Co daje radiofrekwencja mikroigłowa?

Co daje radiofrekwencja mikroigłowa

Co daje radiofrekwencja mikroigłowa?

Co daje radiofrekwencja mikroigłowa

Radiofrekwencja mikroigłowa – technologia

 

W medycynie estetycznej niezwykle popularne są nowoczesne technologie. Pozwalają one na niechirurgiczne zredukowanie takich problemów jak zmarszczki, rozmyty owal twarzy czy inne niedoskonałości. Dzięki temu pacjent może uzyskać jędrniejszą i lepiej odżywioną skórę. Dowiedzmy się, na czym polega technologia radiofrekwencji mikroigłowej i jakie są efekty po zabiegu.

Radiofrekwencja mikroigłowa

– na czym polega technologia RF?

 

Radiofrekwencja mikroigłowa wykorzystuje technologię RF, czyli generowanie fal radiowych o różnej częstotliwości. Łączy także cechy mezoterapii mikroigłowej, gdyż zabieg wykonuje się za pomocą głowicy z mikroigłami. Podczas zabiegu radiofrekwencji wytwarzane są fale radiowe z energią cieplną, która podnosi temperaturę w tkankach. W rezultacie zarówno mikronakłuwanie, jak i podgrzewanie generuje kontrolowany stan zapalny i wzmożoną regenerację skóry. 

Energia doprowadza do 50.000 punktów mikrokoagulacji, przez co jest niezwykle skuteczna przy redukcji zmarszczek, blizn czy nadpotliwości. Urządzenie działające na podstawie technologii RF jest wyposażone w system sztucznej inteligencji, przez co można uzyskać wysoką precyzję podczas procedury. Zaprogramowane protokoły zabiegowe umożliwiają dostosowanie do pracy z różnymi typami skóry w zakresie wielu wskazań.

Jak wygląda zabieg radiofrekwencji mikroigłowej

w klinice medycyny estetycznej?

 

Gabinety medycyny estetycznej umożliwiają pacjentom skorzystanie z zabiegów opartych o nowoczesną technologię. Radiofrekwencja mikroigłowa jest popularnie stosowana w przypadku następujących wskazań:

– blizny,

zmarszczki,

– utrata jędrności skóry, 

– nadpotliwość,

– rozszerzone pory,

– nadmierne wydzielanie potu.

Nim dojdzie do zabiegu, niezbędna jest wizyta lekarska, która ma na celu wykluczyć przeciwwskazania takie, jak np. ciąża, laktacja czy poważne schorzenia.  Następnie po zakwalifikowaniu możliwe jest przejście do procedury. Zabieg radiofrekwencji mikroigłowej polega na wybraniu konkretnego protokołu i przykładaniu głowicy wyposażonej w mikroigły do opracowywanego obszaru. Dochodzi do zjawiska termolizy, czyli podgrzania tkanki. Ponadto mikronakłuwanie dodatkowo stymuluje skórę. Dzięki precyzyjnej głowicy możliwe jest dostosowanie głębokości mikronakłuć oraz temperatury, która zostanie zastosowana. 

Radiofrekwencja mikroigłowa – efekty

 

Jednym z najczęstszych pytań, jakie mają pacjenci dotyczy efektów radiofrekwencji mikroigłowej. Poprzez podgrzanie tkanek i mikronakłuwanie dochodzi do głębokiej stymulacji i pobudzenia skóry do odnowy. Następuje to poprzez produkcję nowych wiązań kolagenowych i elastyny. Jest to proces wymagający czasu, dlatego na efekty radiofrekwencji mikroigłowej należy poczekać kilka tygodni, a nawet kilka miesięcy. Wynika to z indywidualnych predyspozycji pacjenta i procesu odnowy tkanki.

Korzystając z technologii RF można uzyskać termolifting twarzy, czyli poprawę gęstości tkanek, ujędrnienie skóry i wygładzenie zmarszczek. Radiofrekwencja mikroigłowa pozwala także na ujednolicenie kolorytu twarzy, lepszą kondycję skóry i zmniejszenie widoczności porów. Dzięki głębokiej regeneracji tkanki, ten zabieg jest polecany również dla pacjentów zmagających się z bliznami i rozstępami. Znajdzie zastosowanie także przy leczeniu nadpotliwości.

Radiofrekwencja mikroigłowa pozwala na widoczne odmłodzenie skóry i poprawę jej kondycji. Zaleca się go przy zwalczaniu oznak starzenia i przy profilaktyce anty-aging. 



Data aktualizacji: 20.11.2023

Icon

Szukaj

+48 600 380 741