Dbasz o siebie, stosujesz markowe kosmetyki, ale niestety niewiele to pomaga w Twojej walce z przebarwieniami. Melasma, mimo wcześniejszych prób jej usunięcia, nadal jest widoczna.
W walce z melasmą ważne jest wykorzystanie laseroterapii i wdrożenie leczenia skojarzonego (laseroterapia, połączona z specjalnie dobraną mezoterapią hamującą aktywność melanocytów oraz pielęgnacją domową z użyciem kosmetyków rozjaśniających skórę).
PRZYWRÓĆ CERZE ZDROWY KOLORYT
Pozbądź się wreszcie swojego problemu.
To popularny problem estetyczny. Objawia się pod postacią brązowych plam na skórze zwanych melazma. Przyczyny występowania melazmy nie są do końca znane. Najczęściej dotyczy to osób, które mają do tego predyspozycje.
Najczęściej pojawiają się one u osób intensywnie korzystających ze słońca ale też są wynikiem zmian hormonalnych. Do powstania przebarwień przyczyniają się także niektóre leki (zawsze czytaj ulotki przyjmowanych przez siebie leków) oraz zioła.
To częsty problem naszych pacjentów. Zanim zaczniesz leczenie, musisz sobie uświadomić, że jest to proces wymagający kilku wizyt, podczas których będzie możliwe zastosowanie terapii łączonej.
Na przykład latem będziemy wybierać takie metody, które nie będą zwiększały ryzyka powstania nowych przebarwień.
Laser CO2 – idealne rozwiązanie w okresie jesienno-zimowym dla osób planujących zabiegi odmładzające, słabo sprawdzi się latem.
Zatem co wybrać?
Złotym standardem jest laser ND-YAG.
Uważa się, że użycie lasera neodymowo-yagowego q-switch z ultrakrótkim czasem trwania impulsu, niską gęstością energii z wykorzystaniem wielokrotnych przejść lasera, powoduje minimalne uszkodzenie melanocytów.
Energia ta wystarcza natomiast do niszczenia melanosomów czyli ciałek melaninowych odpowiedzialnych za produkcję melaniny jak również do niszczenia samej melaniny. W tym przypadku nie dochodzi więc do uszkodzenia komórek naskórka i skóry właściwej a jedynie do zmniejszenia aktywności melanocytów i zmniejszenia produkcji melaniny.
Zmniejsza się także prawdopodobieństwo zaostrzenia ostudy, ze względu na minimalne podgrzanie skóry podczas leczenia laserem Nd-YAG w porównaniu do innych urządzeń.
Peelinigi chemiczne – zimą wybierzemy bardziej agresywne, wiosną i latem te bardziej łagodne, które można stosować za to częściej.
Laser CO2 – silne efekty leczenia ale tylko możemy wykonywać nim zabiegi w sezonie jesienno-zimowym i wczesną wiosną. W okresie letnim laser CO2 jest przeciwskazany.
Zatem jaki laser można wykonać latem?
U osoby, która unika słońca i jest zdyscyplinowanym pacjentem, można wykonać laser w technologii PLEASE. To erbowi-yagowy laser nazywany „zimnym laserem”, który nie ma działania foto termicznego, zatem lepiej sprawdzi się w okresie letnim.
Dermapen – urządzenie wynalezione w Australii, stosowane tam przez cały rok, będzie dobrą alternatywą lasera CO2 latem.
Mezoterapia – koktajle z substancjami aktywnymi, hamującymi działanie melanocytów również świetnie się sprawdzają. Można je podać igłą (klasyczna mezoterapia) lub za pomocą urządzenia plazma.
Po zabiegach, nie zapominajmy o terapii domowej pielęgnacji pozabiegowej, czyli o stosowaniu kremów hamujących produkcję melaniny, zawierających filtr SPF50+ oraz kremów hamujących rozjaśniających zawierających 30% vit C.
Zapraszamy na konsultacje do naszych specjalistów.
Data aktualizacji:22.05.2024