02.07.2023 Maseczka pozabiegowa
Pielęgnacja skóry po zabiegach medycyny estetycznej jest równie ważna jak sam zabieg. A od przestrzegania zaleceń zależy czy osiągniemy oczekiwane efekty. Ponadto odpowiednio dobrane preparaty takie jak maseczka pozabiegowa -maska chłodząca na twarz mogą złagodzić niepożądane objawy i podrażnienia skóry, a także przyspieszyć jej gojenie.
Pielęgnacja skóry po zabiegu medycyny estetycznej składa się z bezpośredniego postępowania po zabiegu i pielęgnacji długofalowej, do kilku tygodni po terapii. Etap pierwszy, czyli bezpośrednio po zabiegu to moment, kiedy lekarz nakłada m.in maskę chłodzącą na twarz (maseczka pozabiegowa). Jej rolą jest zmniejszenie ewentualnego bólu, uczucia dyskomfortu czy podrażnienia skóry. W naszej klinice używamy preparatów firmy Pharmann i najczęściej stosujemy preparaty Cooling face mask, dedykowane do twarzy, szyi i dekoltu.
Dlaczego ważne jest, aby od razu po zabiegu
odpowiednio zadbać o skórę?
Zabiegi medycyny estetycznej choć są procedurami małoinwazyjnymi, jednak ingerują w warstwy skóry. W zależności od rodzaju zabiegu i użytego urządzenia może nastąpić podrażnienie skóry. Może wymagać kilku dni, aby ustąpiły różnego rodzaju obrzęki i zaczerwienienia. Dlatego ważne jest, aby lekarz bezpośrednio po zabiegu nałożył odpowiedni preparat, który przyspieszy proces regeneracji i szybko zniweluje efekty uboczne w postaci podrażnień skóry. Nałożenie specjalnej maski chłodzącej na twarz Cooling face mask schładza skórę twarzy, łagodzi i zmniejsza opuchliznę, pieczenie i zaczerwienienia oraz niweluje podrażnienie skóry twarzy.
Dbając o odpowiednią pielęgnację po terapii klinice medycyny estetycznej, nie należy obawiać się zabiegów takich jak: mezoterapia mikroigłowa i mezoterapia igłowa czy zabiegi laserami, których działanie polega na kontrolowanym uszkodzeniu skóry. Taki proces prowokuje ujędrnienie skóry, gdyż do uszkodzonych komórek wpływają czynniki stymulujące gojenie i naprawiające uszkodzenia w postaci podrażnienia skóry.
Laser frakcyjny CO2
System zabiegów oparty na metodzie frakcjonowania skóry jest jednym z najlepszych osiągnięć techniki laserowej, a podczas jednego zabiegu laserem frakcyjnym CO2 klinice medycyny estetycznej dziurkowaniu poddaje się ok. 20-25%. Oznacza to, że pozostałe 75-80% skóry jest nienaruszona i niezbędna do przebudowy kolagenu, a także procesów gojenia. Bezpośrednio po zabiegu z udziałem lasera frakcyjnego na skórze może pojawić się zaczerwienienie i obrzęk. Te objawy utrzymują się od 24 do 48 godzin. Po zabiegu laserem frakcyjnym CO2 mogą ewentualnie wystąpić: pieczenie, świąd, uczucie napięcia i suchości skóry. Taki stan utrzymuje się ok. 2-3dni. Następnie pojawia się drobnopłatowe złuszczanie naskórka, a efektem zabiegu jest ujędrnienie skóry.
Osocze bogatopłytkowe
Regenerację skóry mogą pobudzić także naturalne substancje, biorące udział w gojeniu. Do takich zabiegów klinice medycyny estetycznej zalicza się ostrzykiwanie skóry osoczem bogatopłytkowym, pozyskanym z krwi pacjenta. Podczas zabiegu osoczem bogatopłytkowym pobierana jest krew od pacjenta. Następnie pozyskuje się z niej płytki, a z nich czynniki wzrostu i cytokiny. Te związki uruchamiane są przy gojeniu rany, a uwalniają się podczas zranienia skóry. Dlatego po ostrzyknięciu skóry tymi czynnikami za pomocą mezoterapii mikroigłowej i osocza bogatopłytkowego zachowują się one identycznie jak podczas gojenia i aktywują odnowę komórkową. W efekcie następuje ujędrnienie skóry oraz wzrost jej napięcia.
Sprawdź kosmetyki po zabiegach medycyny estetycznej.
Sprawdź także laser erbowo-yagowy z technologią P.L.E.A.S.E., żółty laser naczyniowy i laser Q-switch Nd:YAG.
Przeczytaj także Mezoterapia igłowa – dla pięknego wyglądu Twojej skóry