Jak przygotować cerę na lato?

Jak przygotować cerę na lato

Jak przygotować cerę na lato?

Skóra przez cały rok jest narażona na różne czynniki, które mogą wpływać negatywnie na jej kondycję i wygląd. Zimą jest skłonna do przesuszeń przez nadmierne promieniowanie UV i skrajne wahania temperatur – mróz na zewnątrz i ciepło w zamkniętych pomieszczeniach. Natomiast latem istnieje ryzyko poparzenia słonecznego. Jak przygotować cerę na lato? Dowiedzmy się więc, jak przygotować skórę twarzy na ciepły sezon.

Jak przygotować cerę na lato

Jak przygotować skórę na lato – odpowiednia pielęgnacja

 

Warto dbać o skórę przez cały rok. Jednak właśnie przed gorącym sezonem należy zwrócić szczególną uwagę na to, w jaki sposób prowadzona jest pielęgnacja. 

Złuszczanie

 

Złuszczanie naskórka pozwala na uzyskanie jednolitego kolorytu cery i stymulację tkanki do naturalnej regeneracji. W warunkach domowych możliwe jest to przez stosowanie szczotek do mycia twarzy, gotowych preparatów, a także peelingów. Preparat złuszczający, który można samodzielnie wykonać z miodu i cukru, nie tylko pozwoli na usunięcie martwego naskórka, ale także nawilży skórę i odżywi ją w cenne antyoksydanty. Wykorzystanie takiego domowego peelingu wpłynie pozytywnie na oczyszczenie porów. 

Nawilżanie

 

Dobrze nawilżona skóra będzie mniej podatna na uszkodzenia czy procesy starzenia się. Do tego będzie ona atrakcyjnie się prezentować. Warto zadbać o regularne stosowanie odpowiednio dopasowanych kremów. Przydatne okażą się także maski.

Ochrona UV

 

Należy również zadbać o regularne stosowanie preparatów z filtrem SPF, najlepiej 50. Dzięki temu można uniknąć przebarwień, nadmiernego przesuszania tkanki i fotostarzenia. Ochrona UV jest niezbędna, aby obniżyć ryzyko pojawienia się ewentualnych nowotworów skóry, takich jak czerniak. 

Oprócz pielęgnacji domowej warto także zadbać o skórę w klinice medycyny estetycznej.

Zabiegi na lato w klinice medycyny estetycznej

 

Odpowiednio przygotowana cera będzie odpowiednio odżywiona, nawilżona i pobudzona do regeneracji. Oto lista popularnych zabiegów na lato w klinice medycyny estetycznej.

Zabiegi z kolagenem

 

Kolagen to białko naturalnie występujące w tkance łącznej człowieka. Jest on odpowiedzialny m.in. za jędrność, elastyczność, odżywienie skóry i odporność przed uszkodzeniami – w tym także zmarszczkami. W klinice medycyny estetycznej można skorzystać z zabiegów z kolagenem, wzbogaconym np. o kwas hialuronowy. Preparat jest wstrzykiwany podskórnie – ilość sesji zależy od indywidualnych uwarunkowań pacjenta. Efekt procedury to poprawa jędrności i pobudzenie tkanki do produkcji wiązań kolagenowych.

Laserowe podawanie substancji aktywnych

 

Laser erbowo-yagowy działa w sposób nieco przypominający mezoterapię. Zamiast igieł, mikrootwory w tkance są tworzone za pomocą wiązki lasera. W zależności od potrzeb skóry pacjenta lekarz medycyny estetycznej może zalecić stosowanie różnych preparatów. Do najczęściej wykorzystywanych przy pielęgnacji skóry na lato, można zaliczyć egzosomy. Zostały odkryte w drugiej połowie ubiegłego wieku.To pęcherzyki zewnątrzkomórkowe biorące udział w komunikacji międzykomórkowej, regeneracji tkanek i procesie gojenia się skóry. Zastosowanie terapii egzosomami pozwalają na pobudzenie tkanki do odnowy, poprawy kolorytu skóry, odżywienie, redukcję oznak starzenia i leczenie blizn potrądzikowych. Zastosowanie znajdzie także kwas hialuronowy, który w zależności od struktury, może działać silnie nawilżająco lub jako naturalny wypełniacz. To pozwala także na pobudzenie aktywności fibroblastów. Podczas laserowego podawania substancji aktywnych wykorzystuje się także czynniki wzrostu pozyskiwane z krwi własnej pacjenta.

Mezoterapia mikroigłowa z preparatami witaminowymi

 

Mezoterapia mikroigłowa polega na wykonaniu na skórze pacjenta mikronakłuć za pomocą specjalnego urządzenia wyposażonego w 16-igłowy kartridż. W trakcie zabiegu mezoterapią mikroigłową podawane są odpowiednio dobrane do potrzeb pacjenta preparaty witaminowe, wpływające pozytywnie na stan skóry i jej odżywienie. Dodatkowo mechaniczna stymulacja cery pobudza regenerację.

Laseroterapia laserem frakcyjny CO2 i erbowo-yagowym

 

Laser frakcyjny CO2 wykorzystuje zjawisko fototermolizy selektywnej, podczas której energia cieplna wiązki jest pochłaniana przez barwnik w tkance. Znajdzie on zastosowanie zarówno w zabiegach odmładzających, jak i regenerujących, czy przy leczeniu blizn. Laser erbowo-yagowy tworzy mikrouszkodzenia w skórze, pozwalające na wprowadzenie preparatu ze składnikami aktywnymi.

Mezoterapia igłowa i mikroigłowa

 

Na lato zaleca się także wykonanie mezoterapii igłowej. Podczas niej poprzez iniekcje są wprowadzane śródskórnie preparaty bogate w cenne składniki dla skóry. W efekcie tkanka jest odżywiona i pobudzona do regeneracji. Często zaleca się pacjentom wsparcie terapii mezoterapią mikroigłową, która mechaniczne stymuluje naskórek – a przy tym podawane są również substancje pozytywnie wpływające na wygląd, stan i poprawę nawilżenia skóry.

Zabiegi są dobierane indywidualnie do potrzeb pacjenta. Przed przystąpieniem do terapii wymagana jest wizyta kwalifikacyjna, mająca na celu wyeliminować przeciwwskazania. 



Data aktualizacji:20.11.2023

Icon

Szukaj

+48 600 380 741