Jak wybrać gabinet medycyny estetycznej?

Jak wybrać gabinet medycyny estetycznej

Jak wybrać gabinet medycyny estetycznej?

Przed dokonaniem wyboru gabinetu medycyny estetycznej, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów. Ważna jest nie tylko szeroka oferta zabiegowa, ale przede wszystkim bezpieczeństwo. Dowiedz się więc, jakie aspekty są istotne przy wyborze kliniki medycyny estetycznej.

Jak wybrać gabinet medycyny estetycznej

Gabinet medycyny estetycznej

– czym powinien się charakteryzować?

 

Obecnie coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z pomocy medycyny estetycznej. Dzięki temu można zadbać nie tylko o odpowiednią pielęgnację skóry czy atrakcyjny wygląd, ale także o leczenie przebarwień, nadpotliwości, migreny czy problemów z wypadaniem włosów. Przed skorzystaniem z usług gabinetu medycyny estetycznej, warto zwrócić uwagę na kilka elementów. 

Status placówki

 

Podstawą jest wybór placówki, która ma status podmiotu leczniczego. Dzięki temu zyskają Państwo pewność, że zachowane są w niej niezbędne wymogi do przeprowadzania zabiegów medycyny estetycznej. Gabinet medycyny estetycznej, aby został uznany za podmiot leczniczy, musi być wyposażony w odpowiednie pomieszczenia oraz urządzenia do świadczeń medycznych. Łatwo sprawdzić, czy firma ma wpis do rejestru, korzystając z rządowej strony internetowej: https://rpwdl.ezdrowie.gov.pl/

Wykwalifikowana kadra

 

Ważnym aspektem jest weryfikacja kadry w gabinecie medycyny estetycznej. Warto wybrać miejsce, w którym zabiegi są przeprowadzane przez doświadczonych lekarzy. 

Oferta

 

Medycyna estetyczna to dynamicznie rozwijająca się dziedzina. Dobry gabinet będzie miał w swojej ofercie nowoczesne zabiegi, wykorzystujące wysokiej jakości preparaty oraz zaawansowane technologicznie urządzenia. Dzięki nim można uzyskać lepsze efekty terapeutyczne.

Zwracając uwagę na te elementy, należy wybrać bezpieczne i renomowane miejsce do korzystania z dobrodziejstw medycyny estetycznej. 

Najpopularniejsze zabiegi

medycyny estetycznej w Kaczyńscy Clinic

 

Wśród zabiegów medycyny estetycznej cieszących się dużym zainteresowaniem, można wymienić:

Stymulator tkankowy z kwasem hialuronowym

Zabieg polega na iniekcji 5 punktów każdej strony twarzy. W efekcie można liczyć na redukcję tzw. chomików, wygładzenie zmarszczek, uzyskanie lepszego napięcia skóry oraz poprawę owalu twarzy.

Botoks

 

Toksyna botulinowa znajduje zastosowanie zarówno w profilaktyce antyaging, redukcji zmarszczek, jak i w leczeniu migren, bruksizmu czy nadpotliwości.

Laser Frakcyjny CO2

 

Laser frakcyjny CO2 ma zastosowanie przy redukcji zmarszczek, blizn czy rozstępów. Jego działanie polega na wytworzeniu kontrolowanego uszkodzenia tkanki, przez co stymulowana jest ona do regeneracji oraz produkcji kolagenu. W efekcie skóra jest jędrniejsza i gładsza.

Wolumetria

 

Wraz z wiekiem skóra twarzy traci na jędrności oraz objętości. Wolumetria pozwala nie tylko na wypełnienie zmarszczek, ale także modelowanie owalu twarzy. Do zabiegu wykorzystywany jest kwas hialuronowy.

Mezoterapia mikroigłowa

 

To zabieg wykorzystujący nowoczesne urządzenie do mikronakłuwania wyposażone w 16-igłowy kartridż, który wykonuje nawet do 1920 nakłuć na sekundę. Zaleca się go osobom skarżącym się na suchą i pozbawioną jędrności skórę. 

Żółty laser naczyniowy

 

Laser żółty stosuje się przy zmianach kolorytu, rumieniu oraz popękanych naczynkach. Podczas zabiegu emitowane jest światło, które jest pochłaniane przez hemoglobinę. W ten sposób możliwa jest koagulacja oraz zamknięcie uszkodzonego naczynka. Ogromny atut zabiegu to mała inwazyjność oraz zredukowane odczucia bólowe. 

To tylko kilka przykładów zabiegów, które można wykonać w bezpiecznym i nowoczesnym gabinecie medycyny estetycznej.  Zapraszamy do kontaktu. 

 

Przeczytaj także: Wykorzystanie laserów w medycynie estetycznej.

Piśmiennictwo

 

https://www.biznes.gov.pl/pl/opisy-procedur/-/proc/1449

M.Zbrojkiewicz, A.Lebiedowska, B.Błońska-Fajfrowska, Toksyna botulinowa w medycynie i kosmetologii – dwustuletnia historia i nowe perspektywy, Katowice 2017

Przylipiak A. (red.). Medycyna Estetyczna. Podręcznik dla studentów kosmetologii. Wydawnictwo Lekarskie PZWL, Warszawa 2017.



Data aktualizacji:02.07.2023

Szukaj

+48 600 380 741