DLA KOGO MEZOTERAPIA MIKROIGŁOWA?

dla kogo mezoterapia mikroigłowa

DLA KOGO MEZOTERAPIA MIKROIGŁOWA?

Dla kogo tak naprawdę jest przeznaczona mezoterapia mikroigłowa? Czy ten zabieg jest bezpieczny i czy lepiej wykonać go derma rollerem czy za pomocą pena z 16 igłami? Na te i inne pytania odpowiadamy w artykule. 

Co to jest mezoterapia igłowa?

 

Jest to zabieg, który wykonujemy w klinice medycyny estetycznej, który polega na nakłuwaniu twarzy lub innych partii ciała. Ma to na celu wywołanie regeneracji skóry i jej naprężenie, a także pozbycie się zmarszczek. Mezoterapię  można wykonać za pomocą derma rollerów czy urządzenia do mikronakłuwania. Derma roller to urządzenie, które stworzono z tworzywa sztucznego i wyposażono w obrotowy wałek lub rączkę. Wałek jest zaopatrzony w małe igiełki ze stali chirurgicznej lub tytanu, które położone są w kilku rzędach. Podczas zabiegu z udziałem pena z 16 igłami wykonuje się dużą liczbę małych iniekcji. 

Mezoterapia mikroigłowa z udziałem pena z 16 igłami najczęściej wykonuje się na twarzy, szyi i dekolcie. Również zabiegi na ramionach, dłoniach czy innych częściach ciała cieszą się powodzeniem. Zabieg, który wykonujemy w klinice medycyny estetycznej jest nieinwazyjny i bezbolesny (po znieczuleniu kremem), dlatego tak często sięgają po niego lekarze w gabinetach medycyny estetycznej. 

Dla kogo jest mezoterapia mikroigłowa?

 

Ten zabieg rekomenduje się pacjentom, którzy chcą pozbyć się zmarszczek na twarzy, w tym zmarszczek na czole czy zmarszczek marionetki. Jest to procedura dla osób, którym zależy na poprawie wyglądu, jakości i kolorycie skóry oraz jej elastyczności. Zabieg mezoterapii mikroigłowej efekty dedykuje się pacjentom, którzy oczekują lepszego nawilżenia skóry i chcą pozbyć się blizn i rozstępów. 

Mezoterapia mikroigłowa – szczegóły zabiegu

 

W naszej klinice medycyny estetycznej zabieg mezoterapii mikroigłowej efekty przeprowadzamy za pomocą urządzenia do mikronakłuwania, co przynosi najwyższą skuteczność procedury medycznej. Pen jest urządzeniem wyposażonym w 16 pulsujących igieł, które nakłuwają skórę pacjenta 1300 razy na sekundę podczas zabiegu. Zabieg mezoterapii igłowej efekty prowadzi do kontrolowanych uszkodzeń skóry. W efekcie następuje produkcja nowego kolagenu i elastyny, co pobudza skórę do regeneracji i odmłodzenia. Podczas mechanicznego nakłuwania skóry powstaje mikrokrwawienie, co prowadzi do aktywacji płytek krwi i uwalniania się z nich czynników wzrostu, które mają pozytywny wpływ na organizm pacjenta i m.in. stymulują komórki macierzyste i fibroblasty. Po zabiegu mezoterapii mikroigłowej następuje stymulacja remodelingu nowego kolagenu, który trwa do kilku tygodniu po wizycie w klinice medycyny estetycznej. 

Przebieg zabiegu mezoterapii mikroigłowej

 

Lekarz po zakwalifikowaniu pacjenta do zabiegu rozpoczyna procedurę medyczną, przykładając urządzenie do mikronakłuwania w obszar zabiegowy. Następnie lekarz dokonuje serii mikronakłuć w wybranych miejscach, co wywołuje regenerację skóry. Podczas jednej procedury zabiegowej mezoterapii mikroigłowej pacjent otrzymuje dziesiątki tysięcy mikronakłuć, co wywołuje pożądany efekt terapeutyczny. 

Zabieg to odmładzanie przez nakłuwanie w bezpieczny i nieinwazyjny sposób. Od razu po wizycie w klinice medycyny estetycznej można wrócić do codziennych aktywności. Mezoterapia mikroigłowa może być stosowana u pacjentów z różnymi typami skóry. 

Mezoterapia mikroigłowa – jak często? ile zabiegów jest zalecanych?

 

Mezoterapia mikroigłowa to innowacyjna technika medycyny estetycznej, która polega na wprowadzaniu aktywnych substancji bezpośrednio do skóry przy użyciu pena z igłami.

Częstotliwość zabiegu zależy od indywidualnych potrzeb pacjenta. Najczęściej wykonywany na twarzy, szyi, dekolcie, ale także na ramionach i dłoniach, jest bezbolesny i nieinwazyjny. Zabieg dedykowany jest tym, którzy pragną poprawić wygląd, jakość i koloryt skóry.

 

Podczas zabiegu mezoterapii, specjalne urządzenie z wieloma igłami, tworzy  drobne kanały w skórze. Te mikrouszkodzenia skóry stymulują naturalne procesy regeneracji i samonaprawy, w tym produkcję nowych włókien kolagenowych i elastyny, co prowadzi do odmłodzenia i poprawy wyglądu skóry. W rezultacie skóra staje się gładsza, bardziej jędrna i promienna.

 

Mikronakłuwanie – ile zabiegów jest potrzebnych dla widocznego efektu? To pytanie często zadawane przez pacjentów. Liczba zabiegów jest zróżnicowana, zależy od indywidualnych ustaleń z lekarzem. Niemniej po zalecanej serii zabiegów, ich efekty utrzymują się przez kilka miesięcy po wizycie.

Bezpieczne i efektywne mikronakłucia są idealnym wyborem dla tych, którzy pragną zdrowej, młodzieńczej skóry. Odśwież wygląd swojej skóry za pomocą mezoterapii mikroigłowej.

 

Przeczytaj również o laserze frakcyjnym CO2.



Data aktualizacji:1.09.2021

Szukaj

+48 600 380 741