Kurze łapki

kurze łapki

Kurze łapki

Sposoby na redukcję kurzych łapek

 

Kurze łapki to zmarszczki zlokalizowane w obrębie oczu, a główną przyczyną ich powstawania są procesy starzenia. Czynnikami przyczyniającymi się do powstawania kurzych łapek są mruganie, nieprawidłowa pielęgnacja twarzy czy też nadmierna ekspozycja na promieniowanie UV. 

Nazwa wzięła się z ich kształtu, który przypomina ślady kurzych łapek. Za sprawą kurzych łapek twarz pacjenta wygląda na bardziej zmęczoną. Z pomocą w ich leczeniu przychodzą sprawdzone zabiegi medycyny estetycznej takie jak: botoks, laser frakcyjny, mezoterapia mikroigłowa czy stymulatory tkankowe. 

Botoks na kurze łapki

 

Zabiegiem pierwszego wyboru na problem kurzych łapek jest botoks, czyli toksyna botulinowa. Ten wypełniacz nie dość, że nie wywołuje efektów ubocznych, to okazuje się być najskuteczniejszą metodą usuwania zmarszczek wokół oczu – czyli kurzych łapek. 

Toksyna botulinowa jest szeroko wykorzystywana w medycynie estetycznej. Iniekcje botoksem prowadzą do paraliżu mięśnia i zablokowania synaps nerwowo-mięśniowych. Botoks prowadzi to do skurczu, a także rozluźnienia mięśni, które powodują wygładzenie zmarszczek wokół oczu. Dzięki zabiegowi botoksem możliwe jest zmniejszenie głębokości kurzych łapek. 

Wskazania

 

  • kurze łapki
  • zmarszczki poprzeczne na czole
  • lwia zmarszczka
  • zmarszczki palacza
  • bruzdy marionetki
  • zmarszczki na szyi
  • zmarszczki
  • bruksizm

Przeciwwskazania

 

  • ciąża i laktacja
  • grypa czy przeziębienie
  • stan po zawale mięśnia sercowego
  • choroby skóry w obszarze zabiegowym
  • uszkodzenia skóry
  • stosowanie antybiotyków
  • zaburzenia krzepliwości krwi

Botoks – przebieg zabiegu

 

Zabieg rozpoczyna się standardowo od wywiadu z pacjentem i zakwalifikowaniu go do zabiegu. Podczas zabiegu lekarz może zastosować krem znieczulający, który minimalizuje ryzyko bólu i zwiększa komfort pacjenta. Następnie dokonuje iniekcji w miejsca występowania kurzych łapek za pomocą jednorazowej strzykawki. Dzięki dużemu doświadczeniu lekarza i znajomości zaleceń do prawidłowego przygotowania i podawania preparatu, zabieg jest w 100% bezpieczny. Podczas procedury medycznej podaje się niewielkie i bezpieczne dla zdrowia pacjenta dawki preparatu. Po zabiegu praktycznie nie widać śladów iniekcji, a pacjent nie musi zostać poddany rekonwalescencji. Zabieg botoksem trwa do 30 minut, a ponadto, jego pierwsze efekty są widoczne już po 3-4 dniach. Na pełne efekty należy poczekać do 2 tygodni. 

Mezoterapia mikroigłowa – zabieg połączony z podaniem substancji aktywnych

 

Mezoterapia mikroigłowa wykorzystuje urządzenie opatentowane w Australii, które jest przeznaczone do zabiegów mezoterapii mikroigłowej i wyposażone w 16 pulsujących igieł. Dokonują one kontrolowanych iniekcji na głębokości od 0,2 mm do 3 mm. W połączeniu z zabiegiem mezoterapii mikroigłowej możemy wprowadzać różne substancje aktywne do skóry, co poprawia jego efekt terapeutyczny. Urządzenie jest w stanie wykonywać aż 1920 nakłuć na sekundę. Kartridże stosowane podczas mezoterapii igłowej są jednorazowe, zapewniając bezpieczeństwo i minimalne ryzyko uczuleń za sprawą stali chirurgicznej. 

Laser frakcyjny CO2 i laser frakcyjny erbowo-yagowy z technologią P.L.E.A.S.E.

 

Laser frakcyjny to wszechstronne urządzenie, które wykorzystywane jest w resurfacingu okolic oka. Prowadzi on do tworzenia kontrolowanych mikrourazów, które stymulują produkcję nowego kolagenu i elastyny. W efekcie poprawia się napięcie i elastyczność skóry. Zabieg laserem frakcyjnym CO2 na kurze łapki przynosi długotrwałe efekty. 

Stymulatory tkankowe: z aminokwasami

 

Stymulator tkankowy z aminokwasami to pierwsza propozycja niskocząsteczkowego kwasu hialuronowego i wyselekcjonowanych aminokwasów, które pobudzają skórę do tworzenia nowych włókien kolagenowych i elastynowych. Preparat, który będzie bezpiecznie i precyzyjnie podany w miejsce występowania kurzych łapek, przyniesie wymierne efekty. Preparat podaje się podobnie jak kwas hialuronowy za pomocą cienkiej igły. W miejscu wkucia mogą pojawić się niewielkie ślady, które znikają w ciągu dwóch dni. Efekty zabiegu są widoczne  już po 7 dniach. Stymulator tkankowy z aminokwasami prowadzi do nawilżenia skóry, a także zwiększenia jej napięcia. Zaleca się wykonanie serii 3-4 zabiegów. 

Terapia stymulatorem tkankowym pozwala na skuteczne pozbycie się cieni pod oczami, a także zmarszczek wokół oczu, zapewniając nadanie jej elastyczności i sprężystości.  Prowadzi do tworzenia się nowych włókien kolagenowych, wspierając proces biorewitalizacji skóry. Dzięki temu skóra staje się bardziej napięta. W skład preparatu wchodzą cztery aminokwasy – L-lizyny, L-proliny, glicyny, L-leucyny.



Data aktualizacji: 30.06.2023

Icon

Szukaj

+48 600 380 741