Jak pozbyć się tatuażu?

Jak pozbyć się tatuażu

Jak pozbyć się tatuażu?

Wykonanie tatuażu polega na wprowadzeniu barwnika do skóry właściwej, przez co jest to trwała ingerencja w wygląd tkanki. Z czasem jednak wzór może wyblaknąć czy jego kontury ulegają rozmyciu się. Wraz z popularnością trwałego ozdabiania ciała tatuażami, rośnie zapotrzebowanie na laserowe usuwanie wzorów. Dowiedzmy się, jak można się pozbyć tatuażu.

Jak pozbyć się tatuażu

Metody usuwania tatuażu

 

W przypadku, gdy dana osoba chce usunąć tatuaż, ma do wyboru kilka możliwości:

– usuwanie tatuażu laserem

Poprzez zastosowanie laseroterapii możliwe jest usunięcie barwnika w tkance przy wykorzystaniu efektu fototermolizy selektywnej. Użycie lasera ND-YAG Q-SWITCH pozwala na pracę na dużych czy wielokolorowych wzorach.

– chirurgiczne wycięcie tatuażu

To inwazyjna i radykalna metoda na usunięcie wzoru wraz z tkanką. Ze względu na charakter procedury, stosuje się ją zazwyczaj przy niewielkich tatuażach.

– przykrycie tatuażu innym wzorem

Niektórzy decydują się na wykonanie tzw. covera. Procedura ta polega na wykonaniu tatuażu, który ma przykryć stary wzór. Warto jednak mieć na uwadze, że możliwości co do kształtu oraz wykorzystania barwników są ograniczone, a do tego nie zawsze ten sposób pozwala na całkowite zredukowanie widoczności starego tatuażu. 

Ze względu na wysoką skuteczność oraz możliwość zredukowania widoczności większości wzorów, coraz większą popularnością cieszy się laserowe usuwanie tatuażu.

Laser ND-YAG Q-SWITCH – na czym polega jego skuteczność przy usuwaniu tatuażu?

 

Laser ND-YAG Q SWITCH jest wykorzystywany przy zabiegu laserowego usuwania tatuażu. Jego działanie polega na emisji fal o długości 532 nm oraz 1634 nm, przez co można je odpowiednio dopasować do rodzaju redukowanego barwnika oraz fototypu skóry. Impulsy wytwarzane przez laser są krótkie, ale mocne. Podczas ich emisji przenoszony jest ładunek energii cieplnej, pochłaniany przez pigment. Następuje zjawisko selektywnej fototermolizy, a elementy barwnika w tkance ulegają rozbiciu na mniejsze cząsteczki.  

Jak przebiega zabieg

laserowego usuwania tatuażu?

 

Zanim dojdzie do zabiegu laserowego usuwania tatuaży, niezbędne jest przeprowadzenie wywiadu w klinice medycyny estetycznej z pacjentem, aby wykluczyć ewentualne przeciwwskazania:

– przyjmowanie leków światłouczulających,

– ciąża i laktacja,

– tendencja do tworzenia się bliznowców,

– nowotwory,

– schorzenia autoimmunologiczne,

– niewygojony tatuaż, 

– aktywna opryszczka,

– zaburzenia krzepnięcia.

Następnie przeprowadzana jest analiza tatuażu, jego rozmiaru oraz barwników wykorzystanych do stworzenia wzoru. Na tej podstawie możliwe jest ustalenie przybliżonej liczby sesji zabiegowych, które pozwolą na uzyskanie zadowalającego efektu terapeutycznego. Podczas procesu laserowego usuwania tatuażu emitowana jest wiązka, która powoduje rozpad cząsteczek barwnika. Urządzenie jest wyposażone w specjalną nakładkę chłodzącą, mającą na celu poprawić komfort pacjenta. Podczas sesji usuwania tatuażu laserem dolegliwości bólowe są zredukowane do minimum.

Laseroterapia wykorzystująca zjawisko selektywnej fototermolizy jest niezwykle skuteczną metodą usuwania tatuażu. Niezbędne jest jednak dobranie takiej długości fal, która zostanie wchłonięta przez pigment, a przy tym zminimalizowaniu ulegnie ryzyko uszkodzenia tkanki. Laser ND-YAG Q-SWITCH emituje krótkie i silne impulsy mające na celu zmniejszyć widoczność barwnika. Wykorzystanie tej metody pozwala na usunięcie tatuaży kolorowych i czarnych.  Data aktualizacji: 20.11.2023

Icon

Szukaj

+48 600 380 741