Jak RH kolagen odmładza skórę?

Jak RH kolagen odmładza skórę

Jak RH kolagen odmładza skórę?

Kolagen i kwas hialuronowy to substancje, które naturalnie występują w organizmie i pełnią również ważną funkcję w utrzymaniu naszej skóry w dobrej kondycji. Jednak z czasem powstające niedobory tych substancji powodują, że nasza skóra traci jędrność, sprężystość, staje się odwodniona i pojawiają się zmarszczki i bruzdy. Jak RH kolagen odmładza skórę? Jeśli chcesz przywrócić swojej skórze napięcie i elastyczność, a także poprawić jej strukturę, to zapraszamy do skorzystania z najnowszego i innowacyjnego preparatu – biostymulatora na bazie Rh kolagenu. 

Dlaczego warto wybrać preparat z RH kolagenem? 

 

Stymulator tkankowy z Rh kolagenem to wyrób medyczny, który zawiera unikalną mieszankę kolagenu, kwasu hialuronowego i karboksymetylocelulozy, która chroni naturalny endogenny kwas hialuronowy.

Kolagen zawarty w preparacie nie jest pochodzenia zwierzęcego, a wytwarza się go z pomocą jedwabników. Co ważne jest on zgodny tkankowo z ludzkim kolagenem, a jego biofunkcjonalność jest lepsza niż w kolagenie pochodzenia zwierzęcego. Zawarty w stymulatorze tkankowym kolagen przyspiesza gojenie tkanek i proliferację ludzkich komórek, czyli zdolność do ich rozmnażania. Charakteryzuje się też większym bezpieczeństwem i czystością, co za tym idzie jest hipoalergiczny, nieinmunogenny i ryzyko odrzucenia go przez organizm praktycznie nie istnieje. 

Stymulator tkankowy z Rh kolagenem również zawiera kwas hialuronowy o wysokiej masie cząsteczkowej. Jako, że jest głównym komponentem macierzy pozakomórkowej, jego funkcją jest m.in wiązanie cząsteczek wody, przez co skóra zachowuje odpowiednie nawilżenie. Następuje również stymulacja fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny. To właśnie dzięki kwasowi hialuronowemu nasza skóra jest nawodniona, sprężysta i jędrna. 

Karboksymetyloceluloza to polimer szeroko stosowany w przemyśle farmaceutycznym, a w medycynie estetycznej znany jest z właściwości przeciwstarzeniowych. Jest biowchłanialny i biodegradowalny, a hamując enzym hialuronidazę powoduje utrwalenie efektu nawilżenia skóry.

Przebieg zabiegu i efekty

 

Preparat z RH kolagenem jest aplikowany w odpowiednich ilościach przez lekarza poprzez podskórne wstrzyknięcie. Sam zabieg może sprawiać dyskomfort, dlatego często stosuje się krem znieczulający. U pacjenta mogą pojawić się takie objawy jak: pieczenie, zaczerwienienie czy obrzęk, ale zazwyczaj ustępują w ciągu kilku godzin.

Efekty zabiegu widać od razu po zbiegu i utrzymują się do 6 miesięcy. Zalecamy wykonanie serii 2 zabiegów w odstępie ok. 4 tygodni.

Rezultaty mezoterapii kolagenowej to przede wszystkim redukcja niedoskonałości skóry twarzy, ust czy szyi. Zabieg poprawia napięcie, jędrność i strukturę skóry, a do tego poprawia kontur twarzy. 

Pamiętaj, że przed każdym zabiegiem lekarz powinien omówić z Tobą wszystkie wskazania i przeciwwskazania do wykonania zabiegu.

 

Przeczytaj więcej o kwasie hialuronowym – co warto o nim wiedzieć?

Przeczytaj także Jakie zabiegi są najczęściej wykonywane w klinice medycyny estetycznej?Data aktualizacji:14.06.2023

Icon

Szukaj

+48 600 380 741