Jakie zabiegi na opadanie policzków?

Jakie zabiegi na opadanie policzków

Jakie zabiegi na opadanie policzków?

Wraz z wiekiem można zaobserwować utratę, spadek jędrności skóry i jej wiotkość. W efekcie pojawiają się zmarszczki – nie tylko mimiczne, ale również grawitacyjne. Do właśnie takiego rodzaju starzenia zaliczane są tzw. chomiki, czyli opadające policzki. Dowiedzmy się więc, jakie zabiegi medycyny estetycznej zredukują ten defekt. 

Jakie zabiegi na opadanie policzków

Czym są opadające policzki?

 

Naturalnym skutkiem procesu starzenia jest mniejsza aktywność fibroblastów, odpowiedzialnych za produkcję nowych wiązań kolagenowych. To właśnie ta substancja wpływa na jędrność i napięcie skóry. W efekcie tkanka staje się wiotka, a fałdy nie przylegają już tak ciasno. Pojawiają się opadające policzki, które nadają twarzy wizualnie starszy i smutniejszy wygląd. Warto jednak wiedzieć, że z tymi zmarszczkami grawitacyjnymi można sobie poradzić. Oprócz odpowiednio zbilansowanej diety i pielęgnacji wsparciem będą zabiegi medycyny estetycznej na opadające policzki.

Zabiegi na opadające policzki

 

Starzenie się skóry składa się z wielu etapów – choć nie jest możliwe zatrzymanie tego procesu, to da się go spowolnić. Oto lista zabiegów medycyny estetycznej odpowiednich do problemu opadających policzków.

Radiofrekwencja mikroigłowa

 

Radiofrekwencja mikroigłowa to zabieg, który polega na wykorzystaniu technologii RF – czyli prądu o zmiennej częstotliwości fal radiowych, a także mikronakłuwania. W ten sposób możliwe jest pobudzenie tkanki na dwa sposoby. Podczas procedury dochodzi do podniesienia temperatury skóry oraz powstania 50.000 punktów mikrokoagulacji, co w efekcie pozwala na pobudzenie produkcji kolagenu. Tkanka staje się bardziej napięta i obkurczona. Dzięki temu możliwa jest redukcja chomików i innych oznak starzenia. W naszej klinice wykorzystujemy innowacyjne urządzenie dostarczające energię przez izolowane mikroigły oraz umożliwiające lekarzowi pomiar impedancji skóry w czasie rzeczywistym oraz kontrolę dostarczanej energii. Dzięki temu zabieg z wykorzystaniem technologii RF jest bezpieczny i małoinwazyjny. 

Przed zabiegiem lekarz medycyny estetycznej przeprowadza wywiad, aby wykluczyć ewentualne przeciwwskazania: ciąża i karmienie piersią, nowotwory, poważne schorzenia ogólnoustrojowe i autoimmunologiczne, zaburzenia krążenia, cukrzyca, aktywne infekcje.

Mezoterapia

 

Mezoterapia polega na nakłuwaniu tkanki i wprowadzaniu odżywczego preparatu. Dobór substancji jest uzależniony od indywidualnych potrzeb pacjenta – często są stosowane: osocze bogatopłytkowe, kwas hialuronowy, stymulatory tkankowe. W efekcie skóra jest pobudzona do rewitalizacji i regeneracji. Tkanka staje się jędrniejsza i bardziej napięta, a oznaki starzenia ulegają redukcji. Przeciwwskazania do zabiegu to: ciąża i karmienie piersią, nowotwory, poważne schorzenia ogólnoustrojowe, metaboliczne i autoimmunologiczne, nadwrażliwość na składniki preparatu, cukrzyca, a także aktywne infekcje wirusowe i bakteryjne.

Wolumetria policzków

 

Wolumetria policzków to inaczej odbudowa. Polega na podaniu wypełniacza, który zwiększy swoją objętość. W efekcie opadnięte policzki będą zredukowane, a skóra bardziej napięta i gęstsza. Do wolumetrii wykorzystuje się kwas hialuronowy usieciowany. To preparat silnie wiążący wodę, a przy tym naturalnie występujący w organizmie człowieka. To odpowiedni zabieg u osób borykających się z utratą owalu twarzy. Przeciwwskazania do niego to: ciąża i karmienie piersią, poważne schorzenia ogólnoustrojowe i autoimmunologiczne, nadwrażliwość na składniki preparatu, choroby metaboliczne, aktywne infekcje i nowotwory.

Zastosowanie stymulatorów tkankowych z kwasem L-polimlekowym i kolagenem

 

Zabiegi ze stymulatorami tkankowymi pozwalają na silne odżywienie skóry i pobudzenie jej do produkcji kolagenu i elastyny. Preparaty podawane są poprzez iniekcje czy mikronakłuwanie specjalnym urządzeniem. Przy problemie opadających policzków często stosowany jest kwas L-polimlekowy, który pozytywnie wpływa na ilość wiązań kolagenowych w tkance. Do tego ryzyko reakcji alergicznej jest ograniczone do minimum. Dobre efekty terapeutyczne przynosi zabieg z czystym kolagenem i kwasem hialuronowym. Pozwala na silną regenerację tkanki i uzyskanie większej jędrności. Do tego preparat klasy medycznej nie obciąża układu odpornościowego i ma niskie ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych. Przeciwwskazania do zabiegu to ciąża i laktacja, poważne schorzenia, nadwrażliwość na składniki wykorzystywanych preparatów, czy też tendencje do powstawania blizn.

HIFU Fala ultradźwiękowa

 

Zabieg z wykorzystaniem skoncentrowanej ultradźwiękowej wysokiej częstotliwości pozwala na pobudzenie tkanki i ujędrnienie jej. Następuje poprawa gęstości skóry i elastyczności – przez co zabieg jest wskazany przy opadających policzkach. Charakteryzuje się szybką rekonwalescencją. Przeciwwskazania do zabiegu to: ciąża i karmienie piersią, nowotwory, a także aktywne infekcje i opryszczka w obszarze zabiegowym.

Zabiegi na opadające policzki pomagają zredukować ten defekt i wizualnie odmłodzić twarz.



Data aktualizacji:22.05.2024

Szukaj

+48 600 380 741