Rewitalizacja skóry

Rewitalizacja skóry

Rewitalizacja skóry

Wraz z wiekiem coraz trudniej utrzymać wysoki stopień nawilżenia skóry. Cera staje się przesuszona, traci na promiennym kolorycie i zaczynają się pojawiać pierwsze zmarszczki. Dlatego niezbędne jest zastosowanie odpowiedniej pielęgnacji. Dowiedzmy się, na czym polega rewitalizacja skóry oraz jakie zabiegi mogą ją wesprzeć.

Rewitalizacja skóry

Rewitalizacja skóry – czym jest?

 

Rewitalizacja skóry polega na kompleksowej pielęgnacji. W jej obszar wchodzi nawilżanie, ujędrnianie, odmładzanie, wyrównywanie kolorytu. Zazwyczaj jest zalecana dla osób, które ukończyły 25-30 rok życia. Wśród wskazań do rewitalizacji skóry można wymienić:

– utratę jędrności,

– przesuszenie cery,

– pierwsze oznaki starzenia,

– przebarwienia.

Zatem są to zabiegi medycyny estetycznej kierowane do osób, które chciałyby zadbać o odpowiednie nawilżenie i odżywienie skóry, a także poprawę kolorytu i odmłodzenie.

Zabiegi rewitalizujące w naszej klinice medycyny estetycznej

 

Zabiegi medycyny estetycznej do rewitalizacji skóry są chętnie wybierane przez wielu pacjentów bez względu na płeć. Wśród popularnych procedur można wymienić:

Stymulatory tkankowe – preparaty stworzone z myślą o biostymulacji

 

Stymulatory tkankowe to wysoko-odżywcze preparaty wspierające regenerację skóry i biostymulację. Wprowadzane są metodą iniekcji, przez mezoterapię czy mikronakłuwanie penem.  W zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta może zostać zastosowany stymulator tkankowy na bazie kwasu hialuronowego, kolagenu, kwasu L-polimlekowego, 21% roztworu polikaprolaktonu czy osocza bogatopłytkowego. Wśród wskazań do zabiegów medycyny estetycznej z wykorzystaniem konkretnych preparatów, można wymienić: chęć redukcji oznak starzenia, ujędrnianie skóry, przesuszenie i brak odżywienia tkanki. Przed zabiegiem niezbędne jest przeprowadzenie wizyty kwalifikacyjnej, aby wykluczyć przeciwwskazania: ciąża, choroby nowotworowe i autoimmunologiczne, stany zapalne czy opryszczka.

Zabiegi typu skinbooster – remedium na wiotką skórę

 

Skinboostery to preparaty na bazie kwasu hialuronowego. Zabieg medycyny estetycznej z nimi jest wskazany dla osób z wiotką, odwodnioną, pozbawioną jędrności skórą oraz chcących usunąć oznaki starzenia. Cała procedura rozpoczyna się od wywiadu lekarskiego, podczas którego lekarz medycyny estetycznej może wykluczyć przeciwwskazania: stany zapalne, nadwrażliwość na kwas hialuronowy, ciężkie schorzenia, ciąża i laktacja. Zaleca się przeprowadzenie serii iniekcji – ich ilość jest uzależniona od stanu skóry pacjenta. 

Laseroterapia – energia cieplna prowadząca do rewitalizacji

 

Laser frakcyjny za pomocą wiązki z energią cieplną powoduje kontrolowane uszkodzenie tkanki. W ten sposób dochodzi do rewitalizacji skóry oraz przemodelowania wiązań kolagenowych. Zwiększa się także poziom elastyny. Laser frakcyjny znajdzie zastosowanie u osób z wiotką skórą z widocznymi oznakami starzenia. Przed zabiegiem należy wykluczyć przeciwwskazania: ciążę i laktację, epilepsję, nadwrażliwość na światło, przyjmowanie leków światłouczulnych, poważne schorzenia, niewyrównaną cukrzycę czy świeżą opaleniznę. 

Mezoterapia – efektywna terapia nawilżenia i odmłodzenia skóry

 

Mezoterapia mikroigłowa polega na iniekcji śródskórnej preparatu, np. osocza bogatopłytkowego, kwasu hialuronowego czy stymulatora tkankowego. Może być przeprowadzana za pomocą pena z 16-igłowym kartridżem. W efekcie powstaje kontrolowane uszkodzenie tkanki wraz z wprowadzeniem wysooko-odżywczych substancji. Zabieg wpływa na nawilżenie skóry, odmłodzenie jej oraz ujędrnienie. Przed mikronakłuwaniem należy wykluczyć przeciwwskazania: ciążę i laktację, nadwrażliwość na składniki użytego preparatu czy poważne schorzenia. 

Zabiegi pozwalające na rewitalizacji twarzy wpływają na jej odmłodzenie, promienny i jednolity koloryt oraz wygładzenie skóry. Data aktualizacji:20.11.2023

Icon

Szukaj

+48 600 380 741