Polecane zabiegi w okresie menopauzy

Polecane zabiegi w okresie menopauzy

Polecane zabiegi w okresie menopauzy

Cykl życia to niezwykły proces. Człowiek się rozwija, a jego ciało ulega zmianie wraz z wiekiem. Menopauza z początku może być szokującym przeżyciem dla części Pań. Jednak warto wiedzieć, że to czas, w którym doświadczona kobieta, nadal może się cieszyć swoją dojrzałą urodą. Dowiedz się, jakie zabiegi są polecane podczas menopauzy.

Polecane zabiegi w okresie menopauzy

Czym jest menopauza?

 

Menopauza to etap, gdy kobiecy układ rozrodczy, a dokładniej jajniki nie produkują już pewnych hormonów i ustaje proces pęcherzykowania. Ostatecznie menopauza to ustanie miesiączki. Jeśli w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie pojawiło się krwawienie, wtedy można mówić o tym etapie w życiu kobiety. Do objawów menopauzy można zaliczyć:

– zmianę długości trwania miesiączek,

– krótkie cykle,

– uderzenia gorąca,

– obfite miesiączki,

– nieregularność cykli,

– całkowitą utratę krwawień.

Warto wiedzieć, że menopauza to proces, który zachodzi w określonym czasie. Pierwsze objawy menopauzy pojawiają się nawet 6-10 lat przed wystąpieniem przekwitania. Podczas stopniowo obniżającej się płodności następują wahania hormonalne. Ciekawostką jest, że zdania naukowców są podzielone co do zależności menopauzy od pierwszej miesiączki. Niektórzy z nich uważają, że im wcześniej wystąpi pierwsze krwawienie, tym szybciej można spodziewać się przekwitania. Natomiast pozostali wysnuli wnioski zgoła odwrotne, gdyż według ich analiz późna miesiączka zwiastuje wcześniejsze nadejście menopauzy. Statystycznie przekwitanie dotyka kobiet w przedziale wiekowym między 45 a 55 rokiem życia. 

Młody wygląd

– klinika medycyny estetycznej Warszawa

 

Warto pamiętać, że kolejny etap w życiu kobiety, nie musi wykluczać młodego wyglądu i jędrnej skóry. W nowoczesnej klinice medycyny estetycznej w Warszawie mogą zostać zaproponowane:

zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego

 

Któż by nie chciał napić się z fontanny młodości, aby zachować promienną i jędrną skórę? Magia jednak nie zawsze wchodzi w grę, ale wykorzystanie kwasu hialuronowego może dać imponujące efekty. Substancja charakteryzuje się działaniem silnie nawilżającym i naturalnie wypełnia zmarszczki. Jednym z popularnych zabiegów z wykorzystaniem kwasu hialuronowego jest wolumetria, szczególnie polecana dla osób o skórze dojrzałej. To sposób na skuteczne podniesienie owalu, wypełnienie zmarszczek i młodzieńczy wygląd twarzy.

zabieg Genesis

 

Choć często słyszy się powiedzenie, że aby być pięknym, należy cierpieć – to zabieg Genesis zadaje kłam temu zdaniu. Pacjenci chwalą go za brak konieczności znieczulenia i nie występowanie efektów ubocznych. Laseroterapia to sposób na skuteczne odmłodzenie skóry, wyrównanie kolorytu skóry i spłycenie zmarszczek.

stymulatory tkankowe

 

Stymulatory tkankowe, a wśród nich preparaty autologiczne wykazują się wysoką skutecznością w procesach regeneracyjnych skóry oraz pobudzenia produkcji kolagenu i elastyny. Chwalone przez pacjentów są zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego, które jest pobierane z krwi pacjenta. Podobnie sytuacja wygląda z fibryną bogatopłytkową, która również jest odwirowywana z krwi. Za pomocą tych dwóch substancji możliwe jest silne ujędrnienie skóry. Co ciekawe, świetne rezultaty daje również użycie polinukleotydów, które napinają skórę i poprawiają jej nawilżenie. Stymulatory tkankowe to ciekawa alternatywa dla botoksu.

laser frakcyjny CO2

 

Laser frakcyjny ma nieocenione znaczenie w dermatologii i zabiegach medycyny estetycznej. Wpływa silnie na odbudowę skóry oraz spłycenie zmarszczek.

HIFU

 

Kolagen jest nieodzowny dla zachowania młodego wyglądu skóry. Zabieg HIFU silnie stymuluje skórę i pobudza produkcję nowych wiązań kolagenowych.

Zabiegi odmładzające – klinika medycyny estetycznej w Warszawie

 

Zdrowy styl życia, odpowiednia pielęgnacja i wysokiej jakości zabiegi wykonane w gabinecie medycyny estetycznej to skuteczny sposób na odmłodzenie i ujędrnienie skóry. Menopauza to po prostu kolejny etap w życiu, w który możesz wejść z pewnością siebie.

 

Przeczytaj także Czym jest HIFU?Data aktualizacji: 29.06.2023

Icon

Szukaj

+48 600 380 741