07.10.2024 Sposoby na wypadanie włosów
Utrata od 50 do 100 włosów dziennie nie powinna budzić powodów do niepokoju. Jednak gdy pacjent zaobserwuje u siebie większą ilość wypadających włosów, fakt nie wyrastania nowych czy przerzedzenie fryzury, należy skonsultować się z lekarzem. Istnieje wiele rodzajów łysienia – telogenowe, androgenowe, plackowate. Łysienie to złożony problem, który ma wiele przyczyn. Postawienie prawidłowej diagnozy umożliwia dobór odpowiednich zabiegów na wypadanie włosów, dopasowanych do wskazań pacjenta.
Domowe sposoby na wypadanie włosów
Początkowe objawy łysienia można próbować zwalczać z udziałem domowych sposobów. Pacjent powinien zwrócić uwagę na prawidłową pielęgnację włosów. Gdy dobrej jakości szampon nie wystarcza, warto wspomóc się wcierkami, zawierającymi naturalne oleje, wyciągi z ziół, witaminę C, siarkę i witaminy z grupy B. Domowe sposoby na wypadanie włosów to także sok z czarnej rzepy, ponieważ zawiera żelazo. Wcierki pozwalają na wzmocnienie cebulek włosów i zatrzymanie procesu ich wypadania.
Nadmierne wypadanie włosów można zatrzymać poprzez wprowadzenie odpowiedniej diety, bogatej w rośliny strączkowe, ryby, orzechy, banany, buraki i szpinak. Te produkty zawierające witaminy z grupy B będą wspierać walkę z wypadaniem włosów, lecz aby uzyskać lepsze efekty nie należy zapominać o suplementacji. Na porost włosów stosuje się preparaty z biotyną, bogate w żelazo, cynk, witaminy z grupy B,A i E.
Sposoby na wypadanie włosów – zabiegi w klinice medycyny estetycznej w Warszawie
Farmakoterapia
W gabinetach medycyny estetycznej skuteczną metodą walki z łysieniem u kobiet okazuje się być farmakoterapia. Najczęściej przepisywane przez lekarzy są leki ogólnodziałające i miejscowe. Farmakoterapia jest przepisywana indywidualnie do wskazań pacjenta, podobnie jak dawkowanie i czas trwania terapii. Duże znaczenie ma rodzaj łysienia, na które cierpi pacjent.
Terapia peptydowa
Właściwości preparatu składającego się z kompleksu 7 peptydów i kwasu hialuronowego przyczyniają się do poprawy ukrwienia skóry głowy, krążenia i odżywienia mieszków włosowych. Na uwagę zasługuje innowacyjna, opatentowana technologia Przedłużonego Uwalniania Substancji Aktywnych. Jej przełomowość polega na powolnym uwalnianiu się substancji aktywnych jeszcze przez 2 tygodnie od zabiegu. Zaletą podania peptydów jest odżywienie mieszków włosów, zagęszczenie włosów i ich pogrubienie.
Osocze bogatopłytkowe
Zabieg nazywany wampirzym liftingiem ma szerokie zastosowanie – jest stosowany w opóźnianiu procesów starzenia, ale i przynosi pozytywne rezultaty w leczeniu nadmiernego wypadania włosów. Krew żylna pobierana od pacjenta jest obrabiana w wirówce, dzięki czemu oddzielają się w niej czynniki wzrostu. Preparat o dobroczynnym działaniu podawany jest przez lekarza poprzez iniekcje skóry głowy. Efektem zabiegu jest stymulacja procesów regeneracyjnych czy też proliferacja komórek brodawki włosa oraz wydłużenie fazy anagenu.
Fibryna bogatopłytkowa
Platelet Rich Fibrin, czyli PRF to preparat pozyskiwany z krwi pacjenta. Po pobraniu krwi umieszcza się ją w wirówce, a aby uzyskać fibrynę ustawia się krótsze wirowanie i mniejszą liczbę obrotów na minutę niż w przypadku osocza. Fibryna bogatopłytkowa jest bogactwem czynników wzrostu, komórek mezenchymalnych i krwinek białych. Aplikacja w skórę głowy zapewnia powolne uwalnianie się czynników wzrostu, pobudzając odnowę biologiczną tkanek, komórek i naczyń krwionośnych w skórze głowy. Dzięki temu fibryna jest stosowana w celu zagęszczenia włosów czy przyspieszania ich wzrostu.
Komórki macierzyste na włosy
Zabieg rozpoczyna się od pobrania od pacjenta tkanki tłuszczowej z okolicy fałdu brzusznego lub ud w celu uzyskania komórek macierzystych. Przygotowany preparat podaje się poprzez mezoterapię w skórę głowy w miejsce, gdzie występują ogniska łysienia. Najczęściej lekarz podaje komórki macierzyste w okolice czubka głowy, skroni i nad czołem. Każdy zabieg lekarz przeprowadza po wyeliminowaniu przeciwwskazań. Aby osiągnąć pełne efekty zwykle niezbędne jest powtórzenie zabiegu.
Mezoterapia – koktajle
Mezoterapia igłowa polega na wykonywaniu kontrolowanych iniekcji strzykawką bądź penem, prowadzących do pobudzenia procesów naprawczych w skórze. Podczas nakłuwania skóry wprowadza się pod skórę przebadane koktajle o działaniu terapeutycznym, dopasowanym do rodzaju łysienia i wskazań pacjenta. Podaje się szeroki wachlarz substancji o potwierdzonym naukowo działaniu – od kwasu hialuronowego, poprzez oligoelementy, biotynę, krzemionkę organiczną aż po peptydy. Mezoterapia skóry głowy jest remedium na osłabione i przerzedzone włosy. Stymuluje mikrokrążenie i rewitalizuje cebulki włosów. Mezoterapia koktajlami znajduje również zastosowanie w leczeniu łysienia androgenowego i plackowatego.
Mikronakłuwanie penem (mezoterapia mikroigłowa) + egzosomy
Pen to urządzenie przypominające długopis – pulsujące igły wywołują kontrolowane mikrourazy w skórze głowy z dużą mocą i prędkością. Pacjent może być spokojny – procedura nie jest bolesna, a bezpieczeństwo zapewnia innowacyjność potwierdzona patentem. Terapię mikronakłuwania łączymy z podaniem egzosomów ASCE+, które również bazują na opatentowanej technologii ExoSCRT™. Egzosomy – zewnątrzkomórkowe nanopęcherzyki produkowane przez mezenchymalne komórki macierzyste zostały specjalnie wyizolowane i zawierają 10 czynników wzrostu dla włosów, białka i 30 rodzajów składników odżywczych jak: biotyna, tripeptyd miedziowy. Dlaczego mikronakłuwanie penem w połączeniu z egzosomami ASCE+ zapewnia skuteczne rezultaty w leczeniu łysienia? Podanie ich w rejon cebulek włosów wzmacnia je, stymuluje porost włosów. Przynosi poparte badaniami rezultaty w walce łysieniem telogenowym i androgenowym. Egzosomy ASCE+ w klinice medycyny estetycznej w Warszawie Kaczyńscy Clinic to bezpieczna i innowacyjna terapia, która pozwoli zagęścić włosy i poprawić mikrokrążenie w skórze głowy.
Mezoterapia mikroigłowa penem
+ czynniki wzrostu
Pierwszym etapem jest nakłuwanie skóry z pomocą pena wyposażonego w system pulsujących igieł. Mezoterapia mikroigłowa penem to opatentowane i najlepsze na rynku urządzenie, które z prędkością 1920 nakłuć na minutę dziurkuje skórę. W drugim etapie podaje się czynniki wzrostu. Czynniki wzrostu prowadzą do stymulacji procesów tworzenia, odnowy i regeneracji komórek skóry.
Karboksyterapia
Polega na podawaniu CO2 metodą śródskórną pod odpowiednim kątem. Procedura odbywa się po kwalifikacji pacjenta i jest bezpieczna, ponieważ dwutlenek węgla nie jest substancją toksyczną. Jest to zabieg skuteczny w leczeniu łysienia, zwalczania chorób skóry czy profilaktyce nadmiernego wypadania włosów.
Nici PDO na włosy
Nici liftingujące z polidioksanonu (PDO) stymulują produkcję nowego kolagenu i fibroblasty, dzięki czemu skóra staje się naprężona. Kolagen dostarcza niezbędnych aminokwasów, które stymulują i odżywiają cebulki włosów. Nici PDO zapewniają więc porost włosów oraz mają istotny wpływ na ich odbudowę.