17.10.2022 Do czego służy kaniula
Do czego służy kaniula? Kaniula w medycynie estetycznej wykorzystywana jest, podobnie jak igła, do aplikacji podskórnej substancji aktywnych. Od igły różni ją budowa, gdyż jest tempo zakończona z otworem po boku. Doskonale sprawdza się w zabiegach wymagających aplikacji substancji gęstych, o konsystencji żelu.
Kaniula – zastosowanie w medycynie estetycznej
Gabinety medycyny estetycznej oferują zabiegi z wykorzystaniem zarówno igły jak i kaniuli.
Kaniula poprzez wykorzystanie technologii wtryskowej, która zlokalizowana jest z boku, nie niesie ryzyka uszkodzenia lub naruszenia w jakiś sposób struktury np. nerwów twarzy. Do czego służy kaniula? Jest często wykorzystywana do zabiegów w takich obszarach jak dolina łez czy bruzdy nosowo – wargowe. Tępe zakończenie narzędzia umożliwia bezpieczne przeprowadzenie procedury wstrzykiwania i odciągania płynów nawet w bardzo wrażliwych miejscach. Poza tym podanie wypełniacza kaniulą pozwala na dużo swobodniejsze manewry pod skórą i sprawdza się przy dużych powierzchniach aplikacji. Zalety kaniuli znajdują zastosowanie również w zabiegach liposukcji. Kaniule, tak jak igły, występują w różnych rozmiarach – grubości i długości.
Jakie zabiegi kaniulą w gabinecie
medycyny estetycznej Warszawa?
Kaniula pozwala podawać bezpiecznie wypełniacze, takie jak kwas hialuronowy, własny tłuszcz czy hydroksyapatyt wapnia i fibryna bogatopłytkowa. Kaniulę medycyna estetyczna wykorzystuje się do zabiegów wykonywanych na dużej powierzchni skóry, np. wolumetrii, rewitalizacji skóry i zabiegów w okolicach doliny łez i skroni przy użyciu kwasu hialuronowego. Kaniule coraz częściej zastępują igły również w zabiegach liftingujących twarz.
O tym czy skorzystać z kaniuli czy igły decyduje lekarz przeprowadzający zabieg. Wykonanie zabiegu za pomocą igły zapewnia większą precyzję i uzyskanie bardziej naturalnego efektu, ale zwiększa ryzyko pojawienia się siniaków i obrzęków. Kaniula natomiast przepycha się między naczyniami krwionośnymi, nie powodując ich uszkodzeń. Nie pozwala jednak na wykonanie zabiegu z perfekcyjną dbałością o każdy szczegół. Kaniula idzie tam, gdzie jest mniejszy opór, a igła, natrafiając na twardszą tkankę, przecina ją.
Kaniula czy igła?
Jak widać nie wszystkie zabiegi medycyny estetycznej można wykonać kaniulą. W zależności od rodzaju zabiegu w gabinecie medycyny estetycznej Warszawa i obszaru, który chcemy poddać leczeniu, lekarz podejmuje decyzję jakie narzędzie użyć. Oczywiście są zwolennicy i przeciwnicy kaniuli medycyna estetyczna, ale nie ma żadnych jednoznacznych wskazań, które narzędzie jest lepsze. Istnieją zabiegi, do których w gabinetach medycyny estetycznej stosuje się obydwa narzędzia naprzemiennie, a decyzja lekarza może zależeć również od preferencji i oczekiwań pacjenta. Często o wyborze decyduje zabieg kaniulą efekty.
Przeczytaj także Jakie zabiegi są najczęściej wykonywane w klinice medycyny estetycznej?