WYSOKA PRECYZJA ODMŁADZANIA
Problem wiotkiej skóry, zmarszczek czy blizn? Remedium na wiele problemów skórnych i defektów estetycznych jest zabieg radiofrekwencji mikroigłowej, wykorzystujący zaawansowaną technologię umożliwiającą pomiar impedancji skóry w czasie rzeczywistym.
Zabieg radiofrekwencji mikroigłowej to synonim precyzji. Energia emitowana jest poprzez izolowane mikroigły, a następnie dostarczana do tkanki. To dzięki specjalnie opracowanym mikroigłom lekarz może bez trudu kontrolować ilość emitowanej energii oraz głębokość zabiegu, co ma istotny wpływ na osiągnięcie pożądanego efektu terapeutycznego. Zaletą procedury w klinice medycyny estetycznej jest wykorzystanie technologii sztucznej inteligencji, która kontroluje ilość energii bez względu na rodzaj i kolor skóry. Powstaje aż 50.000 punktów mikrokoagulacji, które w efekcie prowadzą do regeneracji kolagenu i elastyny, poprawy struktury skóry oraz usuwania zmarszczek.
Zabieg rozpoczyna się od wywiadu lekarskiego, odrzucenia ewentualnych przeciwwskazań i kwalifikacji pacjenta do zabiegu. Dla zapewnienia lepszego komfortu podaje się krem znieczulający. Zabieg radiofrekwencji mikroigłowej łączy zalety dwóch procedur: promieniowania elektromagnetycznego o częstotliwości fal radiowych z mezoterapią mikroigłową. Lekarz przykłada głowicę urządzenia w obszar zabiegowy, a sterylne mikroigły są wprowadzane na odpowiednią głębokość. Igły tworzą mikroskopijne kanały w skórze pacjenta, co stymuluje produkcję kolagenu i elastyny. Następnie poprzez igły emitowana jest energia cieplna o częstotliwości radiowej, co wspomaga ich przebudowę. Dochodzi do tworzenia się punktów koagulacji i kontrolowanych przegrzań.
PRZECIWWSKAZANIA
Zabiegi wykonuje dr Krzysztof Kaczyński
Zamieszczone poniżej informacje o zabiegu realizują obowiązek informacyjny lekarza zgodnie z Art. 31 ust. 1 Ustawy o zawodach lekarza i lekarza dentysty z dn. 5.12.1996 (Dz. U. 1997 nr 28, poz 152) oraz prawo pacjenta do informacji o procesie leczenia zgodnie z Art. 9 ust. 2 Ustawy z 6.11.2008 o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjentów (DZ. U. 2009 nr 52 poz. 417). W związku z powyższym zamieszczone treści nie stanowią reklamy wyrobów medycznych w rozumieniu przepisów Art. 54-61 Ustawy z dn 7.04.2022 o wyrobach medycznych (Dz. U. 2022 poz 974).
(1)
Zabieg wykonywany jest po znieczuleniu skóry kremem znieczulającym. Czas znieczulenia wynosi 40 minut dlatego zabieg nie jest bolesny. Podczas zabiegu pacjent może odczuwać lekkie pieczenie lub szczypanie, najczęściej w okolicy ust, kości jarzmowych i czoła. Podczas zabiegu wykorzystujemy chłodzenie zimnym powietrzem skóry , co poprawia komfort pacjenta.
W większości przypadków po zabiegu skóra jest zaczerwieniona, rumień ustępuje w 2-3 dobie. Może wystąpić delikatny obrzęk. Zalecane jest założenie bezpośrednio po zabiegu maski chłodzącej co znacznie przyśpiesza rekonwalescencję.
Pierwsze efekty zabiegu GENIUS RF widać 4 tygodnie po zabiegu. Wielu pacjentów decyduje się na wykonanie drugiego zabiegu po 4-6 tygodniach dla uzyskania optymalnych rezultatów.
Przeciwskazaniem do zabiegu są wykonywane zabiegi ze stymulatorami tkankowymi, z użyciem lasera frakcyjnego, zabiegi z użyciem głębokich peelingów, dermapena w okresie krótszym niż 4 tygodnie od planowanego zabiegu. Przeciwskazaniem do zabiegu jest ostry stan zapalny skóry, aktywna infekcja, aktywna opryszczka , skłonność do powstawania keloidów, radioterapia i miejscowa sterydotenapia.
Ceny zabiegu mogą się różnić pomiędzy gabinetami. Jest to związane z rodzajem urządzenia jakie posiada gabinet oraz z jakością jednorazowej głowicy. W naszym gabinecie wykorzystujemy jednorazowe głowice firmy Lutronic. Zapraszamy do zapoznania się z naszym pełnym cennikiem usług.
Po zabiegu najczęściej występuje rumień utrzymujący się najczęściej 2-3 doby, delikatne łuszczenie skóry, przesuszenie skóry. Część pacjentów obserwuje obrzęk skóry w miejscu leczenia, ustępujący po 2-3 dniach. Rzadko w pierwszej dobie obserwuje się delikatne krwawienie, sączenie z miejsc nakłuwanych przez głowicę zabiegową.
Efekty zabiegu widać po 4 tygodniach od jego wykonania. Kolejny zabieg można wykonać 4-6 tygodni od wykonania pierwszego zabiegu. Ilość zabiegów niezbędnych do wykonania zależy od wskazań do zabiegu i oczekiwanych przez pacjentów rezultatów.
Zabieg wykonywany jest przez lekarza.
Data aktualizacji:29.09.2024