Fakty i mity o laserze frakcyjnym

Fakty i mity o laserze frakcyjnym

Fakty i mity o laserze frakcyjnym

Fakty i mity o laserze frakcyjnym – czy skóra po laserze frakcyjnym się łuszczy? Czy zabiegi są możliwe tylko latem? Czy powikłania po laserze frakcyjnym występują? A także, czy każdy pacjent może poddać się zabiegowi laseroterapii? W artykule prezentujemy najważniejsze fakty na temat lasera frakcyjnego CO2 i obalamy mity funkcjonujące w przestrzeni publicznej. Dzięki dawce rzetelnej wiedzy na temat popularnego zabiegu w terapii anti-aging, każdy z pacjentów będzie mógł poznać to urządzenie z szerszej perspektywy i odpowiedzieć sobie na nurtujące pytania. 

Fakty i mity o laserze frakcyjnym

MIT 1 – Zabieg laserem jest bolesny

 

Każdy pacjent posiada inny próg bólu, dlatego w celu zapewnienia komfortu i wyeliminowania dolegliwości bólowych, standardem w naszej klinice jest podawanie kremu znieczulającego. Dzięki znieczuleniu kremem pacjent odczuwa jedynie ciepło podczas zabiegu. Aby jeszcze bardziej podnieść komfort naszych pacjentów korzystamy z innowacyjnych urządzeń – coolerów, czyli specjalnych schładzaczy. Zmniejszają one uczucie ciepła oraz obrzęk tkanek i przyczyniają się do przyspieszenia gojenia. 

MIT 2 – Laseroterapia niesie ze sobą wysokie

ryzyko powikłań

 

Badania naukowe dowiodły, że wykorzystanie lasera frakcyjnego CO2 w terapii przeciwzmarszczkowej wiąże się z niskim ryzykiem powikłań. Jednak powikłania po laserze frakcyjnym mogą wystąpić. Kluczowy jest wybór renomowanej kliniki medycyny estetycznej cieszącej się dobrymi opiniami, posiadającej certyfikaty, innowacyjny sprzęt i kadrę doświadczonych lekarzy medycyny estetycznej. Nasze urządzenia są opatentowane i certyfikowane, co znaczy, że są dopuszczone do obrotu i przeznaczone do leczenia określonych wskazań. Ryzyko powikłań istnieje, jednak kompetentna kadra lekarska, wiedza, doświadczenie i innowacyjny sprzęt medyczny to ryzyko znacznie minimalizują. 

MIT 3 – Zabieg laserem frakcyjnym nie jest możliwy latem

 

To mit – lato nie jest problemem ani przeciwwskazaniem do zabiegu. Dysponujemy nowoczesnymi urządzeniami laserowymi, które umożliwiają przeprowadzanie zabiegów przez cały rok. Przeciwwskazaniem do zabiegów latem jest narażenie skóry na nadmierną ekspozycję na promieniowanie UV – wystarczy, że po zabiegu pacjent będzie unikać słońca oraz stosować kremy z filtrem SPF 50 dla zapewnienia najlepszej ochrony obszaru zabiegowego. 

FAKT 1 – Po zabiegu laserem frakcyjnym skóra się łuszczy,

a na twarzy pojawia się opuchlizna?

 

Po zabiegu resurfacingu laserem w polu zabiegowym pojawia się obrzęk, a pacjent może zaobserwować łuszczenie się skóry. Jest to naturalny proces wywołany na skutek podgrzania skóry i wywołania kontrolowanych uszkodzeń. Łuszczenie skóry powinno szybko ustąpić, bo skóra zaczyna się regenerować. Prawdą jest także, że po zabiegu może wystąpić opuchlizna i obrzęk. Skóra jest podrażniona, a tym objawom może towarzyszyć pieczenie i lekki dyskomfort. Nieprzyjemne objawy ustępują w ciągu kilku dni, jeśli zabieg jest prawidłowo przeprowadzony, a pacjent stosuje się do zaleceń pozabiegowych. 

FAKT 2 – Laser frakcyjny to wszechstronne urządzenie

w terapii anti-aging

 

Laser frakcyjny CO2 nie ma sobie równych w leczeniu oznak starzenia: niweluje różnego typu zmarszczki, bruzdy nosowo-wargowe. Jest to skuteczne narzędzie do usuwania przebarwień – promienie lasera pozwalają na wyrównanie kolorytu skóry. Wskazaniem do zabiegu są rozszerzone pory czy cienie pod oczami. Odmłodzenie twarzy nie jest jedynym celem wykorzystania zalet lasera frakcyjnego CO2 – to urządzenie sprawdza się w usuwaniu blizn potrądzikowych

FAKT 3 – Laser frakcyjny można łączyć z innymi

zabiegami medycyny estetycznej

 

Kojarzenie zabiegów potęguje efekt terapeutyczny, co potwierdziły liczne badania naukowe. W medycynie estetycznej złotym standardem stało się łączenie zabiegu laseroterapii z osoczem bogatopłytkowym, stymulatorami tkankowymi, preparatami na bazie kolagenu czy kwasem hialuronowym. Lekarz na podstawie wywiadu, może zaproponować odpowiednią terapię dopasowaną do wskazań pacjenta. Laser Er-YAG z technologią Please to laser frakcyjny łączący laseroterapię z aplikowaniem substancji aktywnych na skórę. 

FAKT 4 –  Laser frakcyjny nie jest przeznaczony

dla każdego pacjenta

 

Laser frakcyjny można zastosować niemal u każdego pacjenta, jedynym ograniczeniem, jak w przypadku wszystkich zabiegów, jest odrzucenie przeciwwskazań. Z zabiegu laserem frakcyjnym CO2 nie mogą skorzystać osoby z aktywnymi infekcjami, nowotworami i niewyregulowaną cukrzycą. Z zabiegu wyłącza stosowanie leków i ziół o działaniu fotouczulającym. Zabiegi nie mogą być przeprowadzane u kobiet w ciąży i karmiących piersią. Przeciwwskazaniem są aktywne choroby skóry jak: łuszczyca, bielactwo. Nadwrażliwość na światło także jest przeciwwskazaniem. Antybiotykoterapia i przyjmowanie retinoidów wyłączają z zabiegu – musi minąć pewien czas po zakończeniu terapii, aby można było zakwalifikować pacjenta do zabiegu. Poza tymi przeciwwskazaniami, każdy pacjent może skorzystać z terapii.

FAKT 5 – Jeden zabieg laserem nie przynosi

pożądanych efektów

 

Jednorazowa procedura przyniesie  rezultaty u pacjentów, którzy oczekują poprawy struktury skóry, spłycenia zmarszczek i odmłodzenia. W przypadku blizn potrądzikowych  – konieczna jest seria zabiegów, zwykle 4-6 z odpowiednią przerwą pomiędzy wizytami. Każdorazowo lekarz ustali z pacjentem schemat terapii. 

FAKT 6 – Pielęgnacja skóry kosmetykami przyspiesza gojenie

 

Obrzęk, pieczenie czy opuchliznę skóry po zabiegu laserem warto wspomagać kosmetykami pozabiegowymi. Standardem w naszej klinice medycyny estetycznej w Warszawie jest rekomendowanie  pacjentom sprawdzonej i skutecznej pielęgnacji skóry po laserze frakcyjnym, czyli do stosowania kremu pozabiegowego Laserat marki Pharmann. Dzięki mieszance składników aktywnych tj. D-Pantenol, allantoina, masło shea, witamina D i przebadanemu składowi, jego właściwości prowadzą do łagodzenia zaczerwienienia, obrzęku czy swędzenia. Nasi pacjenci często decydują się na maski chłodzące, które okazują się skuteczne w pielęgnacji skóry po laserze frakcyjnym  – Cooling Face Maski marki Pharmann wykonane z nanowłókien. Mają one działanie kojące, łagodzą pieczenie. Można je stosować na twarz, dekolt i szyję. 

FAKT 7 – Wybór lasera ma znaczenie

 

Po pierwsze nie wszystkie urządzenia prezentują tę samą jakość. W naszej klinice medycyny estetycznej w Warszawie dysponujemy certyfikowanymi, renomowanymi laserami frakcyjnymi, będącymi synonimem bezpieczeństwa i wysokiej precyzji. Zabieg renomowanym urządzeniem prowadzi do przewidywalnych rezultatów klinicznych. Wybór lasera powinien być podyktowany wskazaniami – lasery frakcyjne CO2 są stosowane w resurfacingu twarzy, odmładzaniu i usuwaniu zmarszczek. Nie przynoszą oczekiwanych rezultatów w zamykaniu naczynek (pajączków na nogach) czy usuwaniu tatuażu,  a do tego wskazania lepiej sprawdza się laser neodymowo-yagowy Q-Switched. Za jego skuteczność odpowiedzialne są 2 długości fali i krótkie naświetlanie skóry liczone w nanosekundach oraz odpowiednia gęstość energii. Depilacja laserowa odbywa się z wykorzystaniem laserów diodowych.Data aktualizacji: 08.01.2024

Icon

Szukaj

+48 600 380 741