Jak unieść opadające kąciki ust?

Jak unieść opadające kąciki ust

Jak unieść opadające kąciki ust?

Opadające kąciki ust sprawiają, że twarz wizualnie wydaje się starsza i wygląda smutno. Ten defekt może być spowodowany naturalnym procesem starzenia się, porażeniem nerwu czy uwarunkowaniami genetycznymi. Dowiedzmy się, jakie zabiegi w gabinecie medycyny estetycznej pomogą unieść kąciki ust. 

Jak unieść opadające kąciki ust

Dlaczego kąciki ust opadają?

 

Wraz z upływem lat aktywność fibroblastów produkujących wiązania kolagenowe i elastynę znacznie maleje. W efekcie tkanka traci na jędrności i nawilżeniu. Opadanie kącików ust jest zaliczane do zmarszczek grawitacyjnych. Dochodzi także do migracji tkanki tłuszczowej w okolice żuchwy, która dotąd była umiejscowiona w policzkach.

Na opadanie kącików ust mają także czynniki związane z mimiką i pielęgnacją. W niektórych przypadkach przyczyną tego defektu jest uraz mechaniczny, porażenie nerwów, czy też zbyt duża aktywność mięśnia obniżającego usta. Warto pamiętać, że poważny wyraz twarzy może być także uwarunkowany genetycznie. 

Jak unieść opadające kąciki ust?

Zabiegi medycyny estetycznej

 

Jak unieść opadające kąciki ust? Pomocna będzie pielęgnacja dopasowana do potrzeb cery i ćwiczenia mięśni twarzy. Dużą skutecznością cieszą się także zabiegi w klinice medycyny estetycznej w Warszawie

Kwas hialuronowy

 

W medycynie estetycznej kwas hialuronowy nieusieciowany ma zastosowanie przy nawilżaniu, a usieciowany przy modelowaniu i wypełnianiu. Ta substancja naturalnie występuje w organizmie ludzkim i ma silne właściwości wiązania wody w skórze. Wśród wskazań do zabiegu kwasem hialuronowym wymienia się:

– odmłodzenie cery,

– wypełnienie policzków,

– korekta owalu twarzy,

– redukcja zmarszczek i bruzd,

– modelowanie ust,

– podniesienie kącików ust i brwi,

– korekcja nosa.

Cała procedura rozpoczyna się od aplikacji znieczulenia w postaci kremu lub żelu, a następnie iniekcji preparatu. Dzięki temu poprawia się napięcie i objętość skóry, która zyskuje na jędrności. Kąciki ust są uniesione, a twarz zyskuje młodszy i bardziej pogodny wygląd. Efekty kwasu hialuronowego utrzymują się od 6 do 18 miesięcy.  

Toksyna botulinowa

 

Toksyna botulinowa wykazuje działanie relaksacyjne i obniżające napięcie mięśni. Poprzez blokowanie wydzielania się acetylocholiny z synaps nerwowo-mięśniowych, tkanka ulega czasowemu rozluźnieniu. Botoks ma szerokie zastosowanie w zabiegach profilaktycznych anti-aging. Botoks wykorzystuje się, gdy opadające kąciki ust są spowodowane zbyt dużą aktywnością mięśnia okrężnego. Zabieg polega na iniekcji toksyny botulinowej. W zależności od preferencji pacjenta możliwe jest użycie znieczulenia miejscowego. Sam zabieg trwa nie więcej niż kwadrans. Efekty botoksu są widoczne po dwóch tygodniach, a rozluźnienie mięśni utrzymuje się do 6 miesięcy. 

Stymulator tkankowy

 

Iniekcja stymulatorów tkankowych ma na celu pobudzić skórę do silnej regeneracji. Aktywizują one fibroblasty, które produkują więcej wiązań kolagenowych i elastyny. Przy opadających kącikach ust możliwe jest zastosowanie preparatu medycznego z 21% roztworem polikaprolaktonu lub fibryny czy osocza bogatopłytkowego

HIFU – skupiona wiązka

fali ultradźwiękowych o dużym natężeniu

 

Zabieg HIFU wykorzystuje skupioną wiązkę fali ultradźwiękowych o dużym natężeniu na konkretnym obszarze ciała. Podczas procedury dochodzi do kontrolowanego podgrzania skóry, jej uszkodzenia i koagulacji białek. Dzięki temu dochodzi do stymulacji procesów regeneracyjnych tkanki. Zabieg HIFU ma zastosowanie przy redukcji zmarszczek grawitacyjnych, takich jak opadające kąciki ust. Cała procedura nie powoduje dyskomfortu i trwa nie więcej niż 30 minut. Liczba zabiegów niezbędna do uzyskania pełnego efektu terapeutycznego jest ustalana indywidualnie. 

Nici liftingujące

 

Nici liftingujące z haczykami mają za zadanie poprawić napięcie tkanki i zwiększyć produkcję wiązań kolagenowych. Przed ich wszczepieniem aplikowane jest znieczulenie miejscowe, pacjent nie musi obawiać się dyskomfortu. Efekty zastosowania nici liftingujących są widocznie niemal natychmiast po zabiegu i ulegają wzmocnieniu przez kolejne kilka tygodni. Kąciki ust są podniesione, a tkanka zyskuje na napięciu i jędrności.

Dobór zabiegu na opadające kąciki ust jest uzależniony od indywidualnych uwarunkowań pacjenta. Przed każdą z procedur w gabinecie medycyny estetycznej w Warszawie konieczna jest wizyta kwalifikacyjna celem wykluczenia przeciwwskazań zdrowotnych. 

 

Piśmiennictwo

 

https://aestheticcosmetology.com/wp-content/uploads/2019/04/ke2013.3-4.pdf, dostępne 27.05.2024

https://aestheticcosmetology.com/wp-content/uploads/2019/08/ke2019.4-9.pdf, dostępne 27.05.2024

https://aestheticcosmetology.com/wp-content/uploads/2022/03/ACM-2022-01-v8-Grzadziel-PL.pdf, dostępne 27.05.2024

https://kaczynscyclinic.pl/wp-content/uploads/2021/05/usta.pdf , dostępne 27.05.2024Data aktualizacji: 13.06.2024

Icon

Szukaj

+48 600 380 741