Jak pozbyć się rumieńców?

Jak pozbyć się rumieńców

Jak pozbyć się rumieńców?

Rumieńce lub inaczej czerwone policzki mogą być objawem cery naczyniowej czy trądziku różowatego. Zmiany rumieniowe wraz z towarzyszącymi im teleangiektazjami można skutecznie leczyć. Jak pozbyć się rumieńców? Najskuteczniejszą terapią radzącą sobie z rumieniem jest światło lasera żółtego o długości fali 577 nm i opatentowanym systemie chłodzenia. 

Jak pozbyć się rumieńców

Charakterystyka cery naczyniowej

 

Cera naczyniowa to powszechne schorzenie, które dosięga zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Jest to problem cywilizacyjny opisywany szeroko w licznych publikacjach naukowych. Pacjenci z cerą naczyniową posiadają cienką skórę, o skłonnościach do łatwego zaczerwienienia się i alergii. Przez cienką skórę prześwitują często rozszerzone naczynia krwionośne – teleangiektazje. Cera charakteryzuje się wrażliwością i delikatnością, a osoby z tym problemem często muszą zmagać się z suchością skóry. Problemem związanym ze skórą naczyniową jest rumień. Pacjentom z cerą naczyniową często towarzyszy uczucie rozgrzania i pieczenia. Cera naczyniowa stanowi więc problem o złożonej etiologii.  

Czym jest rumień?

 

Rumień to zaczerwienienie spowodowane rozszerzonymi naczyniami włosowatymi splotu brodawkowatego o nieregularnym kształcie, zlokalizowane w okolicy policzków, nosa i brody. Rozszerzone naczynia prześwitują przez skórę, co skutkuje defektem estetycznym w postaci „czerwonych policzków”. Rumień może być przejściowy („flushing”), mieć stały i nawracający charakter czy też być objawem choroby, jaką jest trądzik różowaty. Objawy rumienia stałego to rozległe zaczerwienienie skóry twarzy, uszu, szyi czy klatki piersiowej. Objawy zaostrzają się u pacjenta m.in. pod wpływem czynników fizycznych czy chemicznych. 

Zmiany rumieniowe przejściowe są defektem, który łatwiej wyleczyć, jednak rumień stały nastręcza więcej problemów i można go leczyć w klinice medycyny estetycznej. Stały rumień występuje razem z teleangiektazjami, czyli rozszerzonymi naczynkami krwionośnymi. Zwykle przybierają czerwoną barwę. 

Przyczyny powstawania rumienia:

 

W literaturze podaje się wiele czynników sprzyjających powstawaniu rumienia na twarzy. Uwarunkowania genetyczne, zmiany hormonalne czy nieprawidłowa reakcja układu odpornościowego, to przyczyny, które są w pierwszej kolejności wymieniane w piśmiennictwie naukowym. Na rozwój rumienia bezsprzecznie mają wpływ: promieniowanie UV, wysokie lub niskie temperatury, jedzenie ostrych przypraw i pokarmów, picie kawy, herbaty czy alkoholu. Do pojawienia się rumienia na twarzy mogą przyczynić się czynniki chemiczne, przyjmowanie glikokortykosteroidów oraz retinoidów.

Światło lasera

– skuteczna metoda na rumień

 

Rumień powinien zostać skonsultowany podczas wizyty u dermatologa lub lekarza medycyny estetycznej. Leczenie często jest połączeniem wielu działań – odpowiedniej profilaktyki, stosowania leków czy preparatów do pielęgnacji oraz zabiegów. Skuteczną metodą radzenia sobie z rumieńcem na twarzy jest terapia laserem żółtym. W klinice medycyny estetycznej Kaczyńscy Clinic wykonujemy profesjonalne zabiegi laseroterapii na rumień i teleangiektazje. 

W medycynie estetycznej dostępnych jest wiele laserów, a każdy z nich prezentuje inne cechy szczególne i właściwości. Od lat w leczeniu rumienia pomaga laser żółty o długości fali 577 nm. Laser jest złotym standardem w usuwaniu zmian naczyniowych, ponieważ żółta długość fali wykazuje dużo większą selektywność i maksymalną wartość absorpcji, co zapewnia lepsze rezultaty od zielonego lasera (długość fali – 532 nm). Innowacyjny laser, którym dysponujemy w klinice medycyny estetycznej posiada skaner z systemem chłodzenia, dlatego pacjent podczas zabiegu odczuwa mniejszy dyskomfort, nie musi się martwić o efekty uboczne za sprawą niskiej absorpcji w melaninie. Impuls lasera na rumień jest precyzyjny, lekarz może z łatwością kontrolować gęstość dostarczanej energii.

Usuwanie rumienia laserem

– przebieg zabiegu

 

Pacjent na konsultacji lekarskiej jest kwalifikowany do zabiegu, o ile nie występują u niego przeciwwskazania tj. świeża opalenizna, opryszczka, przewlekłe choroby (cukrzyca, zaburzenia krzepnięcia, aktywne nowotwory), ciąża i laktacja czy też przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych, światłouczulających i retinoidów. Lekarz przykłada powierzchnię lasera w miejsce, gdzie występuje rumień. Światło żółte, pochłaniane przez hemoglobinę, wnika głęboko w skórę, rozpoczynając proces koagulacji i zamykania naczyń krwionośnych. Dużą rolę podczas zabiegu odgrywa skaner. Lekarz w gabinecie medycyny estetycznej nie tylko dobiera odpowiednią gęstość energii, ale i może osiągnąć lepsze rezultaty dzięki zastosowaniu niższej mocy zapewniającej taki sam efekt terapeutyczny. Innowacyjny laser żółty na rumień z opatentowanym systemem chłodzenia zapewnia przewidywalne rezultaty kliniczne. Pacjent po wykonaniu serii zabiegów, może cieszyć się z trwałych rezultatów. Zwykle usuwanie rumienia jest trwałe. Inną korzyścią jest pozbycie się cech cery naczyniowej. 



Data aktualizacji:22.05.2024

Icon

Szukaj

+48 600 380 741