17.10.2022 Jakie zabiegi na cellulit
Cellulit to zmora wielu kobiet. Te niewyglądające dobrze grudki i zgrubienia pod skórą, występujące w okolicach pośladków, brzucha i ud. Problem ten dotyczy kobiet w każdym wieku, nawet nastolatek. Jak powstrzymać jego powstawanie? Jakie są sposoby usuwania cellulitu? Jakie zabiegi na cellulit?
Czym jest cellulit (pomarańczowa skórka)?
Skóra pomarańczowa jest potocznie nazywany cellulitem, ponieważ przypomina strukturę skóry owocu pomarańczy. Mówiąc prościej, jest to niewłaściwe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej pod skórą. Powstają w ten sposób zbiory tkanki tłuszczowej, zgrubienia, które da się łatwo zauważyć. Niektóre z nich są jednak widoczne dopiero po naciśnięciu skóry.
Jak dochodzi do powstania pomarańczowej skórki?
Owa pomarańczowa skórka pojawia się najczęściej na udach, pośladkach i brzuchu, czyli w miejscach gdzie pomiędzy mięśniami odkłada się najwięcej tkanki tłuszczowej. Jeszcze nie tak dawno temu uważano, że przyczyną cellulitu jest nadwaga lub nieodpowiednia dieta, również siedzący tryb życia. Jednak nie są to jedyne przyczyny powstawania cellulitu na brzuchu. Innymi powodami tego schorzenia są zaburzenia hormonalne i zatrzymywanie się wody w organizmie (cellulit wodny). Z tym ostatnim walka może być bardzo trudna i długa, warto jednak ją rozpocząć, by ponownie cieszyć się jędrną skórą.
Sposoby na pozbycie się cellulitu
w klinice medycyny estetycznej Warszawa
Laser frakcyjny CO2
W medycynie estetycznej laser frakcyjny jest urządzeniem o szerokim zastosowaniu. Można go wykorzystać, by usuwać pomarańczową skórkę z bioder pośladków i ud. Podczas zabiegu lekarz medycyny estetycznej kieruje wiązkę światła w obszar zabiegowy, dzięki temu można usunąć problem naskórka i skóry właściwej. Po tym zabiegu stara skóra jest zastępowana nową, która wygląda znacznie lepiej. Zaletami tego zabiegu jest dość szybki efekt i krótki okres rekonwalescencji po usuwaniu cellulitu na brzuchu.
Karboksyterapia
Jest to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów w klinikach medycyny estetycznej na redukcję cellulitu. Do zabiegu karboksyterapii używa się dwutlenku węgla, który świetnie działa w walce z niedoskonałościami skóry. Dzięki niemu znacząco wzmacnia się produkcja kolagenu oraz elastyny, które są odpowiedzialne za jędrność i zdrowy wygląd skóry. Podczas zabiegów wstrzykuje się określoną dawkę dwutlenku węgla w dany obszar ciała. Prowadzi to do zwiększenia się ukrwienia danego miejsca i tworzenia nowych naczynek krwionośnych. Efekty usuwania cellulitu są widoczne już po kilku zabiegach, które wykonuje się w odstępie kilku dni.
Liposukcja a cellulit
Liposukcja laserowa to często używany zabieg w walce z pomarańczową skórką. Podczas zabiegu wprowadza się kaniulę, a z jej pomocą odsysa się rozbity laserem tłuszcz. Po zabiegu usuwania cellulitu należy zakładać specjalną uciskową bieliznę.
Kwas polimlekowy
Kwas polimlekowy stosowany jest w medycynie od 30 lat i jest to związek chemiczny, który występuje naturalnie w organizmie i stosuje się go do redukcji cellulitu. Prowadzi do uruchomienia syntezy włókien kolagenowych i elastynowych. Podczas zabiegu dochodzi do wywołania małych iniekcji podskórnych. Używa się podczas niego znieczulenia, dzięki czemu jest bezbolesny.
Przeczytaj także: Wykorzystanie laserów w medycynie estetycznej.