JAK LECZYĆ NACZYNIAKI?

jak leczyć naczyniaki

JAK LECZYĆ NACZYNIAKI?

Naczyniaki to problem, którego można się pozbyć, jeśli wdroży się odpowiednie leczenie. Z pomocą w walce z naczyniakami przychodzą zabiegi medycyny estetycznej takie jak: laser żółty i laser Nd-YAG. Dowiedzmy się więcej na temat technologii laserów i ich właściwości. Sprawdźmy zatem jak leczyć naczyniaki.

Czym są naczyniaki?

 

Są to zmiany naczyniowe na skórze, które powstają na drodze zaburzeń w układzie krwionośnym. Naczyniaki przybierają postać płaskiej plamy lub czerwonej czy bordowej grudki, wystającej ponad powierzchnię skóry. Są to łagodne zmiany nowotworowe – tylko złośliwe lub duże zmiany naczyniowe wymagają leczenia. Naczyniaki płaskie mogą pojawiać się u niemowląt, dzieci i dorosłych. Czynnikami ryzyka tej dolegliwością są zaburzenia genetyczne, nadmierne namnażanie komórek śródbłonka budującego ścianę naczynia krwionośnego, zespół Sturge’a i Webera oraz Klippela i  Trenaunaya.  Naczyniaki płaskie nie wiążą się z dolegliwościami bólowymi, jednak wyglądają nieestetycznie. Najczęściej miejscem występowania naczyniaków jest: twarz, kark, głowa, tułów, ręce, palce, usta, błona śluzowa jamy ustnej. 

Jak leczyć naczyniaki?

Poznaj laser żółty

 

Jednym ze skutecznych sposobów usuwania naczyniaków w klinice medycyny estetycznej jest laser żółty. Podczas zabiegu używa się innowacyjnego lasera żółtego 577 nm, który jest nieocenionym narzędziem do usuwania zmian naczyniowych i naczyniaków płaskich. Istotą działania lasera żółtego jest oddziaływanie laserowe i światło pulsacyjne, które razem zapewniają pożądany efekt terapeutyczny. Głowica lasera żółtego wytwarza monochromatyczne światło o długości fali – 577 nm i długim czasie pulsowania. Ten laser zapewnia głęboką penetrację wewnątrz tkanek, co przekłada się na szybką absorpcję w zakresie wody i hemoglobiny. 

Lekarz po przeprowadzeniu wywiadu lekarskiego i zakwalifikowaniu pacjenta rozpoczyną procedurę. Głowica lasera jest przesuwana po skórze i  w zależności od wielkości naczyniaka, zabieg trwa od kilku do kilkudziesięciu minut. Zabieg należy powtórzyć kilka razy, by osiągnąć pełny efekt terapeutyczny. 

Jak leczyć naczyniaki?

Poznaj laser Nd-YAG Q-Swich

 

Laser Nd-YAG to częsta metoda stosowana w celu usuwania naczyniaków w klinice medycyny estetycznej. Podobnie jak laser żółty dobrze penetruje głębsze warstwy skóry i prowadzi do koagulacji naczyń krwionośnych. Długość fali, jaką wykorzystuje to 1064 nm. Laser Nd-YAG bazuje na zjawisku fototermolizy – energia świetlna jest pochłaniana przez barwnik krwi – hemoglobinę i jest zamieniana w ciepło. Woda jest odparowywana, co w efekcie prowadzi do zamknięcia naczynka i obumierania oraz wchłonięcia go przez organizm. Laser Nd-YAG wykorzystuje mniejszą energię przy osiąganiu pożądanego efektu terapeutycznego. Długości 1064 i 532 nm to najlepsze długości światła lasera, co przekłada się na skuteczność usuwania naczyniaków. Zabieg jest praktycznie bezbolesny, bezpieczny i nie wymaga rekonwalescencji. 

 

Jakie zabiegi są najczęściej wykonywane w klinice medycyny estetycznej?



Data aktualizacji:01.07.2023

Szukaj

+48 600 380 741