Jak dbać o zdrowie i urodę?

Jak dbać o zdrowie i urodę

Jak dbać o zdrowie i urodę?

Atrakcyjny wygląd jest niezwykle istotny dla wielu osób. W końcu najpierw ludzi ocenia się po wizerunku, a dopiero później po innych czynnikach. Co więcej – dbanie o zdrowie i urodę, to elementy, które się łączą. Jak dbać o zdrowie i urodę? Dowiedzmy się, jak utrzymać dobrą formę i piękny wygląd.

Jak dbać o zdrowie i urodę

Zdrowie i uroda – dobre nawyki dla każdego

 

Wiele osób zastanawia się, w jaki sposób zadbać nie tylko o dobre zdrowie, ale i młody wygląd. Warto wiedzieć, że zachowanie higienicznego trybu życia pozwala na cieszenie się świetną formą, a przy też urodą. Kluczem do zadbania o te dwa obszary są dobre nawyki.

Zbilansowana dieta

 

W myśl powiedzenia „jesteś tym, co jesz”, warto zadbać o wprowadzenie zbilansowanej diety. Dzięki niej możliwe jest wsparcie naturalnie zachodzących procesów w organizmie. Jadłospis bogaty w cenne witaminy i składniki odżywcze pozwoli na cieszenie się promienną cerą oraz pięknymi włosami. Warto także pamiętać o nawadnianiu się – to wpłynie nie tylko na zdrowie i dobre samopoczucie, ale także na wygląd skóry. Istnieją również suplementy, które wspomagają naturalną aktywność fibroblastów i produkcję wiązań kolagenowych.

Aktywny tryb życia

 

Kolejnym elementem, o który należy zadbać, jest aktywność fizyczna. Obecnie jest ona coraz bardziej ograniczona – siedząca praca, jazda samochodem i odpoczynek przed telewizorem nie pomagają. Dlatego warto poświęcić dziennie czas na spacer lub ćwiczenia. W ten sposób można zadbać o dotlenienie organizmu, lepsze ukrwienie, wzmocnienie układu odpornościowego i prawidłową masę ciała.

Prawidłowa pielęgnacja

 

Każdy, kto chce cieszyć się pięknym wyglądem, powinien przyjrzeć się swojej rutynie pielęgnacyjnej. Wykorzystanie wysokiej jakości kosmetyków, odpowiednio dopasowanych do potrzeb skóry, pozwala na uzyskanie zadbanej i bardziej promiennej cery. Do tego niezbędna jest także konsekwencja – aby pielęgnacja była skuteczna, powinna być codziennym nawykiem.

W utrzymaniu dobrej formy i pięknego wyglądu pomocne mogą być także zabiegi medycyny estetycznej, oraz stosowanie preparatów podtrzymujących ich efekt. W klinice medycyny estetycznej znajdziesz dermokosmetyki Laserat firmy Pharmann odpowiednie do skóry po zabiegu laseroterapii, mezoterapii czy iniekcji. Dzięki temu możliwa jest szybsza regeneracja i wzmocnienie efektów wykonywanych terapii.

Istnieją także suplementy diety wspierające organizm w produkcji kolagenu, który jest niezbędnym elementem młodo wyglądającej i sprężystej skóry. Preparat Nutrakos to kompozycja aminokwasów, wspierająca naturalne nawilżenie skóry i włosów, a także elastyczność. Pacjenci zainteresowani zabiegami rewitalizującymi, chętnie wybierają suplement diety Amino-ther. Wspiera on procesy syntezy białek oraz działanie mitochondriów. Często jest on stosowany przy zabiegu mezoterapii z udziałem aminokwasów. 

Popularne zabiegi medycyny estetycznej – przegląd

 

Wielu pacjentów poszukuje zabiegów medycyny estetycznej, które wspierają regenerację skóry, rewitalizację i odmłodzenie, a także wpływające na ogólny wygląd twarzy. Oto przegląd chętnie stosowanych procedur.

Laseroterapia

 

Laseroterapia umożliwia wsparcie skóry w walce z oznakami starzenia, przebarwieniami, bliznami czy pękającymi naczynkami. Laser frakcyjny działający poprzez podgrzanie tkanki oraz stworzenie kontrolowanego uszkodzenia, pozwala na pobudzenie regeneracji skóry oraz aktywności fibroblastów. W efekcie cera staje się wizualnie odmłodzona, jędrniejsza i gładsza. Pacjenci chwalą także rezultaty terapii laserem neodymowo-yagowym. Wykorzystuje on zjawisko fototermolizy selektywnej i ma zastosowanie przy pielęgnacji i odmładzaniu tkanki. Przed laseroterapią należy wykluczyć przeciwwskazania: ciąża, laktacja, aktywna cukrzyca, świeża opalenizna, choroby autoimmunologiczne i nowotwory, przyjmowanie leków światłouczulnych.

Stymulatory tkankowe

 

Stymulatory tkankowe to preparaty na bazie np. kwasu hialuronowego, kolagenu, L-polimlekowego czy osocza bogatopłytkowego. Pozwalają one na stymulowanie naturalnych procesów zachodzących w skórze. W efekcie zostaje pobudzona aktywność fibroblastów, zwiększa się produkcja elastyny oraz wiązań kolagenowych. To pozwala na silną regenerację skóry, redukcję oznak starzenia i widoczności blizn. Stymulatory tkankowe mogą być aplikowane przez iniekcje lub mezoterapię mikroigłową. Przed wykonaniem zabiegu w klinice medycyny estetycznej, niezbędne jest wykluczenie przeciwwskazań: ciąży i laktacji, poważnych schorzeń ogólnoustrojowych, zaburzeń metabolicznych czy nadwrażliwości na składniki preparatu.

Iniekcja kwasu hialuronowego

 

Kwas hialuronowy to substancja naturalnie występująca w organizmie ludzkim. W medycynie estetycznej wykorzystywany jest usieciowany kwas hialuronowy, np. w wolumetrii czy wypełnianiu ust i nieusieciowany, mający zastosowanie w nawilżaniu. Kwas hialuronowy ma silne właściwości wiążące wodę, przez co jest naturalny wypełniaczem. Ponadto pobudza produkcję kolagenu i elastyny. Jest to substancja używana w zabiegach anty-aging, gdyż pozwala na widoczną redukcję zmarszczek. Przed zabiegiem z kwasem hialuronowym należy wykluczyć przeciwwskazania: ciąże i laktację, nowotwory, poważne schorzenia, infekcje oraz nadwrażliwość na składniki preparatu.

Zastosowanie zdrowych nawyków, odpowiedniej pielęgnacji i zabiegów medycyny estetycznej pozwala na zachowanie zdrowej oraz atrakcyjnej skóry.



Data aktualizacji:20.11.2023

Icon

Szukaj

+48 600 380 741