21.05.2024 Brwi permanentne Warszawa
Makijaż permanentny brwi to zabieg, który pozwala poprawić kształt, grubość, a także kolor brwi. Brwi permanentne są doskonałą alternatywą dla codziennego makijażu, gdyż są trwałe i nie wymagają codziennych zabiegów. Przychodzi jednak moment, że pacjent chce usunąć makijaż permanentny. Z pomocą przychodzi laseroterapia, która pozwala skutecznie usunąć makijaż.
Co to jest makijaż permanentny brwi?
Korekta brwi poprzez makijaż permanentny jest propozycją, z której mogą skorzystać pacjenci w gabinecie kosmetologa w Warszawie. Prawidłowo wykonany zabieg u kosmetologa pozwala na zniwelowanie niedoskonałości i uzyskanie idealnego kształtu włosków. Brwi permanentne Warszawa to bezpieczny zabieg, który wykonuje doświadczony linergista.
Makijaż permanentny brwi to bardzo popularna w dzisiejszych czasach metoda, która polega na wprowadzeniu specjalnego pigmentu w głąb skóry. Z uwagi na kontrolowaną głębokość wprowadzania pigmentu, makijaż permanentny można skutecznie usunąć w gabinecie medycyny estetycznej w Warszawie.
Brwi permanentne Warszawa – metody
Makijaż permanentny brwi można wykonać różnymi metodami, a do najpopularniejszych należą:
Microblading (metoda piórkowa) – to technika manualnej pigmentacji ultracienkich włosków za pomocą specjalnego piórka i sterylnego ostrza.
Pudrowe Ombre – najnowsza i jednocześnie najbardziej subtelna metoda pigmentacji brwi. Brwi są jaśniejsze u nasady i ciemniejsze na końcach, a ich granice są wypudrowane. Metoda ta sprawia, że efekt jest niezwykle delikatny i naturalny.
Metoda hybrydowa – czyli połączenie pudrowego ombre z metodą piórkową. Polega na lekkim wypudrowaniu brwi i dorysowaniu włosków w miejscach, gdzie jest ich mniej. Dzięki tej metodzie uzyskuje się naturalne wtopienie włosków w cień, aby efekt był jak najbardziej naturalny.
Jak trwałe są brwi permanentne Warszawa?
Aby brwi permanentne były trwałe, należy stosować się do otrzymanych zaleceń. Zazwyczaj poleca się stosowanie maści Bepanthen lub Alantan plus, aby złagodzić ewentualne opuchnięcie i zaczerwienienie. Przez pierwszy tydzień należy unikać preparatów drażniących i kosmetyków, a do pielęgnacji najlepiej stosować ciepłą, przegotowaną wodę. Należy unikać korzystania z basenu oraz sauny. Bardzo ważna jest wzmożona higiena w miejscu pigmentacji i intensywna ochrona skóry przed słońcem w pierwszych tygodniach po zabiegu. Sam proces wyłuszczania się pigmentu w skórze jest niezależny od linergisty, jak i samego pacjenta. Istnieje ryzyko wcześniejszego wyłuszczania się pigmentu, a wpływ na trwałość i przebieg pigmentacji mogą mieć zaburzenia hormonalne, choroby autoimmunologiczne, ciąża, choroby przewlekłe, terapia izotretinoiną czy też stosowanie środków złuszczających w okolicy zabiegowej.
Jak usunąć makijaż permanentny brwi?
Usunięcie makijażu permanentnego czy tatuażu nie stanowi już takiego problemu jak kilkanaście lat temu. W naszym gabinecie medycyny estetycznej w Warszawie oferujemy skutecznie usuwanie makijażu permanentnego z pomocą lasera Q-Switch Nd:YAG. Jest to laser neodymowo-yagowy, którego skuteczność została potwierdzona licznymi certyfikatami. Laserowe usuwanie makijażu permanentnego polega na wysyłaniu krótkich wiązek światła, które liczone są w nanosekundach. Światło lasera dociera do głębokich warstw skóry i jest absorbowane przez barwnik, rozbijając go na drobne cząsteczki. Za usunięcie cząsteczek barwnika z organizmu odpowiadają makrofagi, czego efektem jest usunięcie makijażu po upływie kilku tygodni. Część barwnika usuwana jest naturalnie przez organizm i węzły chłonne, część – wraz ze złuszczaniem się naskórka. Oczywiście wszystko zależy od indywidualnych wskazań pacjenta, dlatego niezbędna jest seria zabiegów laserowego usuwania makijażu permanentnego, aby się go całkowicie pozbyć. Zabieg jest w pełni bezpieczny, nie pozostawiając blizn czy uszczerbku na zdrowej skórze pacjenta.
Zapraszamy do naszej kliniki na zabieg usuwania makijażu permanentnego brwi, który poprzedzony jest konsultacją z lekarzem.
Przeczytaj także Jakie zabiegi są najczęściej wykonywane w klinice medycyny estetycznej?