KIEDY WARTO WYKONAĆ ZABIEG MIKRONAKŁUWANIA?

KIEDY WARTO WYKONAĆ ZABIEG MIKRONAKŁUWANIA

KIEDY WARTO WYKONAĆ ZABIEG MIKRONAKŁUWANIA?

Mikronakłuwanie stanowi przełom w leczeniu wielu dolegliwości takich jak: rozstępy, przebarwienia, rozszerzone pory czy cellulit. Sprawdźmy kiedy warto wykonać zabieg mikronakłuwania oryginalnym urządzeniem. Poznajmy zatem zalety terapii, która otwiera ogromne możliwości leczenia dla pacjenta. 

Czym jest mikronakłuwanie?

 

Urządzenie do mikronakłuwania składa się z głowicy i systemu 16 cienkich, pulsujących igieł. Igły są wykonane z tytanu i za ich pomocą przeprowadza się serię mikronakłuć, wprowadzając pod skórę substancje aktywne. Powoduje to uruchomienie procesów regeneracyjnych, pobudzenie fibroblastów do syntezy kolagenu i elastyny. Prowadzi też do proliferacji tkanek, co sprawia, że skóra jest przebudowywana, a uszkodzone tkanki ulegają leczeniu. Poprawia się wówczas gęstość i elastyczność skóry. 16 pulsujących igieł zwiększa ilość wykonywanych nakłuć, zapewniając jeszcze lepsze efekty leczenia w porównaniu z innymi urządzeniami. Pen wykonuje 1920 mikronakłuć na sekundę, czyli więcej o 104% w stosunku do podobnych urządzeń dostępnych na rynku. 

Kiedy warto wykonać zabieg mikronakłuwania?

Wskazania

 

Mikronakłuwanie efekty jest stosowany na redukcję wiotkości skóry, spłycenia zmarszczek, rozszerzone pory czy przebarwienia. Jest to terapia stosowana na cellulit czy rozstępy. Wskazaniem do zabiegu są także: łysienie czy blizny. 

Przeciwwskazania

 

  • aktywne infekcje
  • ciąża i laktacja
  • aktywne nowotwory
  • nieuregulowana cukrzyca
  • otwarte rany
  • stany zapalne skóry
  • alergia na składniki preparatu
  • zażywanie leków obniżających krzepliwość krwi   

 

Na czym polega zabieg?

 

Przed rozpoczęciem zabiegu odbywa się wywiad lekarski, podczas którego lekarz   kwalifikuje pacjenta do zabiegu. Po odrzuceniu ewentualnych przeciwwskazań do zabiegu mezoterapii mikroigłowej efekty, dobiera odpowiedni preparat do indywidualnych potrzeb pacjenta. Następnie lekarz oczyszcza dokładnie obszar zabiegowy i podaje znieczulenie w formie kremu. Lekarz przykłada głowicę urządzenia do skóry i wykonuje serię nakłuć. Podczas nakłuwania pod skórę podaje się preparat z substancją aktywną. Lekarz wykonuje zabieg przez ok. 15 minut. Po zabiegu mikronakłuwania efekty nakłada się maskę ochronną pacjentowi, która przyspiesza gojenie się skóry. Zabieg jest praktycznie bezbolesny – podczas procedury medycznej pacjent może odczuwać jedynie lekkie pieczenie lub ciepło. 

 

Efekty zabiegu mikronakłuwania

 

Na efekty należy czasem trochę poczekać, ponieważ pojawiają się one po kilku dniach od zabiegu. Natomiast już od pierwszego dnia po zabiegu stan skóry ulega poprawie. Zaleca się wykonanie serii zabiegów, a ich dokładna liczba zależy od indywidualnych wskazań u pacjenta. Do efektów mikronakłuwania zaliczamy: redukcję zmarszczek, poprawę jędrności skóry i kolorytu cery. Mikronakłuwanie ma korzystny wpływ na usuwanie blizn, zmniejszenie widoczności porów czy hamowanie wypadania włosów. 

Na jakie okolice stosować mikronakłuwanie i z jakimi zabiegami można je łączyć?

 

Oryginalny pen jest bardzo skuteczny w leczeniu blizn –  potrądzikowych, pooperacyjnych czy pooparzeniowych. Używa się go do redukcji rozstępów i cellulitu. Mezoterapię mikroigłową często łączy się z innymi zabiegami. Najczęściej wykorzystuje takie terapie jak: koktajle mezoterapeutyczne, osocze bogatopłytkowe, preparaty na bazie kwasu hialuronowego czy aminokwasów.

 

Poznaj nasze pozostałe zabiegi.



Data aktualizacji:29.06.2023

Szukaj

+48 600 380 741