Rozstępy na brzuchu – jak się pozbyć

Rozstępy na brzuchu - jak się pozbyć

Rozstępy na brzuchu – jak się pozbyć

Rozstępy na brzuchu tworzą się w wyniku gwałtownego rozciągania skóry i przerwania sieci włókien kolagenowych i elastynowych. Na ten defekt skórny narażone są osoby z mniejszą elastycznością skóry i większą skłonnością do uszkodzeń. Wynika to głównie z predyspozycji genetycznych. Rozstępy na brzuchu – jak się ich pozbyć? Co jeszcze wpływa na powstawanie rozstępów? Jak dbać o skórę brzucha, aby zminimalizować ryzyko powstawania rozstępów i je zredukować?

Rozstępy na brzuchu często są kojarzone z kobietami w ciąży. Faktem jest, że w tym okresie skóra jest bardziej narażona na uszkodzenia w wyniku zmian hormonalnych i wahań wagi. Jednak problem rozstępów na brzuchu w ciąży to nie jedyny rodzaj występowania rozstępów. Ta przypadłość dopada także nastolatki w okresie dorastania, osoby szybko przybierające na wadze lub z zaburzeniami gospodarki hormonalnej. Podwyższony poziom kortykosteroidów, w tym kortyzolu, czyli tzw. hormonu stresu ma negatywny wpływ na wytrzymałość i jakość włókien elastynowych i kolagenowych. Wzrost poziomu kortyzolu może nastąpić w wyniku długotrwałego stresu. Ale także w wyniku nadczynności nadnerczy, choroby Cushinga czy przewlekłej terapii lekami steroidowymi. 

Ryzyko pojawienia się rozstępów  zwiększa także zła pielęgnacja skóry i jej suchość. A także nieodpowiednia dieta uboga w witaminy lub brak odpowiedniego nawadniania organizmu. Dlatego warto zwrócić uwagę na sposób odżywiania, zadbać o aktywność fizyczną i nawilżanie skóry odpowiednimi kosmetykami i kremami pielęgnacyjnymi. Przy walce z rozstępami warto rozważyć także zabiegi medycyny estetycznej, które są bardzo skuteczne, a jednocześnie nieinwazyjne.

Rozstępy na brzuchu - jak się pozbyć

Zabiegi na rozstępy na brzuchu w klinice medycyny estetycznej

 

Jakie zabiegi na rozstępy wybrać? Rozstępy na brzuchu – jak się ich pozbyć? Należy pamiętać, że wiele skutecznych metod zmniejszania rozstępów na brzuchu czy w innych partiach ciała nie może być wykonana w ciąży i podczas karmienia piersią. 

Laser frakcyjny CO2

 

Po tym okresie, jedną z popularnych metod umożliwiającą usuwanie rozstępów na brzuchu jest laseroterapia. Zabiegi laserem frakcyjnym CO2 zaliczane są do bardzo skutecznych, gdyż światło lasera wnika w głębokie warstwy skóry. Poprzez podgrzanie i absorpcję wody w komórkach, zostają one pobudzone do produkcji nowych włókien kolagenowych i elastynowych. Podczas zabiegu lasera frakcyjnego CO2 uszkodzona struktura zastępowana jest nową. W ten sposób wygląd skóry brzucha znacznie się poprawia, a rozstępy zostają zredukowane. 

Mezoterapia igłowa

 

Jakie jeszcze inne propozycje zabiegów na rozstępy poza terapią laserem frakcyjnym? Dobre efekty w likwidowaniu rozstępów na brzuchu przynosi także mezoterapia igłowa w klinice medycyny estetycznej, czyli nakłuwanie skóry i jednoczesne wprowadzanie substancji odżywczych, które stymulują procesy rewitalizacji i głębokiej regeneracji skóry. Do iniekcji rozstępów na brzuchu w ciąży podczas mezoterapii mikroigłowej stosuje się często preparaty na bazie kwasu hialuronowego lub z osoczem bogatopłytkowym. 

Osocze bogatopłytkowe

 

Osocze bogatopłytkowe to kolejny z zabiegów na rozstępy. Jest naturalnym preparatem zawierającym komórki i czynniki wzrostu z krwi pacjenta, który aktywuje i pobudza procesy regeneracji tkanek, dlatego często stosuje się je do usuwania rozstępów. Zabieg osoczem bogatopłytkowym jest bezpieczny, ponieważ nie niesie ze sobą ryzyka reakcji alergicznej. 

Mezoterapia mikroigłowa

 

Kolejna propozycja usuwania rozstępów to mezoterapia mikroigłowa efekty, którego działanie polega na mikronakłuwaniu skóry specjalnymi igiełkami. Urządzenie działa bardzo precyzyjnie, a powstałe mikrourazy stymulują skórę do „autonaprawy” i produkcji kolagenu. Łączenie mezoterapii mikroigłowej z mezoterapią przynosi bardzo dobre rezultaty i szczególnie sprawdza się w poprawie elastyczności skóry i redukcji rozstępów na brzuchu. 

Radiofrekwencja mikroigłowa

 

Radiofrekwencja mikroigłowa jest jeszcze jedną ciekawą propozycją usuwania rozstępów. Zabieg w klinice medycyny estetycznej jest formą termoliftingu. W jego trakcie skóra jest jednocześnie nakłuwana i podgrzewana przez fale elektromagnetyczne. Ogrzewanie tkanki podczas radiofrekwencji mikroigłowej stymuluje regenerację podobnie jak mikronakłuwanie, a połączenie obu technik daje lepsze efekty.  Pacjent w trakcie podczas zabiegu odczuwa ciepło.

 

Przeczytaj Jakie zabiegi są najczęściej wykonywane w klinice medycyny estetycznej?

Sprawdź również Mezoterapia igłowa – dla pięknego wyglądu Twojej skóry



Data aktualizacji: 30.06.2023

Icon

Szukaj

+48 600 380 741