Pielęgnacja skóry po zabiegu laserem

Pielęgnacja skóry po zabiegu laserem

Pielęgnacja skóry po zabiegu laserem

Po zabiegu laserem frakcyjnym występuje obrzęk, zaczerwienienie i tkliwość obszaru poddanego terapii, dlatego tak ważna jest prawidłowa pielęgnacja skóry. Poza przestrzeganiem zaleceń lekarza, warto zastosować maski chłodzące Cooling Face Mask i krem pozabiegowy Laserat marki Pharmann, które łagodzą pieczenie i zaczerwienienie, wspomagając prawidłową regenerację skóry. 

Pielęgnacja skóry po zabiegu laserem

Laser – zastosowanie i mechanizm działania

 

Laser frakcyjny jest to uniwersalne urządzenie wykazujące pozytywne rezultaty w leczeniu wielu defektów skórnych i schorzeń. Najczęściej stosuje się go w terapii anti-aging (wypełnianie zmarszczek, odmładzanie skóry, usuwanie cieni pod oczami czy rozszerzonych porów). A także w redukcji blizn (potrądzikowych, pooperacyjnych czy po ospie). Wiązka lasera prowadzi do mikrouszkodzeń – powstałe mikrourazy stymulują procesy regeneracyjne, co w konsekwencji inicjuje powstawanie nowej tkanki. Zabieg z użyciem lasera przeprowadzony prawidłowo nie powoduje oparzeń i działa punktowo. To oznacza, że niszczy tylko chorą tkankę, podczas gdy inne obszary skóry pozostają nietknięte. Efektem działania lasera jest stymulacja skóry do produkcji nowego kolagenu. W medycynie estetycznej wykorzystuje się również inne lasery – ND:YAG Q-Switch (neodymowo-yagowy) stosowany do usuwania przebarwień, rumienia i pękających naczynek. A także laser żółty czy laser PLEASE, łączący laseroterapię z aplikacją substancji aktywnych. 

Jak wygląda skóra po zabiegu laserem?

 

Mimo, iż laser jest bezpieczny i certyfikowany, to działanie wiązki lasera na tkankę wywołuje naturalne reakcje w postaci opuchlizny. Skóra jest podrażniona i tkliwa, dlatego pacjenci często odczuwają lekki dyskomfort. Dolegliwości pozabiegowe mogą przypominać uczucie po oparzeniu słonecznym – jest to zjawisko ustępujące po 2-3 dniach. 

Laser frakcyjny – zalecenia pozabiegowe

 

Aby utrzymać efekt zabiegu i zwiększyć komfort, pacjent powinien bezwzględnie stosować się do zaleceń wydanych przez lekarza. W ciągu 5-7 dni od zabiegu nie należy korzystać z sauny, basenu ani jacuzzi. Wtedy skóra jest najbardziej narażona na działanie czynników zewnętrznych. Zabronione jest spożywanie alkoholu oraz wykonywanie ćwiczeń fizycznych. Jeśli laseroterapia dotyczyła twarzy, nie należy nakładać makijażu przez okres 5-7 dni. Odradza się wykonywania peelingów przez 14 dni, a pacjent powinien odpocząć od opalania przez okres 4-6 tygodni. Niezmiernie ważne jest przestrzeganie higieny po zabiegu, dlatego wskazane będzie spanie na świeżo zmienionej pościeli. Pacjent powinien chronić obszar poddany zabiegowi  przed kąpielą w basenie przynajmniej przez 3-4 dni od procedury. Po zabiegu laserem frakcyjnym zaleca się stosowanie ochrony przeciwsłonecznej – kremów z filtrem SPF 50+ przez co najmniej 30 dni. 

Czym smarować twarz

po zabiegu laserowym?

 

Odpowiednia pielęgnacja skóry po zabiegu laserem frakcyjnym, laserem naczyniowym  czy neodymowo-yagowym w klinice medycyny estetycznej w Warszawie odgrywa dużą rolę w procesie jej regeneracji. Nasi pacjenci często zastanawiają się, jaki krem po zabiegu laserem wybrać? Doskonałą formą pielęgnacji twarzy po laserze frakcyjnym jest stosowanie kremu pozabiegowego Laserat marki Pharmann. Kremy po zabiegu laserowym nie tylko pielęgnują, ale i regenerują podrażnioną skórę, doskonale łagodząc efekty uboczne zabiegu. Krem pozabiegowy Laserat znajduje zastosowanie po zabiegach laserowych do różnych wskazań – usuwania zmarszczek, depilacji laserowej, zamykania naczynek czy usuwania tatuażu.

Pielęgnacja twarzy po zabiegu laserem preparatem marki Pharmann jest skuteczna, ponieważ przedostaje się on przez warstwę rogową naskórka i może dotrzeć do głębokich warstw skóry. Krem pozabiegowy Laserat zawiera kompleks substancji aktywnych tj: D-Pantenol, alantoina, masło shea, witamina D, które pielęgnują skórę i prowadzą do skutecznej regeneracji. Krem Laserat niweluje rumień pozabiegowy i pozwala pozbyć się obrzęku oraz swędzenia. Pielęgnacja skóry kremami marki Pharmann redukuje nadwrażliwość i łagodzi pieczenie, co przywraca pacjentowi komfort. Krem, którego skuteczność została potwierdzona badaniami, jest odpowiedni do każdego typu cery: wrażliwej, naczynkowej czy skłonnej do podrażnień. 

W naszej klinice medycyny estetycznej w Warszawie przez pierwsze dni po zabiegu laseroterapii rekomendujemy stosowanie maski chłodzącej Cooling Face Mask marki Pharmann. Maski chłodzące niwelują pieczenie, zaczerwienienie oraz pozwalają zredukować opuchliznę. Za efekt chłodzący odpowiada mleczan mentylu, a ukojenie przynosi obecny w składzie produktu aloes. Kwas hialuronowy i trehaloza odpowiadają za nawilżenie skóry. Z kolei miłorząb japoński i szałwia to substancje aktywne wykazujące właściwości antyoksydacyjne. Biodegradowalna maska chłodząca na twarz jest rekomendowana nie tylko ze względu na potwierdzoną badaniami skuteczność, ale i z uwagi na prostą aplikację. Forma płata ułatwia nakładanie maski, która dopasowuje się do kształtu twarzy. Nie trzeba jej zmywać, maska chłodząca samoistnie się wchłania. Data aktualizacji:28.10.2023

Icon

Szukaj

+48 600 380 741