Czy powiększanie ust boli?

Czy powiększanie ust boli

Czy powiększanie ust boli?

Czy powiększanie ust boli? Soczyste i jędrne wargi kojarzą się z atrakcyjnym wyglądem i młodością. Gwiazdy takie, jak Angelina Jolie czy Scarlett Johansson słyną ze swoich pełnych i zmysłowych ust. Obecnie można uzyskać wargi o odpowiedniej objętości, korzystając z zabiegów medycyny estetycznej. Dowiedz się, jak wygląda powiększanie ust i czy jest to bolesne.

Czy powiększanie ust boli

Dlaczego powiększamy usta?

 

Wypełnienie ust kwasem hialuronowym to niezwykle popularny zabieg. Warto jednak zastanowić się, dlaczego tak chętnie powiększa się wargi. Pełne i jędrne usta nadają twarzy nie tylko atrakcyjnego wyglądu, ale również optycznie ją odmładzają. Niektóre osoby skarżą się także na asymetrię warg, którą można skorygować, wykorzystując kwas hialuronowy do wypełnienia. 

Jak wygląda zabieg powiększania ust

kwasem hialuronowym?

 

Preparaty z kwasem hialuronowym mają szerokie zastosowanie w medycynie estetycznej. Wynika to z jego właściwości lepko-sprężystych oraz wiążących wodę. Do tego jest także hydrofilowy, przez co wspomaga naturalne nawilżenie. Pobudza również fibroblasty oraz produkcję kolagenu i elastyny. Przez co wykorzystywany jest w medycynie estetycznej w zabiegach przeciwzmarszczkowych, a także w roli wypełniacza.

Powiększanie ust kwasem hialuronowym jest stosowane w przypadku, gdy:

– wargi stracą objętość,

– rozmyje się kontur ust,

– wymagana jest korekta kształtu warg,

– pojawią się zmarszczki w okolicy ust.

Warto jednak pamiętać, że prawidłowo wykonany zabieg powiększania ust w gabinecie medycyny estetycznej daje efekt naturalnych, pełnych i nawilżonych warg. Niezbędne jest także zachowanie proporcji twarzy, tak by prezentowała się ona atrakcyjnie, a nie karykaturalnie. Zanim dojdzie do zabiegu powiększania ust kwasem hialuronowym, potrzebna jest konsultacja z lekarzem medycyny estetycznej. Należy wykluczyć przeciwwskazania, wśród których można wymienić ciążę, karmienie piersią, nadwrażliwość na kwas hialuronowy, aktywną opryszczkę, infekcje obszaru zabiegowego oraz występowanie chorób autoimmunologicznych. 

Wiele osób zastanawia się, czy powiększanie ust boli? Warto jednak wiedzieć, że zanim dojdzie do iniekcji kwasu hialuronowego, obszar zabiegowy jest znieczulany za pomocą kremu znieczulającego. W razie potrzeby stosowane jest także dodatkowo znieczulenie nasiękowe. W ten sposób nawet wrażliwy na ból pacjent nie musi się obawiać dyskomfortu. Do powiększania ust wykorzystywana jest niezwykle cieniutka igła, a ilość wstrzykniętego preparatu zależy od naturalnych uwarunkowań i zaleceń lekarza medycyny estetycznej. Natomiast zazwyczaj są wykonywane iniekcje niewielkich ilości kwasu hialuronowego, przez co efekt zabiegu prezentuje się naturalnie. 

Jakie są efekty powiększania ust kwasem hialuronowym

w gabinecie medycyny estetycznej?

 

Wargi zaraz po wykonaniu zabiegu są opuchnięte, mogą się pojawić także zaczerwienienia. Natomiast proces rekonwalescencji przebiega szybko – zwykle w ciągu kilku dni usta są wygojone. Choć powiększenie warg od razu jest widoczne, to na ostateczny efekt należy poczekać około 14 dni. Kwas hialuronowy wraz z czasem ulega naturalnej degradacji. Długość utrzymywania się efektu powiększonych ust w dużej mierze zależy od naturalnych uwarunkowań pacjenta oraz jakości wykorzystanego preparatu – w zależności od tych czynników, wargi mogą pozostać pełne nawet przez kilkanaście miesięcy. Osoby, które chcą zachować efekt powiększonych ust na dłużej, mogą powtarzać iniekcję co 8-12 miesięcy. 

 

Przeczytaj także: Powiększenie ust – jak uzyskać piękne efekty?

 

Piśmiennictwo

M.Kucia, Właściwości i zastosowanie kwasu hialuronowego w kosmetologii i medycynie estetycznej, [w:] Kosmetologia estetyczna, 4/2017/vol.6, s. 329-334.



Data aktualizacji:10.11.2022

Szukaj

+48 600 380 741