ŁYSIENIE PLACKOWATE

łysienie plackowate

ŁYSIENIE PLACKOWATE

Łysienie plackowate to rodzaj łysienia, który jest szczególnie uciążliwy dla pacjentów. Na szczęście przykrych objawów można się pozbyć dzięki zabiegom medycyny estetycznej takim jak: peptydowa terapia włosów, mezoterapia igłowa czy osocze bogatopłytkowe połączonych z domową pielęgnacją.

Łysienie plackowate – definicja

 

Łysienie plackowate to schorzenie objawiające się plackowatymi obszarami pozbawionymi włosów – na głowie lub w innych partiach ciała. Przyczyną choroby jest atak układu immunologicznego na mieszki włosowe, co prowadzi do stanu zapalnego i wypadania włosów. U niektórych pacjentów występują choroby towarzyszące takie jak: bielactwo, AZS, zapalenie tarczycy.  

Objawy tej choroby rozpoczynają się od pojedynczych ognisk plackowatych obszarów pozbawionych włosów, które z czasem rozwijają się. Niektórzy pacjenci tracą wszystkie włosy z głowy, inni tylko wybrane partie. Do objawów łysienia plackowatego zaliczamy ból, obrzęk i rumień czy też świąd, co przekłada się na dyskomfort pacjenta. Włosy mogą odrastać po 3 – 6 miesiącach, ale mogą też ponownie wypadać, dlatego ta choroba powoduje spadek samooceny pacjentów.  

 

Metody leczenia, czyli zabiegi medycyny estetycznej

na łysienie plackowate

Mezoterapia igłowa i mezoterapia mikroigłowa

 

Remedium na łysienie plackowate czy też wypadanie włosów jest mezoterapia igłowa, która polega na wstrzyknięciu za pomocą igły substancji aktywnych o pożądanym działaniu terapeutycznym. Zabieg medycyny estetycznej pozwala na precyzyjne podawanie określanych przez lekarza dawek w głąb skóry.

 

Mezoterapia igłowa jest innym zabiegiem umożliwiającym leczenie łysienia. Jej istotą jest wprowadzanie w skórę głowy różnego rodzaju substancji aktywnych poprzez mikroiniekcje. Dzięki temu omijana jest warstwa naskórka, co pozwala na lepszą penetrację w głąb tkanki. Ten zabieg można wykonać na kilka sposobów. Najprostszym jest aplikacja przy pomocy strzykawki z igłą, co umożliwia precyzyjną aplikację większej objętości substancji. 

Urządzenie do mezoterapii mikroigłowej przypomina długopis zaopatrzony w 16 cienkich igieł, które wykonują serie nakłuć w skórę, wprowadzając pod nią substancje aktywne. Zabieg zapewnia wysoką skuteczność w leczeniu łysienia androgenowego i plackowatego, dlatego jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów medycyny estetycznej.  

Terapia peptydowa włosów

 

Peptydowa terapia włosów opiera się na koktajlu odżywczym, który ma korzystny wpływ na odrost włosów i hamuje proces ich wypadania. Preparat oparty jest na formule siedmiu peptydów połączonych z kwasem hialuronowym. Ich właściwości to stymulacja mikrokrążenia skóry głowy oraz odżywienie osłabionych mieszków włosowych. Peptydowa terapia włosów sprawia, że komórki pobudzane są do namnażania się, następuje zahamowanie procesu wypadania włosów i poprawa stanu skóry głowy. 

Osocze bogatopłytkowe na łysienie plackowate

 

Wszyscy znamy dobroczynne działanie osocza bogatopłytkowego na wiele dolegliwości związanych z urodą pacjentów. Osocze bogatopłytkowe z powodzeniem stosowane jest w leczeniu łysienia plackowatego czy wypadania włosów. Krew pobiera się od pacjenta, po czym jest ona odwirowywana, by uwolnić czynniki wzrostu o pozytywnym działaniu na organizm człowieka. Następnie osocze bogatopłytkowe wstrzykuje się w skórę głowy, co prowadzi do stymulacji cebulek włosowych i odżywienia skóry głowy. Rekomendujemy serię zabiegów – od 3 do 6 w celu uzyskania pożądanych efektów w leczeniu łysienia.

CGF Komórki macierzyste

 

Masz problem z wypadaniem włosów? Sięgnij po komórki macierzyste, które wykorzystuje się w leczeniu łysienia. Pacjentom wstrzykuje się też komórki macierzyste za pomocą mezoterapii igłowej. Najpierw pobiera się je z tkanki tłuszczowej pacjenta, a następnie wstrzykuje w obszar zabiegowy – czyli skórę głowy. Ich działanie hamuje wypadanie włosów i stymuluje wzrost nowych włosów. Komórki macierzyste występują naturalnie w naszym organizmie, dlatego ich wstrzyknięcie nie wywołuje reakcji alergicznej. Ponadto ich stężenie w organizmie wraz z wiekiem znacząco spada. Dla osiągnięcia pełnego efektu terapeutycznego należy wykonać serię zabiegów. 

Laser excimerowy

 

Laser excimerowy wykorzystuje nowatorską technologię PCLT (Pintpoint Current Laser Therapy), której istotą są cztery mechanizmy molekularne. Działanie lasera zapewnia zwiększenie grubości włosa, poprawę ukrwienia czy też odżywienie cebulek włosowych. Dzięki czterem mechanizmom: optycznym, elektrostatycznym, mechanicznym i biochemicznym leczenie laserem excimerowym przynosi pozytywne rezultaty terapii w postaci skutecznego leczenia łysienia. 

 

Przeczytaj jak działa laser frakcyjny CO2 i  laser erbowo-yagowy z technologią P.L.E.A.S.E..



Data aktualizacji: 02.07.2023

Icon

Szukaj

+48 600 380 741