Jak długo goją się usta po powiększeniu?

Jak długo goją się usta po powiększeniu

Jak długo goją się usta po powiększeniu?

Powiększanie ust z użyciem kwasu hialuronowego to zabieg medycyny estetycznej, który cieszy się coraz większą popularnością. Umożliwia on nie tylko zwiększenie objętości, ale także korekcję kształtu warg czy utrzymanie ich prawidłowego nawilżenia. Wiele osób zastanawia się, jak długo trwa rekonwalescencja po zabiegu. Dowiedzmy się, ile czasu potrzeba na wygojenie się powiększonych ust.

Jak długo goją się usta po powiększeniu

Gojenie – od czego zależy długość procesu?

 

Podczas zabiegu powiększania ust kwasem hialuronowym substancja wypełniająca jest wprowadzana za pomocą niewielkich iniekcji. W rezultacie mogą powstać drobne siniaki, obrzęk po wkłuciu. Natomiast sposób gojenia się jest w dużej mierze zależny od indywidualnych uwarunkowań pacjenta. Wpływ na niego mają takie elementy, jak:

– stan zdrowia – osłabiony układ immunologiczny oraz schorzenia mogą wpłynąć na długość gojenia się ust po powiększeniu,

– wiek,

– ilość tkanki tłuszczowej,

– sposób odżywiania,

– tryb życia,

– warunki zewnętrzne,

– rodzaj rany.

Zatem warto pamiętać, że u jednej osoby gojenie się może przebiegać szybciej, natomiast u innej proces będzie trwał dłużej.

Powiększanie ust kwasem hialuronowym

– jak wygląda?

 

Powiększanie ust kwasem hialuronowym to jeden z zabiegów, jakie można wykonać w klinice medycyny estetycznej. Zanim do niego dojdzie, niezbędna jest wizyta kwalifikacyjna, aby wykluczyć przeciwwskazania. Z zabiegu powiększania ust kwasem hialuronowym nie mogą skorzystać osoby w ciąży, karmiące piersią, uczulone na wypełniacz czy cierpiące na ciężkie schorzenia, choroby autoimmunologiczne, nowotwory oraz infekcje w obszarze zabiegowym.

Kwas hialuronowy to substancja, która ma silne właściwości wiązania wody, przez co wykorzystywana jest przy powiększaniu i korekcji kształtu ust. Wpływa również pozytywnie na nawilżenie skóry. Wystarczy tylko niewielka ilość, aby nadać wargom objętości. Lekarz medycyny estetycznej zazwyczaj zaleca iniekcję do 1 ml kwasu hialuronowego do powiększania ust. W ten sposób można uniknąć sztucznego efektu przerysowania. Wypełniacz jest wstrzykiwany równomiernie w kilka punktów. Podczas zabiegu powiększania ust kwasem hialuronowym wykorzystywany jest krem znieczulający lub znieczulenie nasiękowe u pacjentów z wysoką wrażliwością na ból. Bezpośrednio po procedurze mogą pojawić się: obrzęk, zaczerwienienia czy drobne siniaki. Efekty powiększania ust są widoczne zwykle w ciągu 7-14 dni i mogą utrzymywać się do ok. 10 miesięcy. Pacjenci, którzy chcą zachować ten rezultat na dłużej, wykonują zabiegi powtarzające co 6-8 miesięcy.

Jak długo trwa gojenie się ust po powiększeniu kwasem hialuronowym?

 

Rekonwalescencja to ważny aspekt, który zastanawia wielu pacjentów. Odpowiedź na pytanie, jak długo goją się usta po powiększeniu, w dużej mierze zależy od indywidualnych uwarunkowań. W pierwszych dniach oprócz widocznych objawów po zabiegu wargi będą wydawać się twarde oraz tkliwe przy dotyku. Zwykle mija około 7-10 dni, zanim zniknie obrzęk oraz drobne siniaki, a usta staną się bardziej miękkie. Sam kwas hialuronowy również wpływa pozytywnie na naturalny proces gojenia się ust. Należy zadbać o odpowiednią pielęgnację. Palenie papierosów oraz spożywanie alkoholu to nałogi, które wpływają negatywnie na proces gojenia się ust po powiększeniu. Dlatego najlepiej unikać wtedy tych wyrobów. Korzystne jest także zadbanie o wypijanie odpowiedniej ilości wody oraz zrównoważony styl życia. 

 

Przeczytaj także: Za małe, za wąskie usta? Pomożemy!

Piśmiennictwo

 

Mamcarz B, Prandecka B. (red.). Medycyna estetyczna w praktyce TOM I, Wydawnictwo Medical Education Sp. z o.o., Warszawa 2010. Data aktualizacji:20.11.2023

Icon

Szukaj

+48 600 380 741