Jakie są sposoby powiększania ust?

Jakie są sposoby powiększania ust

Jakie są sposoby powiększania ust?

Jakie są sposoby powiększania ust? Pełne usta dla wielu osób kojarzą się z atrakcyjnością oraz młodością. To również element urody, który jest szczególnie promowany przez celebrytów. W naturze jednak wargi mogą mieć różną objętość i kształt. Dowiedzmy się zatem, jakie są najpopularniejsze sposoby na powiększenie ust.

Jakie są sposoby powiększania ust

Z jakich powodów powiększa się usta?

 

Wiele osób może się zastanawiać, z jakich powodów powiększa się usta. Otóż najważniejszą przyczyną jest indywidualnie poczucie estetyki oraz chęć uzyskania atrakcyjnego wyglądu. Niektórzy pacjenci decydują się także na powiększenie ust, aby wyrównać asymetrie pomiędzy jedną wargą a drugą. Do tego kwas hialuronowy często wykorzystywany w takich zabiegach, ma właściwości silnie nawilżające. Przez co można zadbać nie tylko zmianę objętości czy kształtu warg, ale także o ich odżywienie. 

Powiększanie ust kwasem hialuronowym to popularny zabieg w klinice medycyny estetycznej. Ta substancja ma silne właściwości wiążące wodę, przez co jest naturalnym wypełniaczem. Wystarczy jego niewielka ilość, aby uzyskać widoczny efekt.  Zabezpiecza tkankę przed utratą nawilżenia, a do tego jest chętnie wykorzystywany również do wygładzania oraz rewitalizacji skóry. Zastosowanie kwasu hialuronowego do powiększania ust umożliwia podniesienie warg, zwiększenie ich objętości czy poprawę kształtu. W porównaniu do innych preparatów charakteryzuje się również niskim odsetkiem występowania reakcji alergicznych wśród pacjentów.

Wskazania i przeciwwskazania

do powiększania ust

 

Co do zasady, głównym wskazaniem do powiększania ust jest asymetria ust czy brak wystarczającej objętości warg, które mogą wywoływać spadek samooceny pacjenta. Natomiast jak przy każdym zabiegu medycyny estetycznej, niezbędny jest wywiad lekarski, aby wykluczyć ewentualne przeciwwskazania:

– ciąża i laktacja,

– aktywna opryszczka,

– stany zapalne w obrębie obszaru zabiegowego,

– tendencja do powstawania bliznowców,

– alergia lub nadwrażliwość na kwas hialuronowy,

– poważne schorzenia,

– chemioterapia,

– aktywna cukrzyca.

Każdy zabieg poprzedzony jest konsultacją, a wyeliminowanie przeciwwskazań wpływa na bezpieczeństwo zabiegu powiększania ust

Zabiegi na powiększenie ust

– przegląd metod

 

Jest wiele metod na to, jak powiększyć usta. Wśród popularnie stosowanych w klinikach medycyny estetycznej można wyróżnić:

Powiększanie ust kwasem hialuronowym

 

To zabieg, który pozwala na uzyskanie widocznych efektów w ciągu 7-14 dni. Część pacjentów zastanawia się nad tym, jak długo utrzymują się efekty po powiększeniu kwasem hialuronowym. Jest to uzależnione od indywidualnych uwarunkowań, a także trybu życia czy pielęgnacji. Statystycznie usta powiększone kwasem hialuronowym utrzymują się od 8 do 12 miesięcy. Zatem pacjenci, którzy chcą uzyskać trwalszy efekt, decydują się na wykonywanie zabiegów co 6 do 8 miesięcy.

Powiększanie ust własnym tłuszczem

 

W tym zabiegu tłuszcz jest pobierany metodą liposukcji od pacjenta oraz wprowadzany do warg. Zabieg nie wywołuje reakcji alergicznej, bo podawany materiał pochodzi z organizmu pacjenta. Efekt pełnych ust może utrzymywać się do kilku lat.

Istnieją także inne możliwości powiększenia ust lub korekty ich kształtu, np. poprzez wprowadzenie chirurgiczne stałego implantu lub usunięcie fragmentu skóry, co spowoduje podniesienie się warg oraz ich optyczne powiększenie. Należy jednak mieć na uwadze, że są to bardziej inwazyjne metody. 

Wykorzystanie kwasu hialuronowego daje możliwość uzyskania naturalnego efektu większych ust, bez ich przerysowania. Z czasem substancja ulega całkowitemu rozpadowi, zatem jeśli pacjent zapragnie wrócić do oryginalnego kształtu i objętości warg, następuje to bez trudności. Zabieg powiększenia ust kwasem hialuronowym wykonuje się przy użyciu kremu znieczulającego i nie wymaga długiej rekonwalescencji. Opuchlizna oraz niewielkie siniaki znikają zazwyczaj w ciągu 7-10 dni. 

 

Piśmiennictwo

 

Mamcarz B, Prandecka B. (red.). Medycyna estetyczna w praktyce TOM I, Wydawnictwo Medical Education Sp. z o.o., Warszawa 2010. 



Data aktualizacji: 21.12.2022

Icon

Szukaj

+48 600 380 741