Jakie zabiegi robić zimą?

Jakie zabiegi robić zimą

Jakie zabiegi robić zimą?

Zima to trudny okres dla skóry. Jest wtedy wystawiona na oddziaływanie mrozu, wilgoci, a także suchego powietrza. Dlatego wiele osób wtedy skarży się na poszarzałą i niedożywioną cerę. Dowiedzmy się, jakie zabiegi medycyny estetycznej mogą wspomóc nawilżenie i regenerację skóry po zimie.

Jakie zabiegi robić zimą

Na jakie problemy skóra jest narażona zimą?

 

Podczas zimy skóra jest narażona na ujemne temperatury – w efekcie można zaobserwować też mniejszą aktywność gruczołów łojowych. Przekłada się to na niedostateczną ochronę dla skóry. Co więcej – mróz to nie jedyny element negatywnie oddziaływający na skórę. Należy doliczyć do tego dużą różnicę temperatur, np. przy przechodzeniu z chłodnego otoczenia do nagrzanego domu. Wiele osób zimą także zapomina o użyciu kremu z filtrem. To błąd. Choć zimą panuje chłód, to promienie UV mają silne natężenie – dlatego należy dbać o odpowiednią pielęgnację twarzy.

Jakie zabiegi medycyny estetycznej zrobić zimą – przegląd

 

Zimą warto zadbać o odżywienie i nawilżenie skóry. Korzystne będzie także wsparcie procesów regeneracyjnych. Dzięki temu cera będzie bardziej napięta, świeża, a jej koloryt ujednolicony. Oto często wykonywane zimą zabiegi medycyny estetycznej.

Laser frakcyjny CO2

 

Laseroterapia laserem frakcyjnym CO2 polega na tworzeniu kontrolowanych uszkodzeń skóry. Ma to na celu wspomóc jej naturalne procesy regeneracyjne i rewitalizacyjne. W efekcie dochodzi także do pobudzenia aktywności fibroblastów i produkcji wiązań kolagenowych oraz elastyny. Tkanka jest bardziej napięta, a koloryt ujednolicony. W ten sposób można zredukować przebarwienia powstałe zimą na skutek nadmiernego promieniowania UV. Zanim dojdzie do zabiegu, należy wykluczyć przeciwwskazania: poważne schorzenia, nowotwory, ciążę i laktację, cukrzycę, epilepsję czy przyjmowanie leków światłouczulnych.

Laser erbowo-yagowy

 

Zastosowanie lasera erbowo-yagowego pozwala na silne odżywienie i nawilżenie skóry – co jest niezwykle pożądane zimą, gdyż właśnie wtedy tkanka jest najbardziej przesuszona. Działanie tej laseroterapii przypomina mezoterapię. Wiązka lasera tworzy w tkance mikrootwory, przez które aplikowane jest np. osocze bogatopłytkowe czy czynniki wzrostu. W efekcie skóra jest pobudzona do naturalnej regeneracji, zwiększona jest aktywność fibroblastów, a sama tkanka zyskuje na napięciu. Dobór preparatu do zabiegu zależy od potrzeb skóry pacjenta. Przed zabiegiem niezbędne jest przeprowadzenie wizyty kwalifikacyjnej, aby wykluczyć przeciwwskazania: ciążę i laktację, epilepsję, choroby autoimmunologiczne i nowotworowe, cukrzycę, aktywne infekcje i stany zapalne. 

Laser neodymowo-yagowy

 

Kolejnym popularnie wykonywanym zabiegiem zimą jest laseroterapia laserem neodymowo-yagowym. Jego działanie polega na zjawisku selektywnej fototermolizy – czyli energia jest pochłaniana przez barwnik w tkance. W efekcie dochodzi do kontrolowanego stanu zapalnego. Skóra jest pobudzana w ten sposób do silnej regeneracji i tworzą się nowe wiązania kolagenowe. To zabieg pielęgnacyjny, ale również i odmładzający. Redukcji ulegają także rozszerzone pory, rumień i przebarwienia. Tkanka staje się bardziej napięta. Zabiegu nie można wykonać u osób ciężarnych, karmiących, cierpiących na poważne schorzenia i nowotwory, niewyrównaną cukrzycę, ze świeżą opalenizną lub przyjmujące leki światłouczulne.

Laser żółty

 

Laser żółty emituje fale o długości 577 nm, która jest doskonale wchłaniana przez melaninę. Laseroterapia znajdzie zastosowanie przy zamykaniu naczynek oraz usuwaniu rumienia. Przed zabiegiem należy wykluczyć przeciwwskazania, np. ciążę, laktację, poważne schorzenia i aktywne infekcje.

Biostymulatory

 

Biostymulacja tkanki do regeneracji jest możliwa poprzez wykorzystanie preparatów takich, jak kwas hialuronowy, kolagen czy L-polimlekowy. W zależności od wyboru stymulatora będzie on pobudzał produkcję wiązań kolagenowych, co przekłada się na większą elastyczność skóry, gęstość oraz redukcję oznak starzenia. Istnieją także preparaty pozytywnie wpływające na nawilżenie wysuszonej po zimie cery. Przed zabiegiem z biostymulatorami, konieczne jest wykluczenie przeciwwskazań: ciąży i karmienia, poważnych schorzeń ogólnoustrojowych oraz nowotworów. 

Mikronakłuwanie

 

Mikronakłuwanie, czyli mezoterapia pozwala na pobudzenie bioregeneracji skóry. Poprzez iniekcje preparatu aktywnego do tkanki, można zaobserwować podwójne działanie tej procedury. Po pierwsze tworzy się niewielkie uszkodzenie tkanki, które stymuluje naturalne procesy regeneracyjne skóry. Do tego odpowiednio dobrany preparat do potrzeb skóry pacjenta nawilża i odżywia. To polecany zabieg pielęgnacyjny na twarz szczególnie w okresie zimowym, gdy cera jest przesuszona i szara. Oprócz tradycyjnej mezoterapii igłą  wykorzystywane jest także specjalne urządzenie – pen z 16-igłowym kartridżem do mikronakłuwania. Z zabiegu nie skorzystają osoby w ciąży, karmiące piersią, cierpiące na poważne schorzenia nowotworowe, aktywny trądzik czy opryszczkę.

Zabiegi są dobierane przez lekarza w gabinecie medycyny estetycznej na podstawie indywidualnego stanu skóry pacjenta. 



Data aktualizacji:20.11.2023

Icon

Szukaj

+48 600 380 741