02.07.2023 SKUTECZNE ZABIEGI NA ROZSZERZONE PORY
Rozszerzone pory to problem wielu pacjentów, którzy przychodzą do gabinetów medycyny estetycznej. Są to ujścia gruczołów łojowych, które uwydatniają się jako dziurki w skórze. Następstwem ich poszerzenia jest zazwyczaj nadprodukcja sebum, a to z kolei wiąże się z błyszczeniem skóry, wągrami czy wypryskami. Dobra wiadomość jest taka, że ten problem można skutecznie zwalczyć, a przynajmniej zminimalizować. Przeczytaj jakie skuteczne zabiegi na rozszerzone pory oferuje nasz gabinet.
Rozszerzone pory – co można zrobić?
Rozszerzone pory na twarzy są najczęściej uwarunkowane genetycznie lub też spowodowane niewłaściwą pielęgnacją skóry. Bywają też następstwem trądziku czy intensywnej ekspozycji na słońce. Złe nawyki takie jak na przykład palenie papierosów, mogą dodatkowo wzmagać ten problem. Z pomocą przychodzi jednak medycyna estetyczna, która całkiem nieźle radzi sobie z tego typu problemami. Jakie wybrać zabiegi na rozszerzone pory? Najczęściej lekarze rekomendują mezoterapię mikroigłową, laser Nd-Yag czy laser frakcyjny, które cechują się małą inwazyjnością i szybkim okresem rekonwalescencji. Po konsultacji, lekarz medycyny estetycznej dobierze metodę najlepszą do potrzeb konkretnej osoby.
Skuteczne zabiegi na rozszerzone pory
Laser frakcyjny CO2
Jakie inne zabiegi na rozszerzone pory? Do redukcji rozszerzonych porów na twarzy i w innych partiach ciała wykorzystuje się laser frakcyjny CO2, który pobudza wymianę komórek naskórka i produkcję kolagenu. Laseroterapia powoduje mikrourazy, które w następstwie stymulują skórę do przebudowy, a co za tym idzie, zwężają się pory. Zabieg laserem frakcyjnym jest mało inwazyjny i praktycznie bezbolesny – czuć jedynie delikatne ciepło. Światło lasera wnika w skórę i jest absorbowane przez zawartą w niej wodę. Woda podgrzewa się, co w efekcie tworzy mikrourazy skóry, która po kilku tygodniach odbudowuje się zdrowsza i piękniejsza. Dla najlepszego efektu laseroterapii, najlepiej wykonać serię kilku zabiegów w odstępach około miesiąca. Laser frakcyjny jest w pełni bezpieczny, należy jedynie przestrzegać zaleceń pozabiegowych. Należy do nich głównie ochrona skóry kremami z wysokim filtrem UV i odpowiednia higiena. Po laseroterapii nie powinno się przez jakiś czas korzystać z basenów czy uprawiać sportu, by nie nadkazić skóry.
Przeczytaj również o laser erbowo-yagowy z technologią P.L.E.A.S.E..
Laser Nd-Yag na rozszerzone pory
Aby zlikwidować rozszerzone pory na twarzy, można wykorzystać także innowacyjny laser Nd-Yag, czyli neodymowo-yagowy, który emituje fale światła docierające w skórę aż do hemoglobiny. Dzięki temu pozwala na usunięcie wszelkich niedoskonałości. Laseroterapia poprawia jędrność skóry i odmładza. Podczas zabiegu Genesis laserem Nd-Yag wiązka światła wnika w głąb skóry w odpowiednich odstępach. Bolesność jest zredukowana do minimum, co bardzo dużym plusem dla wielu pacjentów gabinetów medycyny estetycznej. Jak w przypadku większości zabiegów, najlepiej wykonać go w serii.
Mezoterapia mikroigłowa na rozszerzone pory
Zastanawiasz się, jakie zabiegi na rozszerzone pory? Mezoterapia mikroigłowa także ma działanie umożliwiające skuteczną redukcję porów. Do zabiegu wykorzystuje się urządzenie przypominające długopis. Tworzy ono w skórze wiele mikronakłuć, które umożliwiają wchłonięcie się pod skórę specjalnemu koktajlowi odżywczemu. Oprócz działania samej substancji, dzięki mezoterapii mikroigłowej uzyskujemy kontrolowany stan zapalny skóry. W procesie gojenia skóra przebudowuje się, staje się gęstsza i gładsza, a w efekcie zwężają się także rozszerzone pory. Podczas zabiegu stosuje się znieczulenie miejscowe, dzięki czemu zabieg praktycznie nie jest odczuwalny. Bezpośrednio po nim, skóra przez jakiś czas jest czerwona i może piec. Zaczerwienienie twarzy stopniowo znika, a po kilku dniach skóra zaczyna się łuszczyć i pozbywać martwego naskórka. Efekty można zauważyć już po kilku tygodniach. Pielęgnacja twarzy po zabiegu, podobnie jak w przypadku laserów, polega na stosowaniu wysokiego filtra UV, odpowiedniej higienie i niekorzystaniu przez jakiś czas z basenów czy siłowni. Najlepiej przeprowadzić kilka zabiegów w miesięcznych odstępach, aby efekt był jak najbardziej optymalny. Mezoterapia mikroigłowa jest metodą, która szybko zyskała ogromną popularność, głównie ze względu na wysoką skuteczność i bezpieczeństwo – urządzenie precyzyjnie kontroluje głębokość wkłuć.
Jakie zabiegi są najczęściej wykonywane w klinice medycyny estetycznej?