Czy warto robić liposukcję podbródka?

Czy warto robić liposukcję podbródka

Czy warto robić liposukcję podbródka?

Podwójny podbródek to defekt kosmetyczny, który może dotyczyć zarówno osoby o prawidłowej masie ciała, jak i nadwadze. Zatem nie zawsze redukcja tkanki tłuszczowej za pomocą sportu i diety pozwoli na zlikwidowanie miejscowo zlokalizowanej fałdki. Wynika to z tego, że wśród powodów powstawania podwójnego podbródka można wymienić także naturalne procesy starzenia, nieprawidłową posturę czy uwarunkowania genetyczne. Zabiegi wykonywane w gabinecie medycyny estetycznej pozwalają jednak na redukcję tego defektu. Dowiedzmy się, czy warto robić liposukcję podbródka.

Czy warto robić liposukcję podbródka

Podwójny podbródek – dlaczego powstaje?

 

Podwójny podbródek to miejscowo zlokalizowana tkanka tłuszczowa. Wśród czynników predysponujących do jego pojawienia się można wymienić:

– nadwagę – tkanka tłuszczowa pojawia się proporcjonalnie na całym ciele,

– nieprawidłową postawę – praca biurowa czy wymuszona zgarbiona pozycja,

– uwarunkowania genetyczne,

– obniżenie gęstości i jędrności skóry, które powoduje opadanie fałd w obrębie podbródka.

Osoby z podwójnym podbródkiem nierzadko skarżą się na spadek samopoczucia oraz samooceny. Wynika to z tego, że ten defekt optycznie wpływa na starszy wygląd twarzy oraz jej opuchnięcie. Ze względu na te powody, często brana pod uwagę jest liposukcja podbródka.

Wskazania do liposukcji podbródka

w gabinecie medycyny estetycznej

 

Liposukcja polega na mechanicznym odsysaniu tłuszczu z podbródka za pomocą specjalnej kaniuli oraz pompy próżniowej lub z wykorzystaniem mniej inwazyjnej metody strzykawkowej. Głównym wskazaniem do wykonania zabiegu odsysania tłuszczu z podbródka jest miejscowo nagromadzona tkanka tłuszczowa. Warto jednak pamiętać, że ten zabieg nie jest metodą na zrzucenie nadprogramowych kilogramów, a jego zadaniem jest mechaniczne usunięcie komórek znajdujących się w danym obszarze. Zanim dojdzie do liposukcji podbródka, niezbędne jest przeprowadzenie diagnostyki oraz wizyty kwalifikacyjnej, podczas której należy wykluczyć przeciwwskazania takie jak ciąża i laktacja, poważne schorzenia, choroby nowotworowe oraz układu immunologicznego, zaburzenia krzepliwości i krążenia krwi czy aktywna cukrzyca.

Mniej inwazyjne zabiegi na redukcję podwójnego podbródka

– liposukcja laserowa i lipoliza

 

Ciągły rozwój metod i technik wykorzystywanych w medycynie estetycznej pozwala na wykorzystanie innych zabiegów w kwestii redukcji podwójnego podbródka.

Liposukcja laserowa

 

W zabiegu liposukcji laserowej podbródka wykorzystywany jest laser, który emituje fale z energią cieplną. Przenikają one do tkanki i uszkadzają adipocyty, powodując przy tym rozbicie tkanki tłuszczowej. Po liposukcji laserowej komórki zostają wchłonięte w naturalnym procesie metabolicznym. W ten sposób możliwa jest mniej inwazyjna redukcja podwójnego podbródka.

Lipoliza iniekcyjna

 

Dużą popularnością cieszy się także zabieg lipolizy iniekcyjnej. Polega on na iniekcji specjalnej mieszanki stymulującej rozpad miejscowo zlokalizowanych komórek tłuszczowych. Działa zatem w podobny sposób jak liposukcja laserowa, z tym że zamiast wiązki światła zastosowany jest odpowiednio dobrany preparat. Następnie komórki ulegają utylizacji podczas naturalnych procesów metabolicznych. Co ciekawe, zabieg lipolizy iniekcyjnej znajduje zastosowanie nie tylko przy redukcji podwójnego podbródka, ale także przy zabiegach antycellulitowych, czy usuwaniu miejscowo zlokalizowanych złogów tłuszczowych. Ilość zabiegów lipolizy iniekcyjnej jest dobierana z uwzględnieniem indywidualnych uwarunkowań pacjenta.

W każdym zabiegu medycyny estetycznej niezbędne jest przeprowadzenie wizyty kwalifikacyjnej i wykluczenie ewentualnych przeciwwskazań, wśród których można wymienić ciążę, laktację, choroby nowotworowe i autoimmunologiczne, poważne schorzenia nerek, wątroby, zaburzenia krzepnięcia, stosowanie leków przeciwzakrzepowych.



Data aktualizacji:20.11.2023

Szukaj

+48 600 380 741