Fibryna bogatopłytkowa jest autogenną i biokompatybilną membraną i jest zaliczana do krwiopochodnych preparatów autologicznych. Stymuluje gojenie, wzrost tkanek miękkich, pobudza tworzenie naczyń krwionośnych i procesy regeneracyjne skóry, co przekłada się na poprawę jędrności i odmłodzenie skóry.
Na skróty:
Metoda podawania fibryny bogatopłytkowej jest w 100% bezpieczna, ponieważ pochodzi z krwi własnej pacjenta, różniąc się od osocza bogatopłytkowego usieciowaną, trójwymiarową strukturą. Fibrynę bogatopłytkową pozyskuje się też inaczej niż osocze – prędkość wirowania jest dużo niższa niż w przypadku osocza bogatopłytkowego, co prowadzi do jej całkowitego oddzielenia.
Pierwszym krokiem jest wywiad lekarski i w razie braku przeciwwskazań, pacjent może być zakwalifikowany do zabiegu. Zabieg składa się z 3 etapów. Pierwszym z nich jest pobranie krwi z żyły w zgięciu łokciowym. Drugim etapem jest odwirowywanie jej w specjalistycznej wirówce, podobnie jak ma to miejsce w przypadku osocza bogatopłytkowego. Efektem jest otrzymanie preparatu z usieciowanej, trójwymiarowej struktury włókien fibryny. Preparat zawiera odpowiednią ilość płytek krwi i czynników wzrostu. Ostatnim etapem zabiegu jest aplikacja fibryny bogatopłytkowej pacjentowi, którą podaje się za pomocą wkłucia wzdłuż linii zmarszczek lub bezpośrednio do tkanki podskórnej metodą mezoterapii igłowej lub za pomocą kaniuli.
Zabieg nie jest długi i jest w 100% bezpieczny dla pacjenta, ponieważ nie jest zagrożony wywołaniem reakcji alergicznej. Po zabiegu mogą wystąpić podbiegnięcia krwawe lub ślady po ukłuciu. Rekomenduje się od 3 do 5 zabiegów w odstępach od 3 do 4 tygodni. Po serii zabiegów zaleca się wykonywanie zabiegów podtrzymujących w odstępach 3 – 6 – miesięcznych.
Efekty podania fibryny bogatopłytkowej pod oczy i w inne partie twarzy są widoczne już po pierwszym zabiegu w ciągu 2-3 tygodni od jego wykonania. Zabieg prowadzi do nawilżenia skóry i jej odmłodzenia. Fibryna bogatopłytkowa wygładza zmarszczki, poprawia gęstość i elastyczność skóry oraz pomaga odzyskać jej koloryt. Dzięki zabiegowi uzyskamy przebudowę włókien kolagenowych.
WSKAZANIA
Wykorzystuje się ją głównie do regeneracji skóry, a więc jest metodą poprawy wyglądu twarzy, redukcji zmarszczek, poprawy estetyki okolicy oczu czy leczenia bruzd nosowo-wargowych. Fibryna bogatopłytkowa może pomóc w poprawie wyglądu skóry szyi i dekoltu oraz dłoni. Pomaga w leczeniu łysienia czy usuwaniu blizn oraz rozstępów. Jej bogate zastosowanie zyskało miliony zwolenników wśród pacjentów klinik medycyny estetycznej na całym świecie.
PRZECIWWSKAZANIA
Zabiegi wykonuje dr Krzysztof Kaczyński
Data aktualizacji:Data aktualizacji: 09.01.2022