Znamiona barwnikowe
Są to ciemniejsze plamki na skórze, które odróżniają się od normalnego koloru skóry i mogą być groźne oraz stanowią defekt kosmetyczny. Przyczyną ich powstawania może być nadmierna ekspozycja na światło słoneczne, zaburzenia hormonalne czy też stosowanie niektórych kosmetyków. Do przebarwień zaliczają się: piegi, plamy posłoneczne, melasma czy plamy soczewicowate. Powstają na skutek nadmiernej ilości melaniny.
Laser z trybem Genesis prowadzi do rozgrzewania warstwy skóry właściwej i stymulacji fibroblastów do produkcji nowego kolagenu. Efektem zabiegu lasera z trybem Genesis jest usunięcie przebarwień, odmłodzenie skóry oraz redukcja zmarszczek. Laser posiada długość fali – 1064 nm. Zabieg laserem z trybem Genesis jest bezbolesny i bezinwazyjny, a pacjent podczas procedury odczuwa jedynie przyjemne ciepło.
LASER Z TRYBEM GENESIS – WSKAZANIA
LASER Z TRYBEM GENESIS – PRZECIWWSKAZANIA
Mikronakłuwanie frakcyjne – to urządzenie przypominające długopis, które wyposażone jest w zestaw 16 pulsujących igieł. To urządzenie pozwala na wprowadzenie substancji czynnych w głąb skóry. Zabieg mikronakłuwania umożliwia dobranie precyzyjnej głębokości iniekcji, co zapewnia pełną kontrolę podczas zabiegu. Zabieg jest krótki i bezbolesny dla pacjenta po znieczuleniu kremem, zapewniając skuteczną redukcję przebarwień.
Laser żółty wykorzystuje długość fali 577 nm o największej absorpcji energii w hemoglobinie. Im lepsza absorpcja światła lasera, tym lepszy efekt można uzyskać przy niższej energii, co zapewnia mniejsze ryzyko powikłań i mniejszą bolesność dla pacjenta.
Laser żółty wykorzystuje zjawisko fototermolizy selektywnej, której istotą jest namierzanie w skórze chromoforów hemoglobiny, absorbując energię laserową i wywołując pożądany efekt terapeutyczny.
Kolejną metodą usuwania przebarwień jest laser frakcyjny CO2. Dzięki wnikaniu światła lasera w głąb skóry i pochłaniania go przez zawartą w komórkach wodę, dochodzi do podgrzania wody w tkance i jej odparowania. Laser frakcyjny CO2 prowadzi do mikrouszkodzeń kolagenu i przerwania ciągłości skóry, czego efektem jest regeneracja skóry. Po zakończeniu procesu gojenia przebarwienia ulegają spłyceniu.
Inną metodą walki z przebarwieniami są peelingi chemiczne, które rozluźniają połączenie między komórkami skóry i prowadzą do złuszczania się jej zewnętrznych warstw. Wyróżniamy: peelingi chemiczne powierzchowne, średniogłębokie i głębokie. Ideą zabiegu jest usunięcie przebarwień z zewnętrznych warstw skóry i pobudzenie procesów regeneracji, co prowadzi do redukcji przebarwień.
Zabiegi prowadzą do rozjaśnienia i redukcji przebarwień oraz wyrównania kolorytu skóry. Aby uzyskać pełne efekty, należy wykonać serię zabiegów (w zależności indywidualnych uwarunkowań pacjenta i rodzaj zabiegu).
Zabiegi wykonuje dr Krzysztof Kaczyński
Data aktualizacji:06.08.2024