Lasery dla urody

Lasery dla urody

Lasery dla urody

Lasery zrewolucjonizowały medycynę estetyczną i obecnie są z powodzeniem stosowane w niwelowaniu wielu defektów estetycznych. Już dziś trudno sobie wyobrazić skuteczne odmładzanie bez lasera frakcyjnego CO2, depilację bez lasera diodowego czy też usuwanie zmian naczyniowych bez lasera neodymowo-yagowego z funkcją Q-Switch czy lasera żółtego. Mimo, że lasery mają uniwersalne zastosowanie i są nieinwazyjne oraz skuteczne, nie wszyscy pacjenci mogą skorzystać z ich zalet. Do najpopularniejszych przeciwwskazań do laseroterapii zaliczają się: aktywne infekcje, zmiany skórne w obszarze zabiegowym, opryszczka, ciąża i laktacja, aktywne nowotwory, łuszczyca, bielactwo, nieuregulowana cukrzyca, przyjmowanie suplementów ziołowych, a także antybiotykoterapia. 

Lasery dla urody

Laser żółty

 

Uroda ma różne oblicza. Jednym z warunków jej zachowania, jest pozbycie się nieestetycznych zmian naczyniowych. Dedykowanym do tego urządzeniem jest laser żółty (naczyniowy). Wyróżnia go długość fali 577 nm i nowoczesna technologia HOPSL (high-power optically pumped semiconductor laser), którą określa się mianem state-of-the-art. Dzięki fali o odpowiedniej długości i energii o optymalnej gęstości laser może skutecznie usuwać pękające naczynka, teleangiektazje czy rumień. Energia płynąca z wiązki lasera jest pochłaniana przez hemoglobinę. Zamiana jej na ciepło zapewnia destrukcję ścian naczyń krwionośnych, ich koagulację i zamknięcie ścian. Okalające zmianę zdrowe tkanki pozostają nienaruszone. Laser żółty wykazuje najwyższe powinowactwo absorpcji fali laserowej przez hemoglobinę i posiada komponenty tj. skaner frakcyjny czy system chłodzenia, które przyczyniają się do efektywnego pozbywania się zmian naczyniowych. 

Laser frakcyjny CO2

 

Ten laser znajduje zastosowanie w zabiegach anti-aging, zatrzymaniu oznak starzenia i usuwaniu blizn. Technologia frakcyjna to nic innego jak wytwarzanie kontrolowanych mikrouszkodzeń. Lekarz wykonuje w skórze pacjenta kolumny otoczone obszarami zdrowej skóry. Dzięki temu uruchomiony zostaje proces regeneracji. Metoda frakcyjna nie niszczy okalających tkanek. Jeżeli zabieg wykonuje doświadczony lekarz nie ma ryzyka poparzeń czy krwawienia. 

Wiele badań naukowych potwierdza skuteczność laserów frakcyjnych w usuwaniu zmarszczek czy szeroko pojętym odmładzaniu. Wiązka lasera frakcyjnego CO2 wywołująca kontrolowane mikrourazy inicjuje proces produkcji nowego kolagenu i elastyny. W efekcie zniszczona skóra zostaje zastąpiona nową – bardziej gęstą i jędrną. Lasery frakcyjne mogą być ablacyjne i nieablacyjne. 

Laser erbowo-yagowy

 

Laser erbowo-yagowy (Er: YAG) należy do grupy laserów ablacyjnych i frakcyjnych.

Przeznaczony jest do resurfacingu (wyrównanie kolorytu skóry, redukcja przebarwień), odmłodzenia skóry, leczenia trądziku, a także usuwania blizn. Jako laser frakcyjny jego działanie umożliwia wysyłanie skupionej wiązki światła, gwarantującej najwyższą precyzję. Podczas zabiegu dochodzi do zjawiska ablacji, czyli odparowywania tkanki. Laser erbowo-yagowy powoduje mikrouszkodzenia stymulujące w skórze procesy naprawcze. Laser niegdyś szeroko wykorzystywany w stomatologii i dermatologii, dziś stał się złotym standardem w medycynie estetycznej. W klinice medycyny estetycznej Kaczyńscy Clinic dysponujemy innowacyjnym laserem erbowo-yagowym z technologią P.L.E.A.S.E. Jego niepowtarzalność opiera się na opatentowanej technologii SmartPoration™ umożliwiającej podawanie substancji aktywnych podczas zabiegu. Przenikają one do głębokich warstw skóry, zapewniając wchłanialność substancji  o 100 razy wyższą w porównaniu do metody transdermalnej. Atutem lasera erbowo-yagowego jest krótki okres rekonwalescencji, szczególnie doceniany przez pacjentów. 

Laser ND-YAG

 

Lasery neodymowo-yagowe o dwóch długościach fali: 1064 nm i 532 nm znajdują zastosowanie w usuwaniu zmian naczyniowych tj. teleangiektazje, pękające naczynka, redukcji rumienia, czy też usuwaniu tatuaży. Laser neodymowo-yagowy sprawdza się również w niwelowaniu przebarwień i zmarszczek. Duże znaczenie np. w usuwaniu tatuaży ma zachodzące podczas zabiegu zjawisko selektywnej fototermolizy, które pozwala na ochronę zdrowej tkanki. W Kaczyńscy Clinic stawiamy na innowacyjny sprzęt medyczny, dlatego wykonujemy zabiegi laserem neodymowo-yagowym z funkcją Q-Switch. Potwierdzone patentem urządzenie oferuje aż do 6 długości fal, 31 zdefiniowanych programów zabiegowych i dodatkowe głowice barwnikowe oraz frakcyjną, dzięki czemu zabiegi usuwania tatuażu, przebarwień czy defektów skórnych przebiegają na najwyższym, poziomie bez traumatyzacji pacjenta. 

Laser do depilacji

 

Współcześnie najwyższą skuteczność depilacji laserowej można osiągnąć laserem diodowym, ale często terapię łączy się z innymi laserami. Światło lasera dociera w głębokie warstwy skóry i jest absorbowane przez znajdującą się w mieszku włosowym melaninę. Laser niszczy tylko włosy w fazie anagenu. Podczas laserowego usuwania owłosienia ma miejsce zjawisko selektywnej absorpcji energii. 

Nasz laser do depilacji marki Cocoon Medical emituje trzy rodzaje fal: diodową, blend i ND:YAG, a jego innowacyjność została potwierdzona wyróżnieniem „debiut roku 2020” wśród laserów medycznych. Laser do depilacji umożliwia usuwanie owłosienia przez cały rok, nawet na opalonej skórze i jest przeznaczony dla pacjentów ze wszystkimi fototypami skóry. Zaawansowana konstrukcja z trzema aplikatorami – 1064 nm, 810 nm i 940 nm zapewnia usunięcie nawet 30% cebulek włosowych podczas pierwszej wizyty. Depilacja laserowa jest komfortowa i nie powoduje oparzeń skóry za sprawą wysokiej mocy do 4800 W i głowicy BLEND, zapewniającej równomierne rozłożenie temperatury w skórze.Data aktualizacji:20.11.2023

Icon

Szukaj

+48 600 380 741