HIFU – jak wybrać najlepsze na rynku?

HIFU - jak wybrać najlepsze na rynku

HIFU – jak wybrać najlepsze na rynku?

Technologia HIFU (High Intensity Focused Ultrasounds), czyli wysoko skoncentrowanych ultradźwięków pozwala na leczenie wielu problemów skórnych twarzy, szyi, a także innych części ciała. Usuwa zmarszczki, radzi sobie z oznakami starzenia jak wiotkość skóry, redukuje podwójny podbródek czy jest efektywną metodą modelowania sylwetki. Jakie cechy szczególne urządzenia HIFU decydują o skuteczności zabiegu medycyny estetycznej? HIFU – jak wybrać najlepsze na rynku?

HIFU - jak wybrać najlepsze na rynku

HIFU – jak działa?

 

Technologia HIFU emituje skupioną wiązkę fal dźwiękowych. Energia ultradźwiękowa jest kierowana punktowo w obszar zabiegowy – w bezproblemowy i bezpieczny sposób przenika do głębokich warstw skóry. Wiązka energii inicjuje ruch i tarcie komórek, czego skutkiem jest wydzielanie ciepła. Energia skupionej wiązki światła prowadzi do kontrolowanego nagrzewania tkanki. W wyniku tego działania uruchamia się regeneracja i odbudowa tkanek – następuje stymulacja produkcji kolagenu w organizmie. Wiązka fal dźwiękowych dociera do głębokich warstw skóry bez uszkadzania naskórka. Wymienne głowice umożliwiają pracę na różnych głębokościach, a co za tym idzie dopasowanie ich do danego problemu pacjenta. HIFU to nieoperacyjny lifting twarzy zyskujący duże grono zwolenników na całym świecie ze względu na swoją skuteczność i nieinwazyjność. 

HIFU – przebieg zabiegu nieoperacyjnego liftingu twarzy

 

Pacjent jest kwalifikowany do zabiegu HIFU w Warszawie. Należy odrzucić przeciwwskazania tj. aktywne nowotwory, bliznowce w obszarze zabiegowym, opryszczka, aktywne wirusy, padaczka etc. Obowiązkowe jest zdezynfekowanie leczonego obszaru i nałożenie na pole zabiegowe żelu – takiego samego, jaki stosuje się w badaniu USG. Następnie lekarz przykłada końcówki urządzenia w obszar twarzy, talii lub brzucha, a zogniskowana fala ultradźwiękowa jest emitowana, przenikając w głąb skóry i tkanki podskórnej. Fala mechaniczna jest transmitowana w czasie zaledwie 2 sekund. Tkanka ulega podgrzaniu – lekarz przeprowadza serię aplikacji głowicy. Pamiątką po zabiegu HIFU przeprowadzonym w Warszawie jest jedynie drobne zaczerwienienie skóry, które samoczynnie ustępuje w ciągu kilku godzin. Zabieg HIFU zapewnia efekty zbliżone do chirurgicznego liftingu bez konieczności użycia skalpela, dlatego rekonwalescencja nie jest wymagana. 

HIFU – jak wybrać najlepsze urządzenie na rynku?

 

Na rynku istnieje wiele urządzeń z technologią HIFU – jednak skuteczność, jaką zapewniają, nie jest we wszystkich przypadkach taka sama. Warto wybrać renomowaną klinikę medycyny estetycznej w Warszawie posiadającą urządzenie z certyfikatami bezpieczeństwa i o potwierdzonej skuteczności działania. Na pomyślność zabiegu mają wpływ nie tylko umiejętności operatora i wykorzystana technika zabiegowa, ale głównie technologia i głębokość działania.

Nasze urządzenie HIFU z certyfikatem CE to jeden z najlepszych modeli na rynku. Niewątpliwie największą zaletą jest oryginalna Technologii Dyfuzji Termicznej (TDT™). Pozwala uzyskać różne rodzaje energii cieplnej w skórze, co zapewnia szerokie spektrum zastosowania. Urządzenie HIFU posiada dwie głowice punktową (Pen-type) i liniową. Pen-type może być stosowana nawet przy nierównej skórze z wykorzystaniem techniki „w ruchu”. Głowica jest dedykowana do trudno dostępnych miejsc tj. okolice oka czy grzbiety dłoni. Technika w ruchu polega na tym, że podczas zabiegu wykorzystywana jest większa prędkość niż w przypadku innych urządzeń podczas penetracji na pewnej głębokości. Ta technika nie uszkadza naskórka i zapewnia pogłębiony efekt stymulacji kolagenu – jest to możliwe poprzez rozgrzanie włókien kolagenowych. 

Urządzenie wykorzystywane w klinice medycyny estetycznej w Warszawie Kaczyńscy Clinic wyróżnia się wykorzystaniem wysokiej energii – technologia przetwornika emituje energię ponad 65 °C. Zapewnia to optymalny efekt cieplny w podskórnej warstwie tłuszczu. Skutkiem przetwornika w zabiegu HIFU są natychmiastowe efekty – skóra staje się naprężona i zagęszczona. Ta funkcja okazuje się bardzo przydatna w modelowaniu sylwetki.

Nasze urządzenie wykorzystuje stabilną i precyzyjną moc szczytową. Co to oznacza? Zbyt niska moc szczytowa nie zapewnia wystarczających efektów terapeutycznych, jeśli jest zbyt wysoka może uszkodzić sąsiednie tkanki. Precyzyjna moc szczytowa, którą potrafi wygenerować urządzenie HIFU zapewnia efektywność oddziaływania, a więc pożądane rezultaty i komfort pacjenta. 

Nasze urządzenie zapewnia natychmiastowe efekty – bez blizn i bólu. Skóra zyskuje na gęstości, napina się i ujędrnia, a to wszystko bez konieczności wykonania nawet jednego cięcia skalpelem. HIFU to dobre rozwiązanie dla osób, które nie chcą poddawać się ingerencji chirurgicznej. Zabiegi mogą być przeprowadzane przez cały rok, a pacjent nie jest hospitalizowany i nie wymaga rekonwalescencji. Efekty zabiegu HIFU utrzymują się przez wiele miesięcy. 

 

Sprawdź także: kwas hialuronowy i toksyna botulinowa.

 

Piśmiennictwo

 

M. Smoczok, S. Leonik, B. Bergler-Czop, Technologia high intensity focused ultrasound jako niechirurgiczna alternatywa dla liftingu twarzy, [w:] Dermatol Rev/Przegl Dermatol Rev 2022, 109, s. 130–137.Data aktualizacji:26.01.2024

Icon

Szukaj

+48 600 380 741