Jak zlikwidować chomiki?

Jak zlikwidować chomiki

Jak zlikwidować chomiki?

Jak zlikwidować chomiki? Nikt nie pozostaje obojętny na oddziaływanie procesu starzenia. Wraz z mijającymi latami skóra traci na elastyczności, jędrności, zmniejsza się aktywność fibroblastów i poziom kolagenu. Z tego powodu pojawiają się zmarszczki i zanika owal twarzy. Dowiedzmy się, jakie zabiegi medycyny estetycznej mogą wspomóc redukcję tzw. chomików, czyli opadających policzków. 

Jak zlikwidować chomiki

Chomiki na twarzy – dlaczego powstają?

 

Chomiki na twarzy związane są z zanikającą linią żuchwy i utratą owalu twarzy. Na skutek zmniejszającej się ilości wiązań kolagenowych, tkanka traci na jędrności i staje się wiotka.  Oprócz opadających policzków twarzy, zauważalne stają się także bruzdy w obszarze ust czy podwójny podbródek. W efekcie twarz staje się wizualnie starsza i smutniejsza. Do przyczyn chomików zaliczamy: ubytki tkanki tłuszczowej, procesy starzenia, uwarunkowania genetyczne, zmiany hormonalne w okresie menopauzy u kobiet, nadmierna ekspozycja na światło słoneczne. 

Chomiki na twarzy – zabiegi medycyny estetycznej

 

Wiele osób zastanawia się, jak zlikwidować chomiki na twarzy. Decydując się na odpowiednią pielęgnację, dietę oraz wsparcie lekarza medycyny estetycznej możliwa jest redukcja widoczności opadających policzków oraz uzyskanie lepszej jędrności i gęstości tkanki. Wśród zabiegów mających zastosowanie przy usuwaniu chomików na twarzy najczęściej wymienia się:

Kwas hialuronowy

 

Kwas hialuronowy usieciowany ma silne właściwości wiążące wodę, przez co może spełniać funkcję naturalnego wypełniacza w tkance. Wspiera także aktywność fibroblastów oraz produkcję wiązań kolagenowych i elastyny. Zabiegi z kwasem hialuronowym znajdą zastosowanie przy oznakach starzenia, bruzdach, opadających policzkach i rozmytym owalu twarzy. Przeciwwskazaniami do procedury są takie czynniki, jak: ciąża, laktacja, nowotwory i choroby autoimmunologiczne, nadwrażliwość na kwas hialuronowy. 

Laser frakcyjny

 

W klinice medycyny estetycznej pacjenci mają szansę skorzystać z laseroterapii laserem frakcyjnym CO2. Jego działanie polega na utworzeniu na obszarze zabiegowym kontrolowanego uszkodzenia. Ma to pobudzić skórę do silnej regeneracji oraz wzmożonej produkcji elastyny i wiązań kolagenowych. Dlatego zabiegi z wykorzystaniem lasera frakcyjnego są często stosowane przy redukcji zmarszczek oraz utracie owalu i pojawieniu się chomików na twarzy. Pierwsze efekty laseroterapii są widoczne po kilku tygodniach, a liczba zabiegów jest ustalana indywidualnie do potrzeb pacjenta. Przed procedurą niezbędne jest przeprowadzenie wywiadu lekarskiego, mającego wykluczyć przeciwwskazania: ciąża, laktacja, nowotwory i choroby autoimmunologiczne, epilepsja, nadwrażliwość na światło, cukrzyca, wbudowany rozrusznik serca, przyjmowanie leków światłouczulających. 

Ultradźwięki

 

Terapia ultradźwiękami o wysokiej częstotliwości znajdzie zastosowanie u osób chcących zlikwidować chomiki na twarzy. Zabieg zapewnia rezultaty przypominające te po liftingu. Wykorzystanie tej metody przekłada się na bardziej jędrną tkankę oraz wyraźniejszy owal twarzy. Skóra staje się elastyczna i zyskuje na gęstości. Efekty terapii mogą utrzymywać się do nawet 12 miesięcy. Zabiegu nie można przeprowadzić u osób z aktywną opryszczką w miejscu zabiegowym, kobiet w ciąży i karmiących piersią. Przeciwwskazaniem do zabiegu są też aktywne nowotwory.  

Stymulatory tkankowe

 

Biostymulacja stymulatorami tkankowymi pozwala na pobudzenie silnej regeneracji i rewitalizacji skóry. Wśród nich wymienia się preparaty na bazie kolagenu, kwasu hialuronowego czy kwasu L-polimlekowego. Zabiegi poprawiają napięcie skóry oraz elastyczność, przez co są stosowane przy problemie opadających policzków. Przed procedurą wymagana jest wizyta kwalifikacyjna, mająca na celu wykluczyć ewentualne przeciwwskazania, takie jak: nowotwory, ciąża i karmienie piersią. 

Zastosowanie odpowiedniego zabiegu jest zależne od wskazań pacjenta i rekomendacji lekarza medycyny estetycznej. 

Piśmiennictwo

 

K.Witkowska, I.Matławska, Wykorzystanie lasera ablacyjnego CO2 w profilaktyce anty-aging skóry twarzy, Poznań 2020.



Data aktualizacji: 20.11.2023

Icon

Szukaj

+48 600 380 741