stosowana jest w celu biorewitalizacji (twarz, szyja, dekolt) oraz redukcji oznak starzenia. Wampirzy lifting jest alternatywą dla pacjentów uczulonych na składniki preparatu (np. kwas hialuronowy), ponieważ osocze pochodzi z organizmu, więc wiąże się z niskim ryzykiem wywołania reakcji alergicznej. 

Stymulatory tkankowe

 

Medycyna estetyczna docenia stymulatory tkankowe – czyli substancje zapewniające silną regenerację tkanki i tworzenie się nowych komórek. Lekarz po przeprowadzeniu konsultacji dobierze odpowiedni preparat do wskazań pacjenta. Na ujędrnienie skóry można zastosować kwas polimlekowy, który prowadzi do produkcji nowych wiązań kolagenowych. Uelastycznia skórę, prowadząc jednocześnie do jej nawilżenia, a pacjenci doceniają zabieg za jego trwałość, ponieważ rezultaty mogą utrzymywać się nawet do 3 lat. Drugim ze stymulatorów tkankowych jest preparat na bazie roztworu polikaprolaktonu. Do efektów procedury można zaliczyć wyraźne odmłodzenie skóry czy poprawę konturu twarzy. Kolejnym rozwiązaniem jest zabieg wampirzego liftingu z udziałem stymulatora tkankowego wykorzystującego autologiczne osocze bogatopłytkowe i fibrynę. Poza regeneracją i uelastycznieniem skóry, wampirzy lifting wiąże się z niskim ryzykiem alergii, ponieważ materiał pochodzi z organizmu pacjenta. W naszej klinice medycyny estetycznej oferujemy zabiegi preparatem zawierającym kwas hialuronowy i aminokwasy. Dzięki opatentowanej procedurze dochodzi do pobudzenia fibroblastów do tworzenia nowego kolagenu i elastyny oraz regeneracji macierzy pozakomórkowej. Zabieg ujędrnia skórę i jest szczególnie wskazany w leczeniu wiotkiej skóry twarzy, dekoltu, szyi i dłoni.



Data aktualizacji: 20.11.2023

Icon

Szukaj

+48 600 380 741