22.10.2021 LASEROWE USUWANIE MAKIJAŻU PERMANENTNEGO
Makijaż permanentny często wykonują kobiety i nie zawsze są z niego zadowolone. Jego usunięcie nastręcza jednak dużych trudności, a najskuteczniejszym sposobem pozbycia się go jest usunięcie za pośrednictwem lasera ND:YAG. Sprawdźmy zatem na czym polega laserowe usuwanie makijażu permanentnego.
Jak skutecznie usunąć makijaż permanentny
w klinice medycyny estetycznej?
Usuwanie makijażu permanentnego najlepiej wykonać podczas zabiegu z udziałem lasera ND:YAG. Jest to laser pikosekundowy, który emituje krótkie impulsy o bardzo wysokiej energii z wysoką częstotliwością. Dochodzi wówczas do fotoakustycznego rozbicia barwnika i pigmentu. Za pomocą lasera Q-Switch można bez problemu przeprowadzić skuteczne usuwanie makijażu permanentnego, który został źle wykonany.
Laserowe usuwanie makijażu permanentnego
Działanie lasera ND-YAG
Laser neodymowo-yagowy to unikalna i innowacyjna technologia, którą potwierdza certyfikat CE, spełniając rygorystyczne, międzynarodowe standardy. Laser neodymowo-yagowy emituje promieniowanie podczerwone o długi fali 1064 nm. Działanie lasera polega na przenikaniu do naskórka i wnikaniu do skóry właściwej, co ma wpływ na pigment – absorbuje go i zmienia go w masę. Cechą wyróżniającą laser Nd-YAG jest pulsowanie w krótkich odstępach czasu, które są liczone w nanosekundach. Impulsy światła są selektywnie pochłaniane przez barwnik makijażu permanentnego, a każdy kolor barwnika absorbuje inną długość fali. Ostatnim etapem zabiegu usuwania makijażu permanentnego jest rozerwanie barwnika na drobne fragmenty, które następnie są wchłaniane przez komórki organizmu. Zabieg jest bezbolesny i małoinwazyjny.
Liczba zabiegów jest zależna od indywidualnego przypadku i takich czynników jak: kolor makijażu, gęstości barwnika, jego typu, głębokości osadzonego pigmentu czy odcienia skóry. Miejsce poddane działaniu lasera neodymowo-yagowego robi się po zabiegu białe i może pojawić się w nim obrzęk, który powinien ustąpić po ok. 3 dniach. Aby osiągnąć pełny efekt potrzebnych jest parę zabiegów. Powtórzenie zabiegu laserem Nd-YAG może się odbyć najwcześniej po 4-6 tygodniach od pierwszej wizyty w klinice medycyny estetycznej.
Przeciwwskazania
- ciąża i laktacja
- zaburzenia krzepnięcia krwi
- cukrzyca
- opalona skóra
- stosowanie leków lub ziół fotouczulających
- zażywanie leków przeciwbólowych, przeciwgorączkowych, witaminy E, A aspiryny w okresie 2 tygodni przed zabiegiem
Jak należy postępować po zabiegu?
Mimo, iż zabieg laserem Nd-YAG nie jest inwazyjny, należy zastosować się do paru zaleceń, by osiągnąć pożądane efekty usuwania makijażu permanentnego. W ciągu doby od zabiegu nie powinniśmy myć miejsca, w którym usuwano makijaż permanentny. W celu złagodzenia niewielkich dolegliwości bólowych można przykładać kostki lodu, które zmniejszą opuchliznę. Do 3 dni nie powinno się stosować kosmetyków kolorowych w obszarze zabiegowym. Zaleca się natłuszczanie miejsca zabiegowego. Przez 14 dni nie można wystawiać miejsca na działanie promieni słonecznych i nie korzystać z sauny, solarium i basenu przez 30 dni. Skórę poddaną zabiegowi redukcji makijażu permanentnego można smarować preparatami takimi jak: Zinalfat, Alantan czy Pantenol.
Jeśli interesuje Cię usuwanie tatuażu, sprawdź tutaj.
Jakie zabiegi są najczęściej wykonywane w klinice medycyny estetycznej?