Kriolipoliza Warszawa

Kriolipoliza

Kriolipoliza Warszawa

Artykuł edukacyjny

Kriolipoliza to zabieg redukcji nadmiaru tkanki tłuszczowej, który wykorzystuje zamrażanie. Kriolipoliza prowadzi do wyszczuplania i modelowania sylwetki i redukcji zbędnych kilogramów. Nie są to jedyne korzyści tej procedury – kriolipoliza może być z powodzeniem stosowana do usuwania cellulitu, ujędrniania skóry, odchudzania czy też korekcji ginekomastii.

Kriolipoliza

Kriolipoliza – co to?

 

Kriolipoliza to zabieg redukcji tkanki tłuszczowej poprzez zamrażanie. Nazwa zabiegu wykonywanego w gabinecie medycyny estetycznej została zaczerpnięta  od słów „krio” – lodowaty i „lipoliza” – zabiegu redukującego nadmiar tłuszczu. Metodę tą opatentowali naukowcy z Harvard Medical School, udowadniając, że miejscowe chłodzenie tkanek zapewnia skuteczną redukcję podskórnego tłuszczu bez skutków ubocznych dla skóry. Ta metoda przez kolejne dziesięciolecia się rozwijała, wchodząc w kanon zabiegów medycyny estetycznej. 

Zasada działania kriolipolizy

 

Kriolipoliza może być alternatywą do zabiegu liposukcji czy Venus Legacy, które są często wykonywane w klinikach medycyny estetycznej. Lekarz po przeprowadzeniu konsultacji i zakwalifikowaniu pacjenta do zabiegu, przykłada głowicę aparatu do obszaru zabiegowego. Urządzenie zapewnia kontrolowane zamrażanie tłuszczu, który rozpada się pod wpływem niskiej temperatury. Jest to zjawisko kriolipolizy. Zamrożone przez urządzenie komórki tłuszczowe ulegają rozpadowi, a otaczające je nerwy, naczynia krwionośne i komórki tłuszczowe pozostają zdrowe i nietknięte. Warto zaznaczyć, że komórki tłuszczowe obumierają w temperaturze poniżej 3°C. Lekarz dzięki innowacyjnej formule urządzenia może obniżać temperaturę – im jest ona niższa, tym skuteczność zabiegu wyższa. Z kolei temperatura energii docierającej do podskórnych obszarów tłuszczu utrzymuje się na poziomie – 9 °C. 

Efekty

 

Jakie są kriolipoliza efekty? Zabieg kriolipolizy wykonywany w klinice medycyny estetycznej prowadzi do stopniowego usuwania depozytów tkanki tłuszczowej z organizmu, który jest wydalany na drodze procesów metabolicznych. Dużą korzyścią dla pacjenta jest innowacyjne urządzenie składające się z dwóch głowic – dzięki niemu lekarz może poddać zabiegowi duży obszar ciała pacjenta. 

Wskazania do kriolipolizy

 

Zabieg oferuje całą paletę korzyści, które można wykorzystać w poprawie sylwetki i samopoczucia pacjenta. Wskazaniem do zabiegu jest chęć wyszczuplenia i wymodelowania sylwetki. Zabieg kriolipoliza efekty sprawdza się u osób z niewielkimi depozytami tłuszczowymi, których nie mogą się pozbyć za pośrednictwem ćwiczeń i diety. Osoby z nadwagą także mogą skorzystać z tej procedury, aczkolwiek lekarz za każdym razem dokonuje kwalifikacji pacjenta do zabiegu. Kriolipoliza jest przeznaczona do modelowania ud, bioder, usuwania cellulitu czy korekcji ginekomastii. Jest remedium na wiotką skórę, nadając jej elastyczności.

Przeciwwskazania do zabiegu

w gabinecie medycyny estetycznej

 

– ciąża i laktacja

– przewlekłe choroby (zaawansowana cukrzyca, infekcje wątroby, niewydolność nerek, choroba Raynauda, choroby krwi).

– krioglobulinemia 

– duża nadwaga lub otyłość

– aktywne nowotwory

– zaburzenia krążenia

– rozrusznik serca

 

Przeczytaj Jakie zabiegi są najczęściej wykonywane w klinice medycyny estetycznej?



Data aktualizacji:21.05.2024

Szukaj

+48 600 380 741