NYTHIA KOLAGEN TYPU I – CIAŁO

WSKAZANIA
 • Redukcja cellulitu
 • Poprawa kondycji wiotkiej skóry po ciąży, zabiegach estetycznych, zabiegach chirurgii plastycznej m.in. liposukcji
 • Niwelowanie blizn i rozstępów
 • Redukcja plam na skórze ciała spowodowanych foto i chronostarzeniem (lentigo senilis)

Nythia to kolagen typu I nowej generacji, który przeznaczony jest do regeneracji i odbudowy skóry, zarówno okolic twarzy, jak i ciała. Nie ma wątpliwości, że kolagen jest jednym z głównych czynników przyczyniających się do utrzymania młodego i zdrowego wyglądu skóry. Kolagen typu I jest dominującą formą kolagenu w skórze (to 85–90% kolagenu skóry) i stanowi jej włóknistą podporę.

 

Kolagen można zdefiniować jako materiał, z którego powstaje młodość – jest on cennym sojusznikiem w każdej strategii przeciwstarzeniowej. Kolagen jest naturalną substancją biorestrukturyzującą – dzięki niemu oznaki starzenia są stopniowo redukowane bez żadnych zniekształceń estetycznych. Musi on mieć określoną charakterystykę oraz musi być absolutnie czysty i bezpieczny, aby można było uniknąć przeciwwskazań i zagwarantować same korzyści.

 

Kolagen odgrywa kluczową rolę w naszym życiu, a jego „dobra kondycja” ma bezpośrednie przełożenie na stan naszego samopoczucia i dobrostanu, czyli tzw. well being. Kolagen jest jednym z naszych najważniejszych białek strukturalnych. Znajduje się we wszystkich tkankach łącznych, m.in. w kościach, skórze, ścięgnach czy więzadłach, zapewnia też integralność strukturalną naszych organów wewnętrznych. Wreszcie jego kondycja przekłada się na jakość i wygląd naszej skóry czy na naszą sprawność fizyczną, co w konsekwencji przekłada się na nasze dobre samopoczucie.

 

Preparat Nythia jest nowoczesnym i bezpiecznym produktem, który nie wywołuje skutków ubocznych ani reakcji alergicznych.

PRZEBIEG ZABIEGU

Przed wykonaniem zabiegu Pacjent jest znieczulany za pomocą specjalnej maści, dzięki czemu zabieg jest bezbolesny. Zabieg polega na bezpośrednim wstrzyknięciu zawiesiny uzyskanej poprzez połączenie 1 ampułki mikronizowanego kolagenu i 10ml soli fizjologicznej za pomocą cienkich igieł na poziomie skóry właściwej lub śródskórnie. Preparat wstrzykuje się w niewielkich ilościach. Po wykonaniu zabiegu należy wykonać masaż w miejscu podawania preparatu kremem ujędrniającym Nithya.

 

Po zabiegu w miejscu podania może pojawić się miejscowe zaczerwienienie, pieczenie, swędzenie, tkliwość lub delikatny obrzęk. Objawy te ustępują zazwyczaj w ciągu 2-3 dni.

 

Dla uzyskania maksymalnych rezultatów zwykle trzeba wykonać serię 3 zabiegów w odstępach 3 tygodniowych. Dawka przypominająca powinna zostać podana po miesiącu w zależności od opinii lekarza, wyników terapii i satysfakcji pacjenta. Kurację można powtórzyć po 6 miesiącach.

EFEKTY
 • Ujędrnienie i nawilżenie skóry
 • Poprawa jakości skóry
 • Odbudowa kolagenu
 • Regeneracja, poprawa napięcia
 • Likwidacja cellulitu, rozstępów i blizn
PRZECIWWSKAZANIA
 • Skóra nietolerująca iniekcji- skłonność do powstawania naczynek lub blizn przerostowych
 • Nadwrażliwość na składniki preparatu
 • Ciąża, karmienie piersią
 • Choroby o podłożu autoimmunologicznym
 • Choroby nowotworowe

W Kaczyńscy Clinic uzyskasz od naszych ekspertów szczegółowe informacje na temat wskazań i przeciwwskazań do zabiegu.

CENNIK

Nythia Body – 1 ampułka: 1800 PLN

Zabiegi wykonuje dr Krzysztof Kaczyński

Absolwent Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Gdańsku, Studium Farmakoekonomiki, Marketingu i Prawa Farmaceutycznego (ukończone z wynikiem bardzo dobrym). Z wyróżnieniem ukończył Podyplomową Szkołę Medycyny Estetycznej Polskiego Towarzystwa Lekarskiego działającą we współpracy z Międzynarodowym Stowarzyszeniem Medycyny Estetycznej (UIME) w Paryżu uzyskując tytuł Lekarza medycyny estetycznej.

Umów się już dziś na bezpłatną* konsultację w Kaczyńscy Clinic!

*konsultacja bezpłatna w przypadku wykonania zabiegu podczas tej samej wizyty.