Skuteczne zabiegi na twarz po 40 roku życia

Skuteczne zabiegi na twarz po 40 roku życia

Skuteczne zabiegi na twarz po 40 roku życia

Poznaj skuteczne zabiegi na twarz po 40 roku życia. Ukończenie 40 roku życia dla wielu osób jest ważnym wydarzeniem i wyznacznikiem zakończenia pewnego etapu w życiu. Kiedyś ten wiek był kojarzony ze starzejąca się skórą oraz widocznymi zmarszczkami. Obecnie jednak 40-latki dbają o pielęgnację i chętnie korzystają z medycyny oraz kosmetologii estetycznej. Dowiedz się więc, jakie zabiegi są najpopularniejsze u osób w tym wieku. 

Skuteczne zabiegi na twarz po 40 roku życia

Dlaczego skóra się starzeje po 40-stce?

 

Za jędrność oraz elastyczność skóry odpowiada kolagen i elastyna. Pełnią one swoiste rusztowanie dla tkanki, a także są jej budulcem. Wraz z wiekiem fibroblasty produkują coraz mniej włókien kolagenowych, przez co skóra traci na objętości oraz jędrności. Zazwyczaj pierwszy spadek kolagenu zachodzi po ukończeniu 25 roku życia. Natomiast kobiety po 40-stce często zauważają gwałtowne zmiany skórne. Jest to związane ze spadkiem estrogenów, które wpływają na nawilżenie, odżywienie oraz elastyczność tkanki, są także odpowiedzialne za pobudzanie fibroblastów. Dlatego właśnie po ukończeniu 40-go roku życia, można zaobserwować szybsze starzenie się skóry. Wpływ na to mają także inne czynniki zewnętrze, takie jak pielęgnacja czy styl życia. 

Jakie zabiegi medycyny estetycznej są popularne po 40-stce?

 

Już wiesz, dlaczego skóra po 40-stce szybciej się starzeje. Warto jednak pamiętać, że medycyna estetyczna może wspomóc tkankę w rewitalizacji oraz produkcji włókien kolagenowych. Dużą popularnością wśród osób, które skończyły 40 lat, cieszą się następujące zabiegi:

Botoks

 

Ostrzyknięcie botoksem to jeden z najsłynniejszych zabiegów przeciwzmarszczkowych po 40-stce. Jego działanie polega na tym, że toksyna botulinowa czasowo paraliżuje zakończenia nerwowe mięśnia, w efekcie zapobiegając jego nadmiernym skurczom. W ten sposób tkanka się rozluźnia, a zmarszczki się wygładzają. Co więcej – to również metoda pozwalająca na profilaktykę antyaging. Zabieg przeciwzmarszczkowy z botoksem trwa krótko i nie wymaga rekonwalescencji. Zanim jednak dojdzie do niego, niezbędna jest wizyta kwalifikacyjna, podczas której lekarz medycyny estetycznej odrzuci przeciwwskazania dotyczące aktywnych nowotworów, cukrzycy, opryszczki, zaburzeń krzepliwości krwi, schorzeń autoimmunologicznych, ciąży oraz karmienia piersią.

Stymulatory tkankowe

 

Wykorzystanie stymulatorów tkankowych to szczególnie polecany zabieg przeciwzmarszczkowy dla osób po 40-stce. Substancje te silnie rewitalizują i pobudzają do odbudowy skóry. W zależności od potrzeb wykorzystywane są w nich stymulatory tkankowe zawierające naturalny kolagen, tak jak mezoterapia kolagenowa, czy kwas hialuronowy np. w zabiegu stymulatorem tkankowym z aminokwasami. W ten sposób możliwe jest spłycenie zmarszczek, odżywienie skóry i przywrócenie jej jędrności. Osoby narzekające na wiotkość tkanki, rozmyty owal twarzy oraz pojawienie się tzw. chomików chwalą zabieg stymulatorem tkankowym z kwasem hialuronowym, który wspomaga napięcie tkanki.  Efekty przeprowadzenia kilku sesji ze stymulatorami tkankowymi nierzadko są porównywalne do tych, które można uzyskać za pomocą bardziej inwazyjnych zabiegów.

Fibryna i osocze bogatopłytkowe

 

Tzw. wampirzy lifting wykorzystuje osocze bogatopłytkowe oraz fibrynę pozyskaną z krwi pacjenta. Zabieg fibryną i osoczem bogatopłytkowym jest przeprowadzany pod znieczuleniem kremem, dzięki czemu ewentualny dyskomfort jest obniżony do minimum. Osocze bogatopłytkowe działa silnie regenerująco i wpływa pozytywnie na jędrność, odżywienie oraz koloryt skóry. 

To tylko kilka przykładów chętnie wybieranych zabiegów medycyny estetycznej po 40-stce. W zależności od uwarunkowań pacjenta mogą wystąpić wskazania także do innych terapii, takich jak mezoterapia igłowa, w której podawane są do tkanki śródskórnej substancje aktywne czy plastyka powiek wpływająca pozytywnie nie tylko na wygląd twarzy, ale również poprawiająca komfort pacjenta.

Zabiegi na naczynka i przebarwienia

 

Wiele osób po 40-stce skarży się również na pojawianie się przebarwień, zmian kolorytu czy naczynek. To wskazania do zabiegów z wykorzystaniem lasera:

żółty laser naczyniowy – jest on stosowany przy zamykaniu naczynek czy redukcji rumienia,

lasera Nd:yag – redukuje widoczność przebarwień, a także wykorzystywany jest przy zamykaniu naczynek,

lasera frakcyjnego CO2 – redukuje widoczność blizn, wspiera regenerację skóry, powodując jej lepsze napięcie oraz pomaga w wyrównaniu kolorytu.

Laseroterapia ma szerokie zastosowanie w medycynie estetycznej.

 

Przeczytaj także: Jak dbać o skórę po pięćdziesiątce?

Piśmiennictwo

 

K.Nicer, Stymulatory tkankowe, jedna kategoria, wiele możliwości terapeutycznych, [w:] Dermatologia i Kosmetologia Praktyczna, Vol.11, nr.4 (44), Grudzień 2016,  

Przylipiak A. (red.). Medycyna Estetyczna. Podręcznik dla studentów kosmetologii. Wydawnictwo Lekarskie PZWL, Warszawa 2017.

Kozioł,  N. Wertwińska, Toksyna botulinowa – zastosowanie w zabiegach estetycznych i w medycynie, [w:] Kosmetologia Estetyczna, vol.8, 4/2019



Data aktualizacji: 02.07.2023

Icon

Szukaj

+48 600 380 741