Medycyna estetyczna

Medycyna estetyczna

Medycyna estetyczna

Medycyna estetyczna oferuje różne rodzaje zabiegów korekcyjnych i leczniczych, które stosuje się na różne wskazania. W artykule opisujemy najważniejsze zabiegi medycyny estetycznej tj. radiofrekwencja mikroigłowa, laseroterapia czy zabiegi z udziałem kwasu hialuronowego i botoksu. 

Medycyna estetyczna

Medycyna estetyczna to gałąź medycyny, koncentrująca się na poprawie wyglądu czy profilaktyce. W klinikach medycyny estetycznej dostępnych jest całe spektrum zabiegów, które cechują się bezpieczeństwem, są małoinwazyjne i w większości nie wymagają rekonwalescencji. Do głównych celów medycyny estetycznej zaliczamy redukcję oznak starzenia. W gabinetach medycyny estetycznej przeprowadza się cztery główne rodzaje zabiegów. Są to zabiegi redukujące oznaki starzenia – mające na celu poprawę wyglądu tj. wolumetria twarzy, powiększenie ust czy wypełnienie zmarszczek. Druga kategoria to zabiegi korekcyjne, których zadaniem jest niwelowanie lub korygowanie problemów (korekcja cieni pod oczami, laserowe usuwanie blizn). Pacjenci mogą skorzystać z pełnej palety zabiegów regeneracyjnych, które stymulują skórę do regeneracji. Doskonałym ich przykładem jest mezoterapia igłowa, laserowe usuwanie zmarszczek czy zabieg osoczem bogatopłytkowym i innymi stymulatorami tkankowymi. Medycyna estetyczna proponuje coraz więcej rozwiązań w zakresie leczenia schorzeń i jednostek chorobowych – są to zabiegi leczenia rumienia, usuwania znamion, kaszaków, leczenie nadpotliwości i bruksizmu. 

Poznajmy popularne zabiegi medycyny estetycznej wykonywane w naszej klinice 

Wykorzystanie technologii radiofrekwencji mikroigłowej

 

Technologia radiofrekwencji mikroigłowej (ang. RF – radio frequency) jest znana od wielu lat i opiera się na zastosowaniu fal wysokiej częstotliwości radiowej. Zasada działania urządzeń wykorzystujących technologię RF polega na kontrolowanym przegrzewaniu włókien kolagenowych, które pod wpływem działania ciepła ulegają skurczeniu. Dzięki temu dochodzi do produkcji kolagenu i elastyny, a w konsekwencji do naciągnięcia skóry i poprawy jej jędrności. Technologia RF (radiofrekwencja mikroigłowa) wywołuje efekt termoliftingu, który uruchamia proces regeneracji oraz remodelingu kolagenu. Urządzenie wykorzystywane w klinice medycyny estetycznej emituje energię z udziałem izolowanych mikroigieł, które umożliwiają lekarzowi kontrolę głębokości oraz ilości emitowanej energii. Podczas zabiegu dochodzi do powstawania aż 50.000 punktów koagulacji, co poprawia skuteczność procedury. W efekcie z pomocą technologii można w prosty sposób usuwać zmarszczki na szyi, zwalczać wiotką skórę w obrębie twarzy, usunąć zmarszczki. Technologię wykorzystuje się także w leczeniu nadpotliwości. 

Laseroterapia

 

Laseroterapia jest stosowana na wiele wskazań. W naszej klinice medycyny estetycznej z powodzeniem stosujemy laser żółty i ND:YAG do usuwania zmian naczyniowych tj. pajączki na nogach, teleangiektazje, rumień, naczyniaki. Zasada działania laserów polega na emisji fali o określonej długości, które są pochłaniane przez hemoglobinę, co prowadzi do niszczenia naczyń krwionośnych. Laseroterapię stosuje się również do resurfacingu twarzy. Światło lasera wykonuje kontrolowane uszkodzenia w formie siatki, które stymulują zdrowe obszary skóry do regeneracji. Na skutek pobudzenia procesów naprawczych dochodzi do ujędrnienia skóry i jej odmłodzenia. Laseroterapia jest skutecznym sposobem na usuwanie zmarszczek, poprawę kolorytu skóry. 

Mezoterapia mikroigłowa

 

Mezoterapia mikroigłowa to rodzaj mezoterapii polegający na wykonywaniu serii nakłuć z pomocą penu, poprzez który podawane są substancje czynne. Lekarz stosuje specjalne urządzenie wyposażone w kartridż i system pulsujących igieł. Zabieg mezoterapii mikroigłowej jest bezpieczny i sterylny, a urządzenie jest w stanie wykonać nawet do 80 tys. nakłuć na minutę. Mezoterapia mikroigłowa wykorzystuje technologię frakcjonowania skóry. W efekcie dochodzi do stymulacji produkcji kolagenu i elastyny, regeneracji naskórka. Dzięki podawaniu substancji aktywnych podczas mikronakłuwania tj. kwas hialuronowy, peptydy skóra pacjenta odzyskuje jędrność. Efektem działania mezoterapii mikroigłowej jest poprawa konturu twarzy, usuwanie zmarszczek, odmłodzenie i likwidacja przebarwień. 

Stymulatory tkankowe

 

W medycynie estetycznej stosuje się stymulatory tkankowe, czyli preparaty przeznaczone do nawilżenia skóry, odmłodzenia owalu twarzy, ujędrnienia skóry, usuwania zmarszczek. Zabiegi z ich udziałem polecane są w celu odbudowy i regeneracji struktur skóry. Ich skuteczność została doceniona przez lekarzy i pacjentów na całym świecie. A szeroka paleta preparatów pozwala na wykorzystanie ich do wielu wskazań. Dużą popularnością cieszy się zabieg z użyciem 4 frakcji osocza bogatopłytkowego pozyskanego od pacjenta. Zabieg „wampirzego liftingu” pozwala na uzyskanie efektu nawilżenia, odżywienia oraz rewitalizacji skóry, która jest możliwa dzięki czynnikom wzrostu. Zabieg jest małoinwazyjny i polega na serii iniekcji wykonywanych przez lekarza. 

Wypełniacze: kwas hialuronowy botoks

 

Kwas hialuronowy jest to naturalny składnik występujący w organizmie. Zabiegi z kwasem hialuronowym stosuje się w celu wypełnienia tkanek, co prowadzi do usuwania zmarszczek, odmładzania i rewitalizacji skóry, wypełniania policzków, okolic skroni czy doliny łez. Kwas hialuronowy nie tylko poprawia gospodarkę wodną, ale i przywraca skórze sprężystość. 

Botoks to inaczej toksyna botulinowa, czyli substancja wytwarzana przez beztlenową pałeczkę Clostridium botulinum. Procedura botoksem w klinice medycyny estetycznej jest bezpieczna i prowadzi do blokowania przechodzenia bodźców z nerwów do mięśni, co w konsekwencji zapewnia rozluźnienie mięśnia i znajdującej się tam skóry. Zabieg jest skuteczną odpowiedzią na zmarszczki poziome czoła, lwie zmarszczki, kurze łapki.Data aktualizacji:20.11.2023

Icon

Szukaj

+48 600 380 741