Jak się pozbyć worków pod oczami?

Jak się pozbyć worków pod oczami

Jak się pozbyć worków pod oczami?

Cienie i worki pod oczami to problem estetyczny wywołany m.in. cienką skórą znajdującą się w obrębie oczu. Do innych przyczyn powstawania worków pod oczami możemy zaliczyć przemęczenie, małą ilość snu, nieprawidłową dietę, stres lub uwarunkowania genetyczne. Jak się pozbyć worków pod oczami? Poznajmy najskuteczniejsze zabiegi wykonywane w klinice medycyny estetycznej Warszawa, które z powodzeniem pozwolą na usunięcie worków pod oczami. 

Jak się pozbyć worków pod oczami

Jak się pozbyć worków pod oczami?

 

Mezoterapia igłowa

 

Pierwszym z zabiegów na usunięcie worków pod oczami jest mezoterapia igłowa. Procedura medyczna jest nieinwazyjna i jej istotą jest wstrzykiwanie pod skórę substancji aktywnych za pomocą strzykawki i igły lub pena z 16 igłami do mikronakłuwania. Przed zabiegiem pacjentowi nakłada się krem znieczulający, co zapewnia komfort zabiegu. Lekarz wykonuje serię nakłuć pod oczami pacjenta w odstępach ok. 5 mm. Następnie wstrzykuje w nie substancje z aktywnymi składnikami, które wywołują efekt terapeutyczny. Po zabiegu u pacjenta mogą być widoczne jedynie strupki lub zasinienia, które znikają w ciągu kilku dni. Dla pożądanych efektów terapii należy przeprowadzić serię od 3 do 6 zabiegów. Mezoterapia igłowa prowadzi do poprawy mikrokrążenia i metabolizmu komórkowego, redukując cienie pod oczami. 

Biostymulatory tkankowe z aminokwasami

 

Drugą propozycją na worki pod oczami w klinice medycyny estetycznej Warszawa jest stymulator tkankowy. Jest to preparat będący połączeniem nieusieciowanego kwasu hialuronowego i opatentowanej sekwencji aminokwasów PCT/IB2015. Dlaczego akurat ma on korzystny wpływ na redukcję cieni pod oczami? Dzieje się tak, ponieważ pobudza fibroblasty do tworzenia nowych włókien kolagenowych i elastynowych, co prowadzi do regeneracji macierzy międzykomórkowej skóry. Innowacyjność preparatu polega na obecności w składzie aminokwasów (prekursorów kolagenu typu I i elastyny), niezbędnych do ekspresji mRNA podczas stymulacji produkcji białek strukturalnych. Potwierdzeniem skuteczności stymulatora z aminokwasami są badania kliniczne, które udowodniły, że w ciągu paru miesięcy od podania preparatu doszło do znacznego nawilżenia skóry i redukcji zmarszczek. 

Cienie pod oczami można usunąć za pośrednictwem innowacyjnego preparatu będącego połączeniem czterech aminokwasów z kwasem hialuronowym. Dzięki skutecznej formule preparatu dochodzi do pobudzenia fibroblastów, które prowadzi do uruchomienia procesu tworzenia nowego kolagenu. Terapia zapewnia pożądane efekty terapii w postaci usunięcia cieni pod oczami, odmłodzenia skóry i poprawy jej elastyczności. Warto zaznaczyć, że preparat hamuje degradację kolagenu i prowadzi do odżywienia i nawilżenia skóry. 

Osocze bogatopłytkowe

 

Jaki wybrać worki pod oczami zabieg? Jedną z propozycji jest dobroczynne osocze bogatopłytkowe. Jest to zabieg z wykorzystaniem krwi własnej pacjenta, która jest pobierana i następnie odwirowywana. Pozwala to na uzyskanie preparatu zawierającego płytki krwi. Tak przygotowane osocze bogatopłytkowe jest wstrzykiwane przez lekarza w obszar występowania cieni pod oczami, powodując produkcję nowego kolagenu i elastyny oraz uruchomienie procesu regeneracji. Dzięki zabiegowi osoczem bogatopłytkowym pacjent nie jest narażony na reakcję alergiczną oraz odzyskuje elastyczność i jędrność skóry. Dla uzyskania pełnego efektu terapeutycznego należy wykonać od 3 do 6 zabiegów osoczem bogatopłytkowym.

Laseroterapia

 

W gabinetach medycyny estetycznej lasery różnego typu są szeroko stosowane do leczenia różnych schorzeń i defektów estetycznych. Na worki pod oczami w naszej klinice medycyny estetycznej Warszawa rekomendujemy laseroterapię z udziałem: lasera z technologią P.L.E.A.S.E., Genesis i lasera frakcyjnego.

Laser erbowo-yagowy z technologią P.L.E.A.S.E.

 

Laser erbowo-yagowy z technologią P.L.E.A.S.E. wyróżnia się na tle pozostałych laserów połączeniem dwóch technologii: laseroterapii i SmartPoration™, która umożliwia podawanie substancji aktywnych w głębokie warstwy skóry. Laser erbowo-yagowy z technologią P.L.E.A.S.E. wywołuje kontrolowane mikrouszkodzenia w obszarze zabiegowym, co uruchamia proces produkcji kolagenu i regeneracji. Dopełnieniem tego jest podanie substancji aktywnych: kwasu hialuronowego, aminokwasów, koktajli mezoterapeutycznych lub witamin. Prowadzi to do dobroczynnego dla skóry działania w postaci stymulacji nowych włókien kolagenowych. 

Zabieg Genesis

 

Drugim z często stosowanych worki pod oczami zabieg jest Genesis, który cechuje się długością fali 1064 nm, nieinwazyjnością i wysoką skutecznością. Jest on wykorzystywany do fotoodmładzania skóry, a jego działanie opiera się na nagrzewaniu górnych warstw skóry właściwej. W efekcie uruchamia to proces produkcji włókien kolagenowych, poprawiając wygląd i jędrność skóry, zmniejszenia porów, redukcji cieni pod oczami, leczenia trądziku różowatego. Pacjent podczas procedury medycznej w naszym gabinecie może liczyć na bezbolesny zabieg, podczas którego odczuwa tylko przyjemne ciepło. Lekarz przykłada głowicę lasera w obszar zabiegowy, przesuwając ją energicznie i trzymając od 1 do 2 cm nad skórą. Zabieg jest nieinwazyjny, może powodować tylko niewielkie zaczerwienienie skóry.

Laser frakcyjny

 

Laser frakcyjny to trzeci z laserów, który jest remedium na cienie pod oczami. Wiązka światła emituje światło i prowadzi do niewielkich uszkodzeń skóry. Proces działania jest taki sam jak w przypadku Genesis i lasera erbowo-yagowego z technologią P.L.E.A.S.E.. Następuje wzmożona produkcja kolagenu i procesów regeneracyjnych, które prowadzą do usunięcia worków pod oczami, zmarszczek i poprawy jędrności skóry. Na efekty działania lasera frakcyjnego trzeba poczekać do momentu, aż skóra ulegnie całkowitej regeneracji. 

Karboksyterapia

 

Ten zabieg polega na wykorzystaniu medycznego dwutlenku węgla, który podaje się podskórnie lub śródskórnie. Lekarz podaje go za pośrednictwem cienkiej igły, co prowadzi do rozszerzenia naczyń krwionośnych i poprawy mikrokrążenia krwi czy przepływu krwi. Dzięki dotlenieniu nowych naczyń krwionośnych i produkcji kolagenu i elastyny możemy skutecznie usunąć cienie pod oczami. Zabieg karboksyterapii nie wymaga znieczulenia i jest praktycznie bezbolesny dla pacjenta.

 

Przeczytaj także Jak pozbyć się cieni pod oczami?



Data aktualizacji: 02.07.2023

Icon

Szukaj

+48 600 380 741